Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Powiększamy klasę A i B ?
Osa
Tak przy okazji skoku z B do A - w zeszłym sezonie w B było grane 301 MO a teraz 501 MO więc być może ten przeskok z B do A będzie łatwiejszy
 
kubucjusz
Witam. Z góry przepraszam ze nie zaczynam na temat, ale na temat tez bedzie pod koniec posta..
Mam pytanie odnosnie zasad przyjmowania do C klasy..
Jesteśmy drużyną z Torunia, i w przyszłym sezonie chcielibyśmy dolaczyc do rozgrywek w klasie C. Po paru rozmowach z Mariuszem udalo man sie ustalic, ze bedziemy mogli dolaczyc do ligi, z czego wszyscy bardzo sie cieszymy...
Jednak po ostatnim turnieju w Song'u Mariusz poinformował jednego z naszych kolegów, ze prawdopodobnie nie będziemy mogli grac w klasie C, gdyż nasz zespół jest podobno " zbyt mocny". Cokolwiek miałoby to znaczyć..
W zwiazku z tym moje pytanie- czy sa jakies generalne warunki lub zasady by dolaczyc do rozgrywek? Mam nadzieje ze moze PITer bedzie w stanie udzielic mi jakiejs odpowiedzi, gdyz cala nsza druzyna zastanawia sie, dlaczego?

A propos tematu uważam, ze powiększenie klasy A i B do 10 drużyn to dobry pomysł... Myślę ze coś w stylu A9-10 spada do B, B 1-2 awansuje do A, A 7-8 gra baraże z B 3-4 o awans/utrzymanie. No i oczywiście to samo można zrobić pomiędzy klasa B a C.. Urozmaici to ligę, zwłaszcza ze na pewno parę nowych drużyn się zgłosi do rozgrywek, wiec cala liga kuj-pom będzie się rozrastać i chyba wszystkim wyjdzie to na dobre..

Pozdrawiam serdecznie wszystkich darterów.
 
Osa
Nie ma innej możliwości niż zgłoszenie nowej drużyny do klasy C, tzn. nowo powstała drużyna nie może zacząć grać np. od klasy B czy A. Co miał Mariusz na myśli, ciężko mi powiedzieć. Po sezonie będzie pewnie zebranie całej ekipy zajmującej się ligą i wtedy będą podejmowane decyzje co do przyszłego sezonu. Jak narazie nie ma żadnych przeciwwskazań, abyście zagrali w przyszłym sezonie w klasie C.

 
Pamab
Mariusz mówił że nie będziecie grać w lidze C u nas tylko toruńsko-włocławskiej a nie w B u nas. Przynajmniej tak zamierza
 
kubucjusz
Liga toruńsko-włocławska? z tego co wiem, to z Torunia, oprócz Przepompowni (grającej w klasie A) to tylko my wyrażamy chęć grania w lidze... Z Włocławka są chyba tylko 4 drużyny, wię ja osobiście sobie tego za bardzo nie wyobrażam.. Skoro my mamy grac w lidze ""toruńsko-włocławskiej", to trzeba zmienić nazwy ligi na "bydgoską" i "toruńsko-włocławską" czyż nie?
Szczerze, to dla mnie nie ma to kompletnie sensu... Tworzenie nowej ligi w lidze? Masło maślane..
Nie mówię, że chcemy pchać się od razu do klasy A czy B.. zależy nam właśnie na zaczęciu grania w C, gdyż wtedy będziemy mogli grać, i wspinać się powoli... Kto wie, może nawet do klasy A...
Wybieramy się jutro do Merlina, mam nadzieję, że Mariusz będzie w stanie wyjaśnić nam o co dokładnie chodzi... Rozmawiałem z nim z Tripie (co zresztą było potwierdzone następnego dnia telefonicznie z właścicielem knajpy w której mamy grać) i nie było nic mówione o innej lidze niż C klasa..
Pozdrawiam i dzięki wszystkim za odpowiedź.
 
BL@DY
Kwestia dołączenia - tylko C, kwestia tworzenia ligi Toruń-Włocławek hmm ustalę ale niestety dopiero po sezonie.
Łączeni włocławek Toruń dopuszczalne z Bydzią słabo za duże odległosci!!
 
czesioczesanka
Uważam , iż należy zmniejszyć Ligę A do 6 zespołów.
 
FeneK
tak czesio jestem za. wywalimy pierwsze dwie druzyny i beda zaczynaly od c klasy ;D
... Wink ...
 
czesioczesanka
Może tak być Smile, tym bardziej ,że w przyszłym sezonie ma powstać ogólnopolska ekstra klasa.Zobaczymy co z tej zapowiedzi sie sprawdzi.
 
samowar
nie może tak być, nie do c klasyAngry



Prosze o wypowiedzi na temat
Edytowane przez Kapsel dnia 29.03.2010 15:30:44
Shit happens
 
Znachey
A może rozważyć model, który ostatnio przedstawił Marek Kaliński, kapitan mojej drużyny: Do klasy A (czy też klasy B jeśli będzie potrzeba) dopuśćmy dodatkowe 2 drużyny i rozszerzmy ją do 10. Ale w pełnym wymiarze, czyli każdy z każdym, zagrajmy tylko przez 2 pierwsze rundy. Do rund 3 i 4 przystąpmy już tylko w podklasach podzielonych na pierwszą i drugą piątkę. W takim wypadku pierwszych 5 drużyn będzie grało o najwyższe cele między sobą, a pozostałe 5 zagra o utrzymanie również między sobą. Korzyści z takiego układu będą mieć wszyscy - drużyny beniaminki będą miały okazje zagrać z lepszymi, liga się urozmaici, a pod koniec ligi unikniemy bezsensownych meczów o nic gdzie wynik jest praktycznie przesądzony i wszystko rozbija sie o różnicę legów, bądz też drużyny z braku motywacji w ogóle nie stawiają się na meczach. Każdy mecz będzie stał na poziomie i każdy będzie na swój sposób ważny. Co uważacie?
Trebles for show, doubles for dough Smile
 
arek
Czy nie przesadzacie z tą demokracją, niech osoby które prowadzą stronę, turnieje, statystyki i operator ustalą zasady i koniec.

Edytowane przez arek dnia 30.03.2010 22:17:41
 
Znachey
To kto ustala?
Trebles for show, doubles for dough Smile
 
BL@DY
Znachey ten model jest jedną z opcji branych pod uwagę. Kwestia ustalenia szczegółów..
Z kontekstu wynika ze Arek chciał napisać: niech zamiast "nie".

Co do dyskusji, fajnie jak będzie się toczyć tutaj a nie w 10 miejscach, pamiętajmy że to jedynie dyskusja z której można wyciągnąć wnioski wiążące do przedyskutowania na żywo.

Co do ograniczania ligi do 6 drużyn ... niezłe tyle ze idąc dalej za tym torem rozumowania Polska Ekstraklasę Piłkarską trzeba by ograniczyć też do 7-8 drużyn bo tylko one się liczą. Wracając do darta w regionie trzeba by A ograniczyć do 6, B do 6 i C do 6 bo tylu się liczy w grze, a resztę drużyn likwidujemy (bo skoro grają i przegrywają to nie mają racji bytu).
W ten sposób rozbijamy całą ligę i po 2-3 sezonach zostają 5-6 drużyny w klasie A i nic więcej czyli cel osiągnięty. (coś mi to przypomina)
Czytaj zamiast się rozwijać dążymy do destrukcji.
Każde nowe posunięcie jest głęboko dyskutowane nie po to by zaszkodzić a po to by polepszyć, a co za tym idzie dac większej ilości drużyn możliwość ogrywania się.
Ale jak to zawsze bywa nikomu się do końca nie dogodzi.
Edytowane przez BL@DY dnia 30.03.2010 21:10:01
 
woyti180
arku NIECH cie diabliGrin
 
BL@DY
Z dyskusji wyciagam jak dotąd następujące wnioski:
Są ludzie których metodą "dyskusji" jest prowokacja, są też tacy dla którzy patrzą globalnie.
Dla Znacheya dzięki za podpowiedź oby więcej tak konstruktywnych wniosków.

A w temacie ligi sadze ze nie ma ludzi z żelaza, każda dominacja się kiedyś kończy, a co będzie jak dajmy na to ci z dołu tabeli zaczną grac na równi a może nawet wygrywać, niekoniecznie się wzmacniając. Nie każdy od razu grał znakomicie, pozostaje kwestia ogrania. Wielu poczatkujacych w A zamiast grac z przeciwnikiem, gra z jego nazwiskiem i przegrywa bo nie wieży, ale jak się np utrzyma, pogra trochę z tymi samymi to zupełnie inna bajka się robi (czyż nie?).
Edytowane przez BL@DY dnia 30.03.2010 21:25:35
 
Znachey
Jak już wspomniałem to była sugestia Marka, ja udzieliłem się jako Sekretarz GeneralnySmile ale oczywiście się pod nią podpisuję bo to chyba jak dotychczas najlepsze rozwiązanie. Czekamy na komentarze.
Edytowane przez Znachey dnia 30.03.2010 21:27:38
Trebles for show, doubles for dough Smile
 
czesioczesanka
LizusWink
 
czesioczesanka
PITer teraz mnie zaskoczyłeś wszędzie widzisz tylko prowokatorów i kumotrów szyszkowników . Jeżeli czasem nie postawi sie sprawy na ostrzu noża to nikt by tego nie zauważył.
Pozdrawiam
ADMIN: Ostrzeżenie - nie piszemy posta pod swoim postem. Od tego jest opcja edytowania
Edytowane przez Osa dnia 31.03.2010 07:41:53
 
BL@DY
A czy ja napisałem że wszędzie? Każdy pisze swoje wnioski i spostrzeżenia mi także chyba wolno. Napisałem ze to wynika z tej dyskusji kolego.
Co do stawiania sprawy na ostrzu noża, hmm, swego czasu napisałeś że wypada wszystko przedyskutować, zapraszaliśmy na spotkanie organizacyjne, byliśmy z Mariuszem, była Anna rozpisująca lige tyle że nikt więcej się nie zjawił... do dyskusji, widocznie wygodna jest tylko wymiana zdań na stronie. Jak to zinterpretować?
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.07 5,865,091 unikalne wizyty