Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Pytania i wątpliwości dotyczace regulaminu
Franz
tez jestem za, wyeliminowanie z C klasy tego glupiego SO wszystkim wyjdzie na dobre, a A i B klasa niech graja dubla, podwyzmy poziom Smile
 
Q-mac
Czesio to po co 10 drużyn w B klasie ?? Bo tak napisałeś i dlaczego A klasa nie skoro B tak.
Edytowane przez Q-mac dnia 03.05.2011 17:53:19
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
Nikos
Dla nas którzy grają już trochę dłużej taka zmiana nie stanowi problemu,gorzej mają ci którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z dartem.Ja osobiście proponuje tylko powiększenie klasy A i B do 10 drużyn bez zmiany systemu rozgrywek A(501)DO-B(501)MO-C(501)SO
 
arek
Mamy trzy klasy i trzy rodzaje zakończenia gry i to powinno być bez dyskusji. Do drużyn z C klasy trafiają początkujący gracze i dla nich MO może być trudne i zniechęcające na początku. Jeśli grający w B klasie chcą przygotować się do A klasy, nikt im nie zabrania kończyć DO w lidze i wszystkie turnieje indywidualne gramy kończąc DO, więc można przygotować się do A klasy. Ilość drużyn w klasie A i B jest odpowiednia, powinniśmy zmniejszyć ilość drużyn z 6 do 4 w Drużynowym Pucharze Ligi, bo jak widać w tabelach wystarczy wygrać około 10 z 28 meczy by grać w pucharze, to zbyt łatwo!
 
Miki Star Darts
W A klasie powinno byc 6 druzyn , bedzie ciekawiej . Teraz jest 8 i prawie zawsze te 2 co wchodza to te 2 spadaja.
 
czesioczesanka
Zgadzam się tyle ,że poszedłbym dalej , Klasa Superliga 6 drużyn, A klasa 8, B klasa 10, C klasa do oporu.
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
dartmaster
A klasa - D.O.
B klasa - M.O. lub D.O (można zrobić ankietę co wolą)
C klasa - S.O.

Wracając do sprawkolejności drużyn w lidze - zdecydowanie zmiany regulaminu powodują, że zawodnicy rezerwowi mają mniej okazji na grę. Zespoły bijące się o czołówkę chcą wygrywać jak najwyżej aby zbierać jak największą liczbę małych punktów. Wszyscy wiemy, że nasza liga to "zabawa" ale każdy chce się BAWIĆ, CI mniej zdolni lub poczatkujacy gracze odczują to na wlasnej skórze. Jestem za dawnym regulaminem -o kolejnosci powinny decydowac -1-duże punkty 2- bilans bezposrednich spotkan miedzy poszczegolnymi zespolami i dopiero na 3 miejscu male punkty. Wiem, wiem - zaraz zasypiecie mnie odpowiedziami, że to kapitan decyduje o zmianach, że to tylko zabawa... WŁASNIE - JEZELI TO ZABAWA, TO BAWMY SIE WSZYSCY! REZERWOWI TEŻ A NIE GRAJMY O KAZDY LEG - BO MOZE ZADECYDOWAC O KOLEJNOSCI W LIDZE. POZDRO
-=;.'.Zwycięstwo.'.;=-

wciaż tylko zwyciestwa i zwycięstwa, ahhhh jakie to nudne...
 
BL@DY
Pytanie po co zespoły biorą aż tylu rezerwowych, idąc dalej tym tropem ... dlaczego składy np 9 osobowe tak często przekładają mecze, może kluczem jest wyznaczenie nie czwartku ligowego a dni ligowych, np od czwartku do soboty (tu chyba nie będzie przekładania).
Jeżeli ktoś wie że jest słabszy od podstawowych zawodników i ma pretensje ze siedzi to dla mnie są one nieuzasadnione, mógł szukać składu gdzie będzie grał.

Co do skład ligi i systemu rozgrywek obecny uważam za słuszny z punktu widzenia typu gry w poszczególnych klasach, jednakże skusiłbym się do małej zmiany, powiększenia B, z jednego powodu: ograniczenie grania w C klasie dla ludzi tzw nie poczatkujących. Jest gro drużyn które zamiast w C śmiało dadzą sobie radę w B, np:
HHT, Feniks, Kotwica, XL, Scout's, 21 team, SongDT, BadCompany.
Jeżeli w tych składach znajdą sie tacy co chcą nadal grać SO to poprostu powstanie więcej składów zabawowych w C.
 
czesioczesanka
Możemy zmieniać regulamin.
Wprowadzić zapisy, które zmuszą rezerwowych do grania ,a nie istnienia na papierze ligowych rozgrywek.
Rozgrywki ligowe i tak są o przysłowiową pietruszkę.
Tak na prawdę prawdziwe rozgrywki rozpoczną się dopiero po lidze w Pucharze Ligi.
Edytowane przez czesioczesanka dnia 04.05.2011 18:03:37
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Osa
A ja proponuję poszerzyć ligę A i B do 10 zespołów i grać 2 rundy. Po tych 2 rundach pierwsze 8 zespołów grałoby systemem play-off o Puchar Ligi systemem podobnym do rozgrywek np. w siatkówce (np. do 3 wygranych). Drużyny z miejsc 9-10 spadałyby z ligi a z miejsc 7-8 (po rudzie play-off) grałyby baraże o utrzymanie/awans

A co do "zmuszania" gry rezerwowych - nie wymuszajmy gry regulaminem. Każda drużyna dobiera sobie skład przed sezonem. A co do przekładania meczów - może faktycznie rozciągnąć termin rozgrywania spotkań od np. środy do soboty?
Oczywiście bez możliwości przełożenia spotkania
 
czesioczesanka
JuanPablo 10 drużyn w klasie A to zdecydowanie za dużo!
Wydaje mi się ,że max 8 w klasie A i dwie rundy w zupełności wystarczą. Przynajmniej każdy mecz będzie trzeba grać do końca i walczyć o każdego lega.
Obecnie spotkać można drużyny, które przed meczami między innymi z SamiSwoi zakładają sromotną przegraną, a za sukces uważają ugranie 5 lub 10 legów.
Wydaje mi się(patrząc na tabelę), że podobnie jest w klasie B ale mogę się mylić.
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Osa
Czesio mam wrażenie, że dążysz do zrobienia z klasy A zamkniętej ligi. A to niestety nie przyczyni się do podniesienia poziomu gry. Powiększenie klas A i B do 10 zespołów spowoduje, że to nie będzie liga 6 zespołów które graja ciągle w klasie A i 2 z klasy B które ciągle spadają. Według mnie im częściej grasz z lepszymi od siebie tym szybciej podnosi się poziom gry.

Klasa B jest od 2 sezonów bardzo wyrównana, Nie jest tam łatwo przewidzieć z góry kto wygra w danym meczu. W klasie A niestety tak czasami bywa, że łatwo można przewidzieć wynik spotkania.

Dlaczego zwiększać liczbę zespołów w B a nie zrobić tego w A?
8 zespołów i 2 rundy zapełnią nam połowę sezonu - a co dalej? Granie co 2 tygodnie jakoś dla mnie dziwnie wygląda. Część graczy w każdy czwartek ma "głód grania", więc po co ograniczać liczbę spotkań?

Dartmaster - nie w każdej drużynie kapitan decyduje o zmianach. Wg mnie jest to wewnętrzna sprawa drużyny (choć w moim przypadku ciężko mi się na ten temat wypowiadać bo jest nas tylko 4 w drużynie)
 
mihu
Według mnie zakończenia dla poszczególnych klas są prawidłowe. Można się wgryźć w lotki i wraz ze zdobytymi umiejętnościami dalej się rozwijać.

Co do ilości drużyn to uważam, że jeżeli mielibyśmy powiększać B to A też.
Przede wszystkim należy wyeliminować temat przekładania meczy... z całej ligi kojarzę dwie drużyny i obie z A Oczko (3 miejsce), XL180 (7 miejsce). kapitanowie powinni tak dobierać skład, aby w razie potrzeby bez steru robić zmiany bądź rozgrywać mecze.
W chwili obecnej sytuacja wygląda tak ,że 95% drużyn gra tylko 4 zawodnikami, a jak już jakiegoś nie ma to przekładają...

Jestem przekonany, że gdyby rozgrywać tylko mecze w wyznaczonym terminie rozgrywki były by bardziej pasjonujące i ligowych niespodzianek było by znacznie więcej...

Czesia pomysł odnośnie klasy premium jest jak najbardziej ciekawy. Dla mnie miało by to sens i rację bytu ale na obszarze po za regionalnym.
Rozgrywki np. co 2, bądź co 3 tygodnie. Pytanie ile drużyn było by chętnych na jeżdżenie po za województwo i problem nie leży tylko w drużynach z naszego regionu.
 
BL@DY
1. Osa odpowiedz jest prosta - dlaczego nie 10 zespołów w A? - bo tym lepszym nie chce się grac meczów do jednej bramki (tu już nie ma zabawy)
Ale, jak na moje klasa A w takim razie to max 4 zespoły nawiązujące ze sobą otwarta walkę, reszta na teraz walczy o byt. Wiec pytanie: ograniczyć do 4 i zamknięte towarzystwo będzie sobie grało co 4-5 tygodni? czy rozszerzyć do 10 i spowodować rozwój większej liczby zawodników?

2. Co do pucharu ten sezon jest specyficzny przez co i eliminacje są specyficzne, uregulowanie wszystkich przepisów jak i klarowne eliminacje do rozgrywek międzynarodowych nastąpią od przyszłego sezonu, ten temat ma służyć jako głos ogółu z którego najciekawsze propozycje zostaną wykorzystane.


A teraz pytanie zasadnicze, które padło, Czy to jeszcze jest ZABAWA czy granie czysto dla statystyk?
 
Osa
To proponuję zapis w regulaminie na przyszły sezon aby zespół posiadał co najmniej 5 zawodników
 
BL@DY
Na moje może mieć i 120 tylko pytanie po co, dla mnie już wpisywanie 7-8 to gruba przesada. A większość przekładek to poprostu punktatorstwo.
 
arek
czesioczesanka napisał(a):
...
Rozgrywki ligowe i tak są o przysłowiową pietruszkę.
Tak na prawdę prawdziwe rozgrywki rozpoczną się dopiero po lidze w Pucharze Ligi.


A dlaczego tak jest że rozgrywki ligowe są o pietruszkę - bo w Pucharze Ligi gra 6 drużyn z 8 i po pierwszej kolejce klasy A wiadomo było, które to będą drużyny. Dla tego, w pucharze powinny grać tylko 4 drużyny, liga wyglądała by ciekawiej.

Większa liczba drużyn w A czy B nic nie da, chyba że ktoś chce się tylko chwalić " Ja gram w Klasie A " jeśli tak to zróbmy 16 drużyn w klasie A ( akurat dwie rundy ) a reszt do Klasy B
 
Q-mac
No faktycznie w A klasie łatwo jest przewidzieć aktualnie wynik głównie dlatego że powstały takie mocne zespoły że na pewno ciężko jest z nimi wygrać. Związane jest to z przemieszczanie się silnych zawodników z zespołów słabszych do lepszych. Nic na to nie poradzimy bo to jest normalna kolej rzeczy. Niestety ale zarówno zmniejszenie A klasy, powstanie jakiejś super ligi 6. Przez takie coś stanie się to dalej zamkniętym kręgiem gdzie dalej będzie można przewidzieć wyniki spotkań. A każda drużyna która będzie wchodziła do tej szóstki będzie przegrywała bo nie jest ograna z tak mocnymi zespołami. Aby zwiększyć poziom ligi w A klasie trzeba podwyższyć umiejętności zawodników tych z poza czołowych drużyn A klasy. W jaki inny sposób tego dokonasz jak nie granie z tymi lepszymi. (oczywiście to wszystko zależy też od zawodnika czy chce się rozwijać czy też nie)
Moja propozycja:
Jeśli chodzi o powiększenie Klasy B i A. powiększył bym do 10 drużyn obie klasy (nie tylko dlatego aby więcej drużyn mogło pograć w wyższej klasie rozgrywkowej ale też dlatego że w C klasie jest ich dużo a drużyny, które mogą grać na poziomie B klasy jest wiele) Rozgrywamy 2 rundy mecz i rewanż. po tym dzielimy je na dwie piątki. (będzie rywalizacja i ciekawiej aby znaleźć się w tej piątce) Pierwsza piątka gra kolejne 2 rundy mecz i rewanż o najwyższe cele. Druga piątka gra o utrzymanie gdzie dwie spadają jedna gra w barażu z trzecim zespołem B klasy. Z drugiej piątki trzy zespoły grają w pucharach. W pucharze gra osiem drużyn 1 z 8 itd.
Tak samo w B klasie jak w A. Natomiast w C klasie 2 rundy pierwsza 6 gra kolejne 2 rundy o najwyższe cele pozostali grają o 2 miejsca dające im grę w pucharze.
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
Ania
hmmmm niektóre uwagi dośc sensowne i konstruktywne, obiecuję uwzględnić w nowym sezonie....
Czy będą powiększone klasy rozgrywkowe czy nie to niestety okaże sie dopiero po zgłoszeniu się drużyn. Bo co będzie gdy nagle 20 osób z b klasy zrezygnuje z grania i podobnie w innych klasach?
Przy zgłaszaniu druzyny do ligi proszę uwzględnić możliwośc grania w wyższej klasie - niegdy nie wiadomo....
Ania
 
Kapsel
Mnie interesuje inna sprawa. Jak ma wyglądać sprawa awansu na dzień dzisiejszy z obu klas C. Z tego co pamiętam oprócz pucharu ligi miałbyć rozgrywany turniej o awans pomiędzy drużynami które zarówno w klasie C1 jak i C2 zajęły dwa pierwsze miejsca??
Kapsle wszystkich krajów łączcie sieSmile
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.28 5,865,046 unikalne wizyty