Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Propozycje zmian do Regulaminu Ligi na sezon 2010/2011
Eda
Tak jak Skiba napisałeś - RAZ. Wiadomo, że od czasu do czasu się zdarzy, ale czy od razu trzeba wprowadzać ograniczenie dla wszystkich?
 
Nikos
No Edziu tylko że większość maszyn ma ograniczenia rund 20-25 także to nie przejdzie.Czekam na wypowiedzi w sprawie punktów bonusowych za dwumecz Smile
 
Pelson
Skiba rzucałeś 33 kolejki ale grałeś 301 czy 501 SmileSmileSmile
Pelsona non grata

e pluribus unum
 
samowar
Eda napisał/a:
...ale czy od razu trzeba wprowadzać ograniczenie dla wszystkich?

To zróbcie ograniczenie tylko dla Skiby Grin

A tak na poważnie - popieram kl. C 501 SO, bo to jest zaplecze, niektóre osoby grają tam pierwszy rok w lidze - oswajają się, inni zawodnicy są słabsi i tylko tam mają czasem szansę wygrać, generalnie niektórzy chcą sobie po prostu pograć w darta w fajnym towarzystwie, lecza są za słabi na master czy double.

Chyba że będzie dużo drużyn w C klasie i będą dwie grupy, to wówczas czołówka tabeli z ub. sezonu C kl (np. m-sca-3-6) plus dwie drużyny spadające z B mogłyby grać "trudniejszą wersję".

A odnośnie że w jednej dyscyplinie powinny obowiązywać te same zasady - dla przykładu mogę podać żużel, gdzie do każdej ligi obowiązują inne przepisy (joker, juniorzy itp.), co swoją drogą jest tam chyba błędem, raczej jednak tego nie można porównywać. Angry
Edytowane przez samowar dnia 07.07.2010 11:03:53
Shit happens
 
MackUK
Mihu. Wlasciwie poparles moja sugestie. W pilce zawodnicy graja na te same bramki i ten sam wymiar czasu. Czy to liga mistrzow czy okregowka bydgoska. Chodzi o to ze zawodnik okregowki musi miec te same zasady (przyzwyczajenia) wpajane od poczatku, ze jeslii jednego dnia zagra z kims z ligi mistrzow to sie zdziwi ze musi strzelac do mniejszej bramki albo dluzej biegac. Od zawodnikow C klasy nikt NIE WYMAGA zeby rzucali podwojne. To powinna byc oczywista motywacja samego zawodnika. Ja tez kiedys zaczynalem i byla tylko klasa C. I jakiez bylo moje zdziwienie jak pojechalem jako jeden z pierwszych i nielicznych na turniej krajowy i dostalem baty. I dlugo dostawalem. Dlaczego? Bo na wlasnym podworku gralem inna gre i do gry "mistrzowskiej" bylem nie przygotowany. A jesli problemem jest dlugosc spotkania, to od tego jest ograniczenie rund. Nawet na zawodach najwyzszego swiatowego formatu (WDF, BDO) jest opcja skonczeniem lega przez bull. Tak na wszelki wypadek, gdyby na powazny turniej przyjechalo kilku amatorow i los by ich sparzyl w pierwszej rundzie. Sedzia zawodow moze zawsze przerwac pojedynek i zarzadzic rzut o srodek. Reasumujac, jest pytanie czy zawodnicy w C klasie chca sie rozwijac sportowo czy chca przyjsc na piwko i grac plaze. Bo jesli to 2. to nie ma tematu. Tyle tylko ze nowy zawodnik ktory sie pojawia, zaczyna w naturalny sposob od C klasy, a potem chce pojsc na turniej i sie zniecheca bo nie moze zapiac. I jest prawdopodobne, ze na dlugo zatrzyma sie w rozwoju na poziomie S.O. I na koniec, jest takie powiedzenie: "Triples gives you pleasure, Doubles gives you money". Nie bez powodu o singlach nikt nie wspomnial..... Pozdrawiam.
Edytowane przez MackUK dnia 07.07.2010 11:18:25
 
Ania
eeee tam, marudziecie z tym SO czy DO.
Nawet jak w lidze w C klasie gra się singla to w ciągu roku co tydzień jest tyle turniejów, że moża "trenować" DO
Ania
 
MackUK
Samowar, tyle ze w zuzlu nadal jezdza 4 kolka i zawsze w lewo czyli uprawiaja ten sam sport, a to co mowisz to sa roznice regulaminowe czego i Wasz region doswiadczyl na ostatnich DMP. Natomiast podpowiem tylko jedno. Dla zawodnikow ktorzy maja gdzies rozwoj a wazna jest dobra zabawa, organizuje sie inna lige. Amatorska. I w zapewniam ze tam ambitny zawodnik nie zajrzy. Ja gram w 3 roznych ligach i jedna z nich to wlasnie taka amatorska. Problemem byl ze znajomi nie mieli 1 zawodnika to zgodzilem sie pomoc. Efekt jest taki ze przyzwyczajam glowe do niskich standartow i w lepszej lidze nie nadazam. Dlatego po kilku spotkaniach musialem z tej ligi zrezygnowac, dla wlasnego dobra.
 
samowar
Ależ nasza to chyba jest liga amatorska?
Shit happens
 
BL@DY
Ja tam nie wiem mi nikt nie płaci za granie więc zgaduję ze to liga amatorska.
 
samowar
Tobie nie płacą, za to Ty płacisz (i płaczesz) Smile
Edytowane przez samowar dnia 07.07.2010 12:02:25
Shit happens
 
PJ
Koleś coś farmazonuje o wielkości bramek, jakby to miało jakikolwiek wpływ na wynik, albo jakikolwiek wpływ na grę piłkarza. Ja, jako zawodowy piłkarz gram już 20 lat i nigdy gola nie strzeliłem, bo na obronie gram i do ataku nie biegam.
Co ma piernik do wiatraka, czyli dart do piłki nożnej?

W C klasie tylko 301SO. Bo właśnie wtedy kompletny amator i nowicjusz ma szansę ograć lepszego zawodnika, gdy amatorowi zadzwoni, a lepszy zbabuli.

A jak komuś SO nie pasi, to niech się wytransferuje, albo jeszcze lepiej awansuje do B klasy. Jak za mało drużyn w B klasie, a za dużo chętnych zawodników, to trzeba powiększyć liczbę drużyn. Liga B1 i B2 na równym poziomie, albo najpierw awans do B2, a potem do B1, a grają to samo (301DO albo 501MO).

Poza tym to znam ludzi, drużyny, które mimo że coś tam grają, z uporem maniaka wracają do C klasy.

@samowar: koleś pisał o dyscyplinach sportowych, a ty podałeś żużel...
Kto był tak słaby, żeby przegrać w tym sezonie z Londonem?
 
samowar
PJ napisał/a:

@samowar: koleś pisał o dyscyplinach sportowych, a ty podałeś żużel...


A co za różnica: i tu i w żużlu układy, kombinacje, machloje... Pod tym względem nie ma różnicy Wink
Edytowane przez samowar dnia 09.07.2010 09:33:26
Shit happens
 
PJ
słowo kluczowe: sport Grin
Kto był tak słaby, żeby przegrać w tym sezonie z Londonem?
 
czesioczesanka
Bardzo spodobały mi się rozgrywki klasy C (w poprzednim sezonie 2009-2010), gdzie w ostatniej rundzie mecze rozgrywane były u drużyny wyżej sklasyfikowanej po II rundzie.Należy ten przepis zastosować we wszystkich klasach rozgrywkowych. Spowoduje to, iż rozgrywki od samego początku będą zacięte i nie będzie mowy o odpuszczaniu meczu.
Edytowane przez czesioczesanka dnia 15.08.2010 21:40:50
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Nikos
Ja czekam z niecierpliwością na informacje na temat punktu bonusowego w dwumeczu.Piter przejdzie to ? Smile
 
Osa
czesioczesanka napisał(a):
Bardzo spodobały mi się rozgrywki klasy C (w poprzednim sezonie 2009-2010), gdzie w ostatniej rundzie mecze rozgrywane były u drużyny wyżej sklasyfikowanej po II rundzie.Należy ten przepis zastosować we wszystkich klasach rozgrywkowych. Spowoduje to, iż rozgrywki od samego początku będą zacięte i nie będzie mowy o odpuszczaniu meczu.



Czesio - w klasie C o gospodarzu w III kolejce nie decydowała wyższa pozycja w tabeli, lecz lepszy bilans w dwumeczu między zainteresowanymi drużynami
 
samowar
I wynikało to przede wszystkim z niemożności czasowych rozegrania czterech kolejek - dwie to za mało, cztery kolejki trwałyby za długo przy 12 drużynach.
Edytowane przez samowar dnia 16.08.2010 12:58:58
Shit happens
 
BL@DY
Był to eksperyment z punktu widzenia całości ligi średnio udany.
Raczej wolimy uniknąć tego typu rozwiązania.
Co do punktów bonusowych - takie rozwiązanie nie zostanie wprowadzone.
System punktowy pozostaje taki jaki był, sprawdza się od kilku sezonów i nie ma potrzeby dokonywania rewolucji.
 
czarny
poza tym, walka o punkt bonusowy spowoduje, że zespoły niechętnie będą wstawiały rezerwowych (bo trzeba wygrać jak najwyżej by mieć pkt bonusowy), a rezerwowi też chcą grać!
andr2ej 08rem5k1
 
czesioczesanka
Proponuję zmiany ;
-ograniczenie do 15 rund dla A klasy ,20 rund dla B klasy
-wprowadzenie punktu bonusowego (po każdym dwumeczu )
-wprowadzenie gry III i IV rundy u drużyny z lepszym bilansem spotkań bezpośrednich.
i to wszystkoSmile
Edytowane przez czesioczesanka dnia 16.08.2010 19:44:02
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.08 5,865,069 unikalne wizyty