Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Porażka ligi ??
samowar
Zgadzam się z Arkiem, zwłaszcza że nie gram Smile ale to m.in. przez ten nudny system rozgrywek - wolę się spotkać w ciągu sezonu z 12 drużynami 2 razy niż z sześcioma 4 razy - dla mnie to oczywiste skoro się gra ze względów towarzyskich, no i potem to "czekanie na play offy" dla lepszych i bezesens gry dla tych drużyn co już nie maja szans w drugiej częsci sezonu. Pozdrawiam
Shit happens
 
mihu
Oryginalny pomysł. Urozmaiciło by to rozgrywki i nie grali byśmy x razy z tymi samymi drużynami Smile
Moim zdaniem to dobra alternatywa dla obecnych rozgrywek. Dobrze to rozpisałeś Smile
 
czesioczesanka
Jestem na tak Smile
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
woyti180
Tak, głosowanie w tym temacie jest ważne
Ja również jestem skłonny zagłosować i oddać pozytywny znak do pomysłodawcy
może faktycznie było by ciekawiej a jak nie to na pewno będzie weselej Grin
 
pawel1
Popieram Wink
 
Stefciuuu
system trzeba przyznać ciekawy

czy do drugiej (wiosennej) rundy drużyny przechodzą z jakimiś punktami, które zdobyły wcześniej? np na mistrzostwach europy w brydżu w pierwszej fazie drużyny podzielone są na 4(6) grup, z których tworzone są grupy finałowe A, B... przy czym drużyny zachowują punkty, które zdobyły grając przeciwko drużynom, której awansowały do tego samego finału razem z nimi.

czyli:

mamy np gr 1
drużyna 1 (punkty zdobyte przeciwko 2 - 12, 3 - 25, 4 - 25, razem 62)
drużyna 2 (punkty zdobyte przeciwko 1 - 18, 3 - 20, 4 - 20, razem 58)
drużyna 3 (punkty zdobyte przeciwko 1 - 5, 2 - 10, 4 - 16, razem 31)
drużyna 4 (punkty zdobyte przeciwko 1 - 5, 2 - 10, 4 - 14, razem 29)

gr 2
drużyna 1a (punkty zdobyte przeciwko 2a - 20, 3a - 20, 4a - 20, razem 60)
drużyna 2a (punkty zdobyte przeciwko 1a - 10, 3a - 20, 4a - 20, razem 50)
drużyna 3a (punkty zdobyte przeciwko 1a - 10, 2a - 10, 4a - 16, razem 36)
drużyna 4a (punkty zdobyte przeciwko 1a - 10, 2a - 10, 3a- 14, razem 34)

czyli grupa finałowa przed rozpoczęciem wygląda następująco:

drużyna 1a (20)
drużyna 2 (18)
drużyna 1 (12)
drużyna 2a (10)
 
arek
Myślę że punkty w rundzie wiosennej liczone były by od nowa, ponieważ rundę jesienną grają dwie klasy B 501 MO a w rundzie wiosennej klasa A gra 501 DO i poza tym do klasy A awansują po cztery drużyny z dwóch klas B, więc nie grały wcześniej ze sobą.
 
all
byłoby ciekawie , Jestem za
 
puboczko@wp.pl
arek
Dziękuję bardzo za kilka głosów poparcia.
O ile dobrze pamiętam to formuła Speedway Grand Prix zmieniała się parokrotnie i nikt się nie bał zmian. Starali się by zawody były jak najbardziej atrakcyjne, a nie schematyczne i nudne. Tylko tak można dobrze wypromować daną dyscyplinę sportu. A oto przecież chodzi by chciało z nami grać coraz więcej zawodników nowych, dlatego potrzebny jest system rozgrywek promujący nowe drużyny i umożliwiający im szybki awans do wyższych klas.
Zmiany same nie nastąpią, to od nas zależy czy chcemy się rozwijać, czy grać stare nudne schematy.
 
Maras
Ania pisze, iż system rozgrywek na ten sezon jest już jej znany. Tylko lekko ogarnie i gotowe. Więc po co zebranie kapitanów w Metrze ? Mam się pojawić i usłyszeć , że tak naprawdę nic się nie zmieniło. Zmieńmy system rozgrywek już od tego sezonu. Jaki to kłopot ? Opinie darterów są zgodne: nuda, matactwa, sezon zbyt długi. Jeśli organizatorzy potrzebują pomocy to niech dadzą znać. Wiele osób chętnie pomoże.
 
Q-mac
Faktycznie pomysł naprawdę dobry. Na pewno zwiększy rywalizacje. Zwiększy szanse nowym drużyną grę z drużynami z A klasy co na pewno wpłynie na rozwój. Starym graczom urozmaici ligę.
Na wiosnę moim zdaniem powinny być zerowane pkt. żeby uniknąć sytuacji jakie były w poprzednich latach i dyskusji, która grupa była mocniejsza.
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
BL@DY
Jako zawodnik stwierdzam, po przeczytaniu, system ciekawy, dający szansę na grę z mocniejszymi, rozwój. Zobaczymy jaką decyzję podejmie Mariusz, może ma nam coś rewolucyjnego do przekazania, nie wiem jestem ciekaw.
Zebranie ważne z punktu widzenia decyzji, może i Marku racja leży po twojej stronie, skoro jest projekt, a Arek ma go dokładnie rozpisanego, zaryzykować i już. Tym bardziej że zostało 10 dni do startu od Zebrania.
Zachęcam kapitanów do stawiennictwa, sam też podejdę i posłucham.
Oddaję głos na TAK!!
 
Osa
Czyli wielka prośba do Arka aby na turniej w Metrze przyniósł dokładnie rozpisany schemat swojej propozycji. Faktycznie klasa A zrobiła się troszkę hermetyczna, a zmiana systemu rozgrywek pozwoliłaby na uatrakcyjnienie ligi.

Mam pytanie - jakby kształtowała się formuła pucharu (play-off) o wyjazd na ME? Po 1 drużynie z każdej ligi jak dotychczas? Czy może tylko drużyny z klasy A miały by możliwość wyjazdu?
 
arek
Dziękuje za zaproszenie.
Oczywiście będę do waszej dyspozycji, chętnie wyjaśnię zalety tego systemu i postaram się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
 
arek
Sprostowanie

System, który podałem wcześniej, przewidziany był na 32 drużyny.
Teraz mamy 40 drużyn, więc musiałem dokonać modyfikacji, ale główna zasada się nie zmieni. Runda jesienna wyłaniająca klasę A do rundy wiosennej.
 
Ania
Ja rozpiszę co zadecydujecie......do zobaczenia w poniedziałek
Ania
 
samowar
Maras napisał(a):

...Opinie darterów są zgodne: nuda, matactwa, sezon zbyt długi...

Pytam których darterów poza tymi którzy się wypowiadają na stronie, znasz jakichś jeszcze (żart)? Chodzi mi o to aby każdy mówił za siebie, ewentualnie kapitan niech się wypowiada za drużynę. Ja akurat podzielam Twoją opinię ale to nie jest nawet 1 procent "darterów".
Shit happens
 
jackson
jackson i fani są zaShock
 
warecky
W ramach tych wszystkich chorych wpisów ; przepraszam klasa c w której są osoby które grają nieraz i pół roku maj grać z drużynami z klasy ,,A'' w rundzie jesiennej chyba troszkę chore???
Wszystkie wisy robione są przez graczy klas,,a'' i ,,B" może to z nimi coś nie tak, chore ustawienia tez u nich w klasach??? Tak???
Wiecie jak jest fajnie cieszyć sie z awansu !!!! Pewnie nie , szkoda !!
Szanujmy Mariusza bo gdyby był innym człowiekiem to by to wszystko zo.........!!!
Z boku jak ktoś patrzy na te wpisy , troszkę to hu.... to wyglada!!!! Wielkie wywiady dla pomorskiej ktoś wchodzi a tu syf tydzień przed rozpoczęciem ligi !!! Shock
warecky
 
BL@DY
Nie ma syfu (w sensie merytorycznym), jest dyskusja, idąca w jakimś kierunku, poniedziałek odpowie czy dobrym, a sezon to zweryfikuje. Trenować czas Smile CRAZY czas na trening!!
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.09 5,865,046 unikalne wizyty