Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Propozycje zmian systemu rozgrywek ligowych
czesioczesanka
Proponuję rozpiskę jaka obowiązywała podczas tegorocznych Mistrzostw Europy:
H1-G1
H2-G2
H3-G3
H4-G4
H1-G2
H2-G3
H3-G4
H4-G1
i na koniec nominowany "wariat"
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Osa
Wczoraj na turnieju padła propozycja lekkiej modyfikacji systemu rozgrywek. Modyfikacja dotyczy klas B. Chodzi o to, aby pierwsza połowa sezonu nie była grana o nic. Podział na grupy by się nie zmienił. Na koniec pierwszej połowy sezonu następowałby podział na grupę B i B Grand Prix - ale z zaliczeniem punktów ze spotkań drużyn, które awansowały by do B Grand Prix (BGP).

W grupie BGP gralibyśmy 15 spotkań - 3 razy z każdą drużyną, z którą nie było się w grupie w pierwszej połowie sezonu oraz 1 z zespołami, z którymi graliśmy wcześniej w grupie. W taki oto sposób z każdą drużyną w grupie BGP będą rozegrane 3 spotkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pierwszej części ograniczamy do minimum liczbę spotkań o tzw. pietruszkę, bo w połowie sezonu nie można ze 100% pewnością przewidzieć, które drużyny awansują do BGP.

Mam nadzieję, że jest zrozumiałe to co napisałem. Co wy na takie rozwiązanie?
 
Ania
ale, że już w tym sezonie? bo to jaoś gremialnie trzebaby było ustalić, żebym mogła jakis terminarz wymyślić/policzyc/ napisać wszem i wobec........

Bo jak od przyszłego roku to luz............... jestem za.
Ania
 
Osa
Zmiany można by wprowadzić jeszcze w tym sezonie - oczywiście po konsultacjach z kapitanami. Wychodzi tylko 1 spotkanie więcej.
 
Eda
A która z drużyn grałaby u siebie dwa razy i raz na wyjeździe (chodzi mi o te trzy spotkania) i która z drużyn byłaby gospodarzem w przypadku spotkań drużyn grających już ze sobą wcześniej?
 
Nikos
Może w wyniku dwumeczu rozpatrywany był by gospodarz trzeciego ?
 
Osa
Dokładnie - lepszy z 2meczu byłby gospodarzem 3ciego spotkania
 
Eda
No to mnie się podoba taki system rozgrywek.
 
Foto Endi
Jestem zdecydowanie na tak Smile
Wystarczy wierzyć w marzenia - spełniają się ! ;-)
 
Ania
Osa a tak teoretycznie to ile tygodni na to potrzeba? w sensie zdąrzymy do sierpnia;-) ?
a generalnie w tym roku to chyba lipa, bo część druzyn co poprzegrywały mecze mogą teraz powiedzieć, że się nie starały bo nie było o co...a teraz że to ważne.....hmmm......mnie to gila, ale niktórych może nie.......
I tu pojawia się problem o którym wspominałam, takie zmiany/nowinki etc. to trzeba wczesniej ustalać, wszyscy głosują/Mariusz decyduje i lige zaczynamy w odppowiednim czasie. A teraz niewiadomo ile tygodni potrzeba, czy zdąrzymy itp.itd.
No chyba, że wiadomo. Bo ja nie liczyłam.......
Ania
 
Osa
Jeśli większość kapitanów byłaby za takim rozwiązaniem możnaby wprowadzić to już w tym sezonie. Odnośnie ilości potrzebnego czasu to potrzeba 1 tydzień więcej niż jest teraz zapisane w terminarzu. Myślę, że czasowo bez problemu byśmy zdążyli
 
arek
System ten wyrównuje ilość spotkań między drużynami w klasie B Grand Prix. A kolejność spotkań powinna być taka: każda drużyna z B1 rozgrywa 8 meczy z drużynami z B2 ( mecz rewanż ), następnie 3 mecze z drużynami B1 i 4 mecze z drużynami B2.
 
BL@DY
Zamian dokonuje się przed a nie w trakcie sezonu!!

Jest projekt, zaproście ludzi do dyskusji, nie zapominając o osobie Mariusza, przygotujcie projekt w wersji elektronicznej z rozpiską.
 
Osa
Nie chodzi o wprowadzenie zmian systemu rozgrywek w tym sezonie. Chodzi o to, aby dużo wcześniej zacząć dyskusję na temat przyszłego sezonu. Ale jeśli większość kapitanów wyrazi chęć i zgodę na modyfikację obecnego systemu rozgrywek już w tym sezonie to czemu nie widzę przeszkód, aby już teraz zacząć je wprowadzać.
 
Stefciuuu
Pomysł mi się podoba, z resztą coś podobnego pisałem już przed zmianą systemu rozgrywek. Zdecydowane "tak" dla idei, ale od przyszłego sezonu. Tak jak pisze Piter - zmian dokonuje się przed rozpoczęciem rozgrywek.
 
arek
Przypominam że ten sezon jest "przejściowy" i przyszły sezon będzie grany nieco inaczej. I skoro teraz "testujemy" nowy system, to jest pytanie czy nie lepiej od razu przetestować i tę poprawkę. Nie naciskamy tylko pytamy.
 
et
Może coś skończmy, a kolejny sezon zaczynajmy ze zmianami. Już teraz wielu gra ze świadomości że gają o nic. Jeśli znowu coś zmienimy, to nikt nie będzie wiedzial po co gra. A ten temat wskazuje jednoznacznie że już nam coś nie wyszło.
 
arek
Często można przeczytać że ktoś gra o nic ??!! No to pytam po co grać ? Może lepiej zagrać np. w owocówki albo w warcaby ? Tylko jakoś nikt nie odważył się napisać " ja w tym sezonie gram o nic, bo system jest do bani". Eryk czy Ty grasz o nic ? A jeśli nie to powiedz w kogo imieniu zabierasz głos ? Kolejny raz zwracam uwagę by czytać ze zrozumieniem. To jest propozycja na przyszły sezon z możliwością wprowadzenia jej już teraz. Ten sezon jest przejściowy i można przetestować ten pomysł, by nie grać co roku ze zmianami. Jeśli zaakceptuje go większość można wprowadzić to już teraz, zwłaszcza że
jest to usunięcie pewnego błędu. Ale jak na razie nie widać zbyt wielu głosów poparcia, i parę głosów z wypowiedziami za innych.

Aniu wiem że dla Ciebie to problem, nikt tak jak Ty nie rozpisałby tej ligi. Przepraszam, naprawdę wieżę że to dobry pomysł i choć to nie mój mocno go popieram.
 
Znachey
Pomysł jest godny wprowadzenia, ale od przyszłego sezonu. nie zmieniajmy zasad podczas trwania ligi bo to mało profesjonalne. A co do zmian corocznych, to nie mam nic przeciwko jeśli tylko idą ku dobremu.
Trebles for show, doubles for dough Smile
 
warecky
Propozycja klasa C:
Pozwólmy wszystkim drużyna z 3 miejsc zagrać bararz o wejście do finału kuj- Pom a wejdą tylko 2 , wtedy może być ciekawiej w kasę c1. ????
warecky
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 5,864,989 unikalne wizyty