Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Pytania i wątpliwości dotyczace regulaminu
BL@DY
No i nic się nie zmieniło, najpierw kończy się liga potem będą wyznaczone oficjalne terminy i gospodarze.
 
Franz
3.3.1. W przypadku gdy w klasie rozgrywkowej gra odbywa się systemem grupowym, na koniec sezonu drużyny z miejsc 1 i 2 rozgrywają finał klasy rozgrywkowej w lokalu wyznaczonym przez Operatora. System finału: każdy z każdym, dwie najlepsze ekipy awansują dla klasy wyższej.
3.3.2. Finał rozgrywany jest wg rozpiski mistrzowskiej 2single, 2deble, 2single, Team
3.3.3. Jeżeli którakolwiek drużyna z 2-ki odstąpi od gry w finale, automatycznie do tej rozgrywki awansuje kolejna drużyna w danej grupie
 
Maras
W pełni popieram propozycję Q-maca co do systemu rozgrywek ligowych. Proponowałem takie rozwiązanie już jakiś czas temu. Trochę mniej meczów w lidze ale za to dużo ciekawszych spotkań. Obecna formuła tj. 8 drużyn i 4 kolejki w sezonie sprawia, iż meczów jest za dużo i większość z nich grana jest bez emocji o pietruszkę.
Nie rozumię też dlaczego półfinały i finał Pucharu Ligi grany jest systemem mistrzowskim ? Co autor tego pomysłu miał na myśli ?
 
Q-mac
Z tego co wiem półfinały gramy starym systemem normalnym ligowym. Finał Pucharu rozgrywany jest systemem mistrzowskim.
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
BL@DY
To miał na myśli że liga to liga a puchar to puchar.
Do pucharu przystępować nie trzeba, zwalnia się wtedy miejsce dla kolejnej drużyny.
Co do propozycji Q-maca jest interesująca.

Dyskusja powinna dotyczyć przyszłorocznego systemu rozgrywek!!
 
Maras
Dzięki za wyczerpującą odpowiedz PITer. Rozumię, że jakieś gremium to wymyśliło i koniec. Chcecie grajcie nie chcecie nie grajcie. Ja się nie czepiam tylko pytam. Pozdrawiam
 
BL@DY
A ja nie atakuję tylko odpowiadam Smile
 
Lasuch
Q-mac napisał(a):
Z tego co wiem półfinały gramy starym systemem normalnym ligowym. Finał Pucharu rozgrywany jest systemem mistrzowskim.


Q-mac też tak myślałem, ale Piter wyprowadził mnie z błędu wszystkie mecze w Pucharze gramy rozpiską mistrzowską !
"Gdyby nie porażki, nie umielibyśmy docenić zwycięstwa."
 
http://www.chinskapatelnia.pl
Pelson
Lasuch Q-makowi raczej chodziło, że pierwszą rundę (czyli tą gdzie gra 6 pierwszych drużyn) gramy systemem ligowym a drugą rundę (czyli tą gdzie zostają już tylko 4 drużyny i odbędzie się na neutralnym gruncie) gramy systemem mistrzowskim. Q-mac sprostuj jeśli się mylę.
Pelsona non grata

e pluribus unum
 
Lasuch
Pelson ja właśnie tak to zrozumiałem i napisałem że wszystkie mecze gramy mistrzowskim, nawet te pierwsze gdzie jest pierdylion drużyn.
"Gdyby nie porażki, nie umielibyśmy docenić zwycięstwa."
 
http://www.chinskapatelnia.pl
Pelson
Z tego co jest napisane w "o co gramy" to wynika, że systemem mistrzowskim gramy tylko "schemat rozgrywek 2 rundy". PITer sprostuj jak możesz by nie było niedomówień. Pozdro
Pelsona non grata

e pluribus unum
 
Lasuch
no piszę już 3 raz, też tak to rozumiałem ale Piter wyraźnie mi przekazał że wszystkie grane są systemem mistrzowskim..
"Gdyby nie porażki, nie umielibyśmy docenić zwycięstwa."
 
http://www.chinskapatelnia.pl
BL@DY
Puchar gramy rozpiską mistrzowską, to ma odróżnić te rozgrywki od typowej ligi i zapewni więcej niespodzianek!!
 
Q-mac
Myślałem że jest inaczej bo ktoś kiedyś inaczej mi to tłumaczył z resztą jeden z osób zarządzających stroną nie z mojej drużyny. Z resztą u mnie w drużynie wszyscy byliśmy pewnie że jest inaczej. Druga sprawa w poście opisującym puchar ligi nie jest napisane jakim systemem gramy w pierwszej rundzie natomiast finał z udziałem 4 drużyn jest opisany ,że gramy takim systemem więc mogłem o tym nie widzieć i rozumieć inaczej. Na moje na przyszłość bym to zmienił jest dużo więcej innych ciekawych systemów grania niż system mistrzowski aby wyróżnić te rozgrywki i dużej przy tym pograć. Rozumiem że systemem mistrzowskim gramy kiedy zostaną cztery drużyny bo w jednym dniu ciężko jest rozegrać kilka meczy w innym systemie po drugie gra się tak pewnie będzie się grało w Chorwacji ale tego nie jestem pewny. Powiem dlaczego nie jestem za tym żeby w pierwszej fazie grać inaczej. Po pierwsze gramy mecz i rewanż w jednym dniu przydało by się pograć trochę dłużej w systemie mistrzowskim mecz może się skończyć po godzinie. Druga sprawa przy sześciu drużynach jak jest obecnie czwartą drużynę ma wyłonić tzw. "szczęśliwy przegrany" czyli drużyna z największą ilością legów. A co będzie jak dwie drużyny przegrane będą miały taki sam bilans ?? Mniej prawdopodobne jest to wtedy kiedy gra się więcej pojedynków. Nie było by takiego problemu jeśli w w danej grupie grało by 10 drużyn a w pucharze 8 drużyn.
Według mnie zmieniłbym na przyszły sezon pierwszą fazę rozgrywek w pucharze. np. gra każdy z każdym, same deble każdy z każdym itp. coś gdzie można trochę dużej i więcej pograć. natomiast finały z udziałem 4 drużyn w systemie mistrzowskim.
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
BL@DY
w rozpisce mistrzowskiej mamy:
wygrane pojedynki - 1pkt
stosunek legów - 2-0; 0-2; 2-1; 1-2

Tylko wielki zbieg okoliczności sprawi że oba składy będą miały ten sam stosunek pojedynków i legów.

Drugie to czas trwania, z doświadczenia powiem ze zarówno mecz rozpiską normalną jak i mistrzowską może trwać od 1h do 3h, wszystko zależy od zawodników i ich poziomu sportowego w danym dniu.

Mili Państwo jakby nie było i tak wszystko rozstrzyga się przy tablicy i jest zależne od postawy danego dnia całego teamu.

Zgadzam sie że system grup 10 drużynowych w lidze spowodował by, ze puchar byłby bardziej emocjonujący, a dodając do tego ze to puchar decydowałby o mistrzostwie stało by się emocjonująco jak w każdej lidze z systemem play off.

Inna sprawa to zrobienie pucharu ligi bez podziału na klasy rozgrywkowe. Z dobrowolnym zgłoszeniem drużyn.
Edytowane przez BL@DY dnia 08.05.2011 10:55:23
 
Q-mac
PITer wiem o tym że prawdopodobieństwo może nie jest wielkie a duże. Ale może zdarzyć się tego typu sytuacja bo nawet przy większej ilości gier może się to zdarzyć. Chodzi mi tylko o to aby jeszcze bardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo tego typu wydarzeń. To jest sport jak każdy inny i tak jak ciężko będzie przewidzieć zwycięzce pucharu tak jak może się zdarzyć tego typu sytuacja. Może czegoś takiego nie będzie a trzeba się przygotować na każdą ewentualność. Oczywiście ja nie piszę tego wszystkiego aby zmieniać coś w tym sezonie ale pisze po to aby ewentualnie zmieniać coś na przyszły sezon lub zwrócić na coś uwagę.

Jeśli chodzi o system playoff. To według mnie albo gramy systemem playoff i wymyślamy jak ma to się odbywać albo liga+puchar. Dlaczego tak bo się okaże że liga ma taką sam rozgrywek jak puchar. Ja jestem bardziej za tą drugą opcją bo liga wyłania najbardziej równo grający zespół przez cały sezon. A puchar jest dostarczycielem dodatkowych emocji po za ligą. Bo nie ma tak jak w przypadku ligi miejsca na pomyłkę.
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
BL@DY
No i własnie temu służy ten temat by sugerować zmiany Smile
 
Pamab
To w końcu w jakim systemie będą rozegrane spotkania 2 i 9 czerwca między 1 a 6 itd..?
Bo się pogubiłem.
 
Lasuch
wszystkie mecze po 26 maja będą rozgrywane rozpiską mistrzowską ! oczywiście jak ktoś 5 raz spyta też odpowiem Grin
"Gdyby nie porażki, nie umielibyśmy docenić zwycięstwa."
 
http://www.chinskapatelnia.pl
BL@DY
Po dzisiejszym spotkaniu zapadły pewne kosmetyczne zmiany, tj:

Spotkania rundy wstępnej pucharu drużynowego, wyłaniające finalistów rozgrywane będą rozpiską obowiązującą w lidze w trakcie sezonu, natomiast spotkania finałowe wg rozpiski mistrzowskiej.

Informacje na temat miejsca rozgrywania Finałów zostaną podane na dniach!!
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 5,865,052 unikalne wizyty