Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Porażka ligi ??
mihu
Mi osobiście pewne rzeczy się nie podobają, a że mam w zwyczaju mówić i pisać co myślę to też to czynię.

Liga kuj-pom jest ligą amatorską, a i tak pojawiają się spekulację dotyczące ustawiania meczów, chamskich zachowań itp. Przyznam się szczerze, że protesty Czesia i Wojtiego (na przestrzeni sezonów, w których mogłem uczestniczyć) traktowałem trochę z przymróżeniem oka. Jednakże podsumowując kończący się sezon, przychylam się w ciemno do większości wnoszonych uwag. Mało tego większość tematów/ problemów rozchodzi się po kościach, bądź jest bagatelizowana. Nie liczni piszą wprost na forum, czy też shoutbox. Oczywiście momentami popadają w skrajność, ale nie o tym chciałem pisać.

Przytoczę sytuację z rozgrywek klasy, w której biorę udział czyli klasy A. Nie będę tu pisał o takich banałach jak namolne jęczenie: na stan maszyny, wystrój, wolne miejsca, muzykę w lokalu itd. Na co tak naprawdę żaden zawodnik po za właścicielem lokalu nie ma wpływu. Jedyne co można zrobić to po prostu zmienić lokal.

W ostatnim czasie (podobnie jak w poprzednich sezonach) pojawiły się spekulację dotyczące układania meczy. Według mnie jest to kompromitacja i porażka. Na pewno nie ligi, ale zawodników, którzy w tym uczestniczą. Niestety rzuca to cień porażki na całe rozgrywki.
Całe spekulację nie powstają w cale od jak to niektórzy nazywają poszkodowanych, moim zdaniem wywodzą się od samych zainteresowanych. Przykłady - proszę bardzo:
- Mecz Chillout vs 180 Trip przed ostatnia kolejka przed play off.
- Mecz Oczko vs Sami Swoi rewanż play off

W obu przypadkach sytuacja wygląda podobnie. Sprzeczne informację na temat wyników meczu. Po co przychodząc na nasz mecz wmawia mi się że mecz został przełożony i się nie odbył, co gorsza podważa się zdanie innych uczestników spotkania twierdzących o tym, iż dane spotkanie się odbyło. Robi się to po to aby pod koniec spotkania naszej drużny, kiedy sytuacja w tabeli zaczyna być klarowna oznajmić całej drużynie, że jednak mecz się odbył..., następnie wpisuje się przebieg meczu, który jest nieprawidłowy ?

Jaki jest sens kontaktować się z pozostałymi drużynami i podawać nie prawdziwe wyniki - wymyślone przebiegi spotkania ?

Moim zdaniem sens jest jeden: znając wyniki pozostałych zespołów biorących udział w rozgrywkach w szczególnych przypadkach jakie w/w miały miejsce można wpłynąć na układ tabeli i wypaczyć wyniki na swoją korzyść.

Uważam, że zainteresowane drużyny stać na osiągnięcie wyniku jaki został podany. Również nie zamierzam podważać umiejętności zainteresowanych graczy.

Spekulacje pozostaną insynuacjami. Tak jak pisałem wcześniej zostały wywołane przez samych uczestników w/w spotkań. Osobiście nie widzę możliwości zweryfikowania wyników pod tym kątem w chwili obecnej. Oczywistym jest, że żadna ze stron się do matactwa nie przyzna, tak samo jak zapewnianie o uczciwości nie pozbawi wątpliwości i brzydkiego zapachu jaki pozostał po opisanych wydarzeniach.

Jeżeli faktycznie wyniki były, są wypaczone to jest to hańbka i porażka dla zawodników, którzy na takowy układ przystali osiągając sportowe dno. Ludzie wygrywajcie ale nie w takim stylu !!!

Efekt te go jest taki, że kilka osób jest zadowolonych ze swojego wspaniałego i genialnego planu, który jak się okazuje spala, a w następnych spali na panewce. Natomiast cała reszta delikatnie rzecz ujmując jest zdegustowana zaistniałą sytuacją. Odechciewa się grać i być uczestnikiem tego typu rzeczy. Uczestnikiem oczywiście pośrednio bo wszyscy zawodnicy grający uczestniczą w wydarzeniach związanych z ligą kuj-pom.

Moim zdaniem wszystkie niejasne, hamskie zagrywki powinny zostać napiętnowane. Po to, żeby w przyszłości nie miały miejsca.

Reasumując jest przyzwolenie społeczne na h*jnie to też się h*jnia dzieje.

Ja osobiście nie wyrażam akceptacji na takie zachowanie.
 
woyti180
samo się ciśnie na usta
A NIE MÓWIŁEM

ShockPfftSadGrin
 
czesioczesanka
Dziękuję Mihu ,że zabrałeś głos, bałem się,że Wszystkim jest wygodnie przymknąć oko na to się dzieje.
Dzięki Tobie powraca we mnie wiara w ludzi.
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
slawek77
Gdyby klasa A miała 10 drużyn i do rundy play off awansowała pierwsza ósemka to nie byłoby lucky loozers i pokus do kombinowania wyników.
 
woyti180
gdyby drużyna która wygrywa całoroczne zmagania wygrywała przywileje związane z wygrywaniem ligi to jakieś dogrywki nie były by nikomu do niczego nie potrzebne.
Chyba że ponownie odbędą się Drużynowe MP w których udział wezmą najlepsze drużyny z całego kraju ale to w snach darterów
 
PL
tak podłożyliśmy mecz, żebyście byli za nami, a wcześniej podłożyliśmy drużyne TRIP13 żeby z Wami wygrała, a na końcu sie podłożyliśmy żeby z Wami zremisować i wszystko po to żebyście byli za nami w tabelce??
 
Osa
Z jednym sie zgodze - jesli w klasie A niebyloby lucky looser'a to nie byloby mozliwosci kombinowania i proby ustawiania wynikow meczow. A tak zostaja tylko domysly i podejrzenia bez mozliwosci udowodnienia niczego. Musimy wyciagnac wnioski i w przyszlym sezonie stworzyc takie rozgrywki, aby nie bylo mozliwosci z kombinowaniem z wynikami.
Moze dobrym rozwiazaniem byloby rozgrywanie meczow do 2 wygranych zamiast dwumeczu?
Lewy - nie unos sie bo styl - a wlasciwie jego brak w jakim sie pozegnalismy z liga jest powodem do wstydu. Wygladalo tak jakbysmy sie obrazili, zabrali zabawki i poszli do domu... Normalnie szkoda slow
 
PL
wątpie że widziałeś mnie uniesionego
 
Stefciuuu
woyti180 napisał(a):
gdyby drużyna która wygrywa całoroczne zmagania wygrywała przywileje związane z wygrywaniem ligi to jakieś dogrywki nie były by nikomu do niczego nie potrzebne.


To jest pierwszy pomysł warty przedyskutowania.

Drugi, o ile się nie mylę napisał Osa. Mianowicie chodzi o to, że drużyny z miejsc 1 i 2 wchodzą od razu do finałowej czwórki, a o dwa pozostałe miejsca grają drużyny 3 z 6 i 4 z 5 (może nawet jakiś carry over zrobić np. +2 legi dla drużyny z wyższego miejsca). Wchodzą tylko wygrani i nie ma mowy o żadnych wałkach.
 
BL@DY
Odnosząc się do pomysłów proponuję: jak jest spotkanie kapitanów przed sezonem to zapraszamy by kapitanowie byli... w ubiegłym roku był z tym problem.
 
Stefciuuu
Słyszysz Sławek, masz być i głosować, a nie się obijasz Grin
 
Johny
Czytam i czytam. I jedno przychodzi mi na myśl - wyścig szczurów!
 
http://wu-systems.eu
mihu
Lewy widzę, że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Rozumiem Twoje zainteresowanie meczami drużyny, w której gram. W końcu to zespół, który po zwycięstwie jak i porażce potrafi się zachować z szacunkiem do drużyny przeciwnej i mam wrażenie, że wychodzi jak i przychodzi z twarzą. Nie wiem dlaczego pijesz do drużyny Trip 13, która wygrała z nami ponieważ, tego dnia po prostu była lepsza. Z resztą na mecze z tym składem człowiek jedzie z przyjemnością i wraca z jeszcze większym zadowoleniem nie zależnie od wyniku. Z resztą takich drużyn jest więcej i są wśród nich drużyny, których mecze poruszyłem.
Rozumiem Twoje rozczarowanie, z powodu niemożności wygrania z nami po podziale tabeli, ale taka jest ta gra Smile, więc skąd takie podejście do tematu z Twojej strony ? Przecież nie neguję ilości punktów jaką zdobyliście, a nie faktu, że zajęliście lepsze miejsce niż my.

Reasumując jeżeli mnie nie zrozumiałeś porozmawiaj z kapitanem Tirp180 bądź Chillouta wytłumaczą Ci co chciałem przekazać. Jeżeli nie masz na to ochoty napisz do mnie wiadomość - wymienimy się uwagami.

JuanPablo niestety zgadzam się z Tobą co do atmosfery w jakiej zakończyliście rozgrywki - myślę że w przyszłym sezonie będzie lepiej.

Spotkanie kapitanów, spotkaniem ale forum jest po to żeby dyskutować, na pewno prościej zebrać zdanie wielu osób po przez forum, niż zebrać wszystkich w jednym miejscu w tym samym czasie.

Moje zdanie co do systemu play off nie zmienia się od sezonu kiedy został wprowadzony. Obecny sposób nie docenia drużyny z pierwszego miejsca. Widzę to tak: fajnie że zajęliście pierwsze miejsce ale jak Wam coś nie zagra w play off to na mistrzostwa FECS pojedzie inny zespół, bo liczy się forma jednego dnia. Problem w tym, że niektórzy nie traktują tego jako mistrzostw tylko fajnego wyjazdu na wakacje no i przy okazji ktoś tam w hotelu pogra sobie w lotki - co również moim zdaniem nie wymaga komentarza.

Mimo wszystko to nie wina regulaminu czy systemu rozgrywek tylko ludzi, którzy prowokują i przyczyniają się osobiście do tego co zostało tu poruszone.
Oczywiście zmieniając, regulamin czy system rozgrywek możemy spowodować zmniejszenie tego typu zachowań, jednak ludzi tak łatwo się nie zmienia Sad

Temat poruszyłem z prostego powodu 99% zespołów gra dla fanu. Do tego dochodzą ambicję i chęć rozwijania swoich umiejętności, a co za tym idzie zajmowanie jak najlepszych lokat w danych klasach rozgrywkowych. Jak widać pewne zachowania zabiją cały fan i powoduję niechęć do grania...

Zawsze można powiedzieć jak Ci się nie podoba to nie graj. Ja się pytam dlaczego mają nie grać zespoły grające fair play, którym nie podobają się matactwa i prowokacje ze strony innych ?? Kierując się zdrowym rozsądkiem to kombinatorzy i cwaniacy nie powinni grać !!

Zacytuję mojego kolegę z pracy "Myślałem że dart to gra dżentelmeńska.." jego komentarz na opisane sytuacje. Na co odpowiedziałem, że taka właśnie jest tylko niektórym coś się pomieszało...
 
DamianR
Kto by pomyślał że o tym jednym meczu który wygraliśmy w całym sezonie będzie tak głośno Grin
 
Ania
Żeby nie było, że nikt się nie odzywa, to się odzywam.....

Co do stylu zachowań w/w drużyn - niema co gadać, bo po co....

Co do rozgrywek play off w jednym dniu.... moim zdaniem mogły by być w jednym dniu, dwudniowe, weekendowe, tygodniowe, mogą być dwumecze, pięciomecze.......whatever....jak ktoś już to gdzieś wyżej napisał - jak ktoś będzie chciał nagle dziwnie nie trafiać, chociaż zawsze trafiał, to i tak nie będzie dowodów. NIe da się udowodnić niemocy.....
A jeśli pozostaną rozgrywki takie jakie są, to zawsze, co roku coś się dzieje, jakaś spółdzielnia "żeby kogoś wywalić z dalszych rozgrywek" itp. itd. nie ma siły. Najsłabszym ogniwem jest niestety człowiek......
Ania
 
czesioczesanka
Wręcz przeciwnie zawsze trzeba mówić o takich przekrętach , bo wpisać wynik każdy potrafi nawet ja i co teraz ? Przepraszam kolegów z Famas Merlin ,że tak długo czekali na korektę wyniku...
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Ania
nie ma gadać w sensie, że tylko sobie pogadamy i tyle. Jak juz napisałam, jak ktoś chce coś przekręcić to i tak to zrobi.....
Ania
 
arek
Ja w zeszłym roku już pisałem że system rozgrywek ligi jest zły.
Uważam że granie w Klasie A mecz - rewanż, potem znowu mecz - rewanż i jeszcze play-offy to tylko pogłębia różnice między pierwszą a ostatnią drużyną. I tak naprawdę granie tak ligi nie poprawia jakości gry i rangi rywalizacji, ten system nie rozwija tylko hamuje.

Podałem wtedy schemat ligi na dwie rundy, gdzie w pierwszej rundzie: klasa C i dwie klasy B po 10 drożyn i z tych 20 drużyn w drugiej rundzie tworzona była by klasa A (po 4 drużyny z każdej z klas B ). Awanse i spadki co pół roku, duża rotacja w klasach, klasa A mogła by wyglądać co roku inaczej ( a nie jak do tej pory )

Sytuacja jak teraz z 180Trip nie miała by miejsca bo liga startowała by zawsze od dwóch klas B po 10 drużyn.

Zmiana taka okazała się zbyt radykalna, lub nikt nie zastanowił się nad korzyściami jakie niesie za sobą taki system, gdzie pierwsza runda to tak naprawdę eliminacje do klasy A i klasy B i sito dla zespołów spadających do klasy C.
A druga runda to gra o mistrzostwo w klasach, a nie przeczekanie do play-off.
W tym systemie nie było by czasu na kombinacje, by wygrać - trzeba grać.

Skoro już wspomniałem o mojej propozycji to przedstawiam ją poniżej. Może warto by było zastanowić się czy od następnego sezonu nie wprowadzić dużych zmian w lidze, nie koniecznie tych które proponuję. Mamy rok na to by dopracować ewentualne zmiany i wybrać te najlepsze.

( jeśli kogoś nie interesuje niech poniższego tekstu nie czyta - szkoda czasu )


Zakładam że są 32 drużyny.

Startujemy Runda I Jesienna, mecz rewanż
Klasa BI 10 drużyn, Klasa BII 10 drużyn, Klasa C 12 drużyn.

Runda II Wiosenna, mecz- rewanż
Klasa A 8 drużyn, Klasa B 10 drużyn, Klasa C 14 drużyn (lub CI 7 i CII 7)



System rozstawienia Rundy I (przejściowej) Jesień z obecnych klas A, B, CI, CII:
Kolejność rozstawienia miejsc z tabel na koniec ligi lub losowanie.

Klasa BI 10 drużyn, 501 MO
Klasa A, 4 drużyny miejsca 1, 3, 6, 8
Klasa B, 3 drużyny miejsca 2, 4, 5
Klasa CI, 3 drużyny miejsca 1, 2, 3

Klasa BII 10 drużyn, 501 MO
Klasa A, 4 drużyny miejsca 2, 4, 5, 7
Klasa B, 3 drużyny miejsca 1, 3, 6
Klasa CII, 3 drużyny miejsca 1, 2, 3

Klasa C 12 drużyn, 501 SO
Klasa B, 2 drużyny miejsca 7, 8
Klasa CI, 5 drużyn miejsca 4-8
Klasa CII, 5 drużyn miejsca 4-8

System awansu do Rundy II Wiosna :

Klasa A 8 drużyn, 501 DO
Klasa BI - miejsca 1-4
Klasa BII - miejsca 1-4

Klasa B 10 drużyn, 501 MO
Klasa BI - miejsca 5-7
Klasa BII - miejsca 5-7
Klasa C - miejsca 1-4

Klasa C -14 drużyn, 501 SO
Klasa BI - miejsca 8-10
Klasa BII - miejsca 8-10
Klasa C - miejsca 5-12

System rozstawienia Rundy I Jesień: (i te dwie rundy powtarzają się co roku)

Rozstawienie w Klasach BI i BII według podanego przykładu lub zwykłego losowania, to i tak będzie nowy sezon.

Klasa BI 10 drużyn, 501 MO
Klasa A, 4 drużyny miejsca 1, 3, 6, 8
Klasa B, 3 drużyny miejsca 2, 3, 5
Klasa C, 3 drużyny miejsca 1, 4, 6

Klasa BI 10 drużyn, 501 MO
Klasa A, 4 drużyny miejsca 2, 4, 5, 7
Klasa B, 3 drużyny miejsca 1, 4, 6
Klasa C, 3 drużyny miejsca 2, 3, 5

Klasa C 12 drużyn, 501 SO
Klasa B, 4 drużyny miejsca 7-10
Klasa C, 8 drużyn miejsca 7-14

System awansu do Rundy II Wiosna:

Klasa A 8 drużyn, 501 DO
Klasa BI - miejsca 1-4
Klasa BII - miejsca 1-4

Klasa B 10 drużyn, 501 MO
Klasa BI - miejsca 5-7
Klasa BII - miejsca 5-7
Klasa C - miejsca 1-4

Klasa C -14 drużyn, 501 SO
Klasa BI - miejsca 8-10
Klasa BII - miejsca 8-10
Klasa C - miejsca 5-12

Itd.

Co daje taki system rozgrywek:

- Klasa A nie będzie tak zamknięta jak teraz
- z 20 drużyn wyłaniamy najlepszą 8 do klasy A, co roku Klasa A może wyglądać inaczej
- większa rotacja drużyn we wszystkich klasach
- możliwość szybszego awansu z Klasy C do Klasy A (trzy rundy a w czwartej - Klasa A)
- na początku sezonu w rundzie jesiennej z Klasy C awansuje aż 6 drużyn a z Klasy B spadają tylko 4 drużyny.
- drużyny spadające z Klasy B do Klasy C nogą awansować ponownie do Klasy B już w kolejnej rundzie czyli po pół roku
Edytowane przez arek dnia 12.09.2012 14:10:31
 
Lasuch
Bardzo interesująca propozycja ! Najwięcej by zyskały drużyny które są w klasie A czy B i od czołowych lokat dzieli je przepaść. Szkoda że jakiejkolwiek zmiany dopiero za rok.
"Gdyby nie porażki, nie umielibyśmy docenić zwycięstwa."
 
http://www.chinskapatelnia.pl
Ania
jak napisałam w lekkim skrócie w temacie "nowy sezon..." będą lekkie (dla niektórych pewnie duże) zmieny co do sposobu / systemu rozgrywek.
Prosze o cierpliwośc, wszystko sie pojawi na stronie, mam nadzieję, że wtedy wątpliwości co do etyki grania beda rozwiane.
W skrócie podam że nie będzie żądnych luckylossers, wszystko będzie "publiczne".
Dajcie parę dni na ogarnięcie rozpiski to i te newsy od razu wrzucę ;-))))))
Moim zdaniem będzie dobrze.
Ania
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.07 5,865,046 unikalne wizyty