Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
System nagradzania
Robo
Ja również dorzucę swoje trzy gorsze... Oczywiście pomysł może się podobać ale chyba tylko graczom klasy A... jest to otwarta furtka do nadużyć tzn. jeśli ktoś już zostanie zawodnikiem klasy A to już na zawsze...

Mechanizm był by prosty: przypuśćmy że po zakończeniu sezonu spadają dwie drużyny z klasy A - drużyna X oraz drużyna Y (np. każda składa się z 5 graczy) i co robią ci zawodnicy po zakończeniu sezonu?... rozwiązują stare i zakładają nowe drużyny pod nazwą XX i YY przy tym np. nawet mieszą się składami + ewentualnie żeby nie było dobierają po jednym nowym zawodniku z klasy niżej... zgodnie z zaproponowanym mechanizmem każda z nich ma po co najmniej trzech zawodników z klasy A, i formalnie są nowymi drużynami a więc grają w klasie A bez potrzeby wspinania się w drabince. W ten prosty sposób spadek z klasy A do klasy B to czysta fikcja... po prostu w razie czego założymy nową drużynę.

Moim skromnym zdaniem, jeśli jakaś drużyna spada z klasy A tzn. że jest za słaba żeby tam grać... a jeśli jest inaczej to ma szanse w klasie B pokazać że to był po prostu słabszy sezon w ich wykonaniu i po zwycięstwie w swojej klasie wróci do klasy A.

Natomiast jeśli jakiś zawodnik stwierdza że jest tak doskonały, że poza klasą A nie ma dla niego miejsca... to zawsze może pokazać swoje umiejętności w turniejach indywidualnych lub po prostu zmienić drużynę na drużynę z klasy A, która oczywiście przyjmie tak doskonałego zawodnika z otwartymi ramionami.

Natomiast w 100% zgadzam się z teorią, że nagrody w postaci wyjazdów na mistrzostwa powinny być dla najlepszych drużyn z klasy A, drużyny z klas B i C powinny dążyć do awansu do klasy A, aby tam walczyć o wyjazdy.
 
kingkong1
DO JAROO:
C jest to klasa dla początkujących lub mniej wprawnych w rzucaniu. Najpierw uczą się rzucać w "grubasa" jak zostaną jedną z najlepszych drużyn w "grubasach" awansują wyżej na MO.
Edytowane przez kingkong1 dnia 17.10.2012 21:52:11
Nie szukaj prawdy - szukaj kolegów!
 
www.dart.wloclawek.pl
kingkong1
Kolego ROBO proponuję dokładnie czytać posty i wszystkie.

CYTUJĘ:
"Jezeli drużyna spada do niższej klasy traci swój status z klasy wyższej".

Już tłumaczę:
drużyna X i Y spada z klasy A do B i w tym momencie wszyscy zawodnicy z tych drużyn tracą status A i zyskują status B co oznacza , ze po rozpadzie tych drużyn i połączeniu się wzajemnie ze sobą mogą zgłosić się tylko do Klasy B. Wink
Pozdrawiam
Nie szukaj prawdy - szukaj kolegów!
 
www.dart.wloclawek.pl
Robo
Sorry kingkong ale w zdaniu:
"Jezeli drużyna spada do niższej klasy traci swój status z klasy wyższej".

nie widzę nic na temat statusu poszczególnych zawodników z tej drużyny...

Zgodnie z Twoją teorią znaczy, że nie były by możliwe transfery zawodników z klasy B do klasy A ponieważ ich status to klasa B więc nie mogą grać w klasie A

A tak z ciekawości kto miał by kontrolować "status klasowy" każdego zawodnika?

PS.
Z racji wykonywanego zawodu staram się czytać ze zrozumieniem...
 
kingkong1
Nie mówimy o tym kto grał w lidze pięć lat temu czy nawet dwa, wszystko zawiera się w jednym sezonie.
SYSTEM:
1.Zgłasza się nowa drużyna XXX (do klasy A)
2.Organizator sprawdza czy jest w niej przynajmniej 3 zawodników, którzy w zeszłym sezonie grali w klasie A i nie grali w zespołach, które spadły do B.
3. IF pkt. 2 = TRUE THEN przyjmuje nową drużynkę do klasy A. OR IF pkt.2 FALSE THEN informuje drużynkę , że mogą grać w innej klasie.

I nie trzeba prowadzić żadnych rubryk kto jaką klasę posiada.
A jeżeli zawodnicy klasy C Amatorzy chcieliby zagrać z kimś z wyższych klas, zawsze mogą zgłosić się do turnieju indywidualnego OPEN (jak sama nazwa wskazuje nie ma przeciwskazań).

A transfery :
Ja nic nie proponowałem , żeby drużyna , która gra i utrzymała się w klasie A lub która ma 3 zawodników grających w zeszłym sezonie w klasie A i została zgłoszona do klasy A - nie mogła zgłosić w swoim skladzie zawodnika z B, a nawet z C!
Wręcz odwrotnie jeżeli pojawi się dobry zawodnik w C i jakaś drużynka z A będzie chciała mieć go w swoich szeregach to dlaczego nie? Nawet jest to wskazane!

Ja nie proponowałem corocznej weryfikacji wszystkich drużyn, tylko system zgłaszania nowych!
Edytowane przez kingkong1 dnia 17.10.2012 22:30:42
Nie szukaj prawdy - szukaj kolegów!
 
www.dart.wloclawek.pl
FeneK
Ogólnie nie mam pojęcia po co został stworzony ten temat. To na co Mariusz wydaje pieniądze zależy tylko od niego. Jak będzie chciał sponsorować wyjazdy dla A, B i C klasy w 100% to tak zrobi, jeżeli w 50% to też tak zrobi, a jeżeli nie będzie chciał wcale sponsorować to też ma do tego prawo. To tak jakby inni ludzie decydowali na co Ty masz wydać pieniądze. Powinniśmy się cieszyć chociażby z tego że nie mamy wrzutów na turniejach, a nie tak jak jest w innych województwach. Moja propozycja do tego tematu to go zamknąć.
... Wink ...
 
kingkong1
Fenuś po to został stworzony temat, żeby powstała burza mózgów i każdy mógł powiedzieć co by zmienił, żeby było lepiej z korzyścią dla darta i darterów, dla rozwoju tej dyscypliny co idzie w parze z interesami Mariusza. A czy Mariusz z korzysta z któregoś z pomysłu to już inna historia.
Nie szukaj prawdy - szukaj kolegów!
 
www.dart.wloclawek.pl
Ania
podejrzewam, że od Operatora dowiesz się dopiero jak będzie ustalone miejsce mistrzostw. Bo przyznacie lekko inne koszty są gdy trzeba jechać do Pragi/Austri/Polski/Hiszpani a inne np do USA. FECS ustali państwo oragnizatora to i news się ukaże i można wtedy kombinować / decydować ile ludków i z jakiej klasy....
Ania
 
czesioczesanka
Aniu miejsce Mistrzostw FECS jest wiadome - POLSKA ! Smile
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
nocnyadi
Czesiu i podobno na narodowym w Warszawie (tylko nie wiadomo co z dachem)Grin
 
PiotrWeyna
Albo: zawody w oczku, a na placu koło rynku można zrobić pole namiotowe Smile ZED mieli byśmy blisko Smile
Cytat - Ernest Hemingway:
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami."
0-16 i jest OGIEŃ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
nocnyadi
Piotrze ewentualnie na Chemiku, a w niedzielę się giełdę przeniesie na ryneczekSmile
 
arek
FeneK - święte słowa popieram.

kingkong1 - proponuję dobrze przemyśleć swoje propozycje zanim je przedstawisz.

DarkDolar70 - nowy system rozgrywek będzie dawał większe możliwości dla graczy z KLASY C niż było to poprzednio. W razie pytań jestem do dyspozycji na turniejach.
 
kingkong1
arek - dlaczego uważasz moje propozycje za nieprzemyślane?
Nie szukaj prawdy - szukaj kolegów!
 
www.dart.wloclawek.pl
arek
klasa A i B powinna mieć stałą liczbę drużyn by spadki i awanse były oczywiste i pewne. Nie może być tak że jakaś drużyna podzieli się i będzie chciała zostać np. w klasie A. Zabierze miejsce drużynie awansującej z klasy B. poza tym 10 drożyn w jednej grupie to prawie max bo czasowo w jednym sezonie się nie zmieścimy.
 
Znachey
Wg mnie Kiniu ma rację - zawodnicy z dużym stażem odłączający się od drużyny z A nie powinni przechodzić przez klasę C. 1 gracza rozumiem, ale nie trzech. Ale rozumiem też Arka - tworzenie nagle nowej drużyny i wrzucanie jej prosto do A jest nieco podejrzane - może jakiś kompromis? Smile
Trebles for show, doubles for dough Smile
 
kingkong1
Arek - aktualnie w połączonych klasach A i B gra 17 drużyn, jak rozdzielisz klasy to w A zostanie 7 lub 8(przypomnienie z przed sezonu), więc nie widzę problemu z przeludnieniem.
Sprawa awansów i spadków:
nie ma żadnych problemów z zabieraniem miejsc.
Hipotetycznie:
ostania drużyna z klasy A spada, a najlepsza z B awansuje.

Znachey świetnie rozumie moje intencje, bezsensu jest tworzyć nową drużynkę z dobrze grających zawodników klasy A i wrzucać ją do klasy C.
Edytowane przez kingkong1 dnia 20.10.2012 10:27:27
Nie szukaj prawdy - szukaj kolegów!
 
www.dart.wloclawek.pl
Osa
Ale skoro ktos zaklada nowa druzyne to nie mozna "za zaslugi" go awansowac bzposrednio do najwyzszej klasy rozgrywkowej. W zadnej dyscyplinie sportu z takim czyms sie nie spotkalem
 
kingkong1
Mylisz się Osa. Koszykówka! Można awansować do najwyższej klasy rozgrywek na dwa różne sposoby:
1. Wygrać ligę, 3 ,2 ,1 .
2. Dostać "Dziką Kartę", ażeby ją dostać należy spełnić pewne warunki min. posiadać odpowiedni budżet (co gwarantuje zakup zawodników zapewniających drużynie odpowiednio wysoki poziom)

Jeżeli chodzi o naszą ligę odpowiednio wysoki poziom gry drużyny gwarantują zawodnicy, którzy grali w mijającym sezonie w klasie A i z niej nie spadli. Jeżeli zaś ci zawodnicy w nowym sezonie nie będą trzymali pewnego poziomu i zajmą ostatnie miejsce to spadną do klasy B.

To nie ma nic wspólnego z grą za zasługi.
Chodzi o to, żeby nie tworzyć w klasie C czy nawet w B drużyny"po za zasięgiem". Bo jaka motywację mają drużyny z klasy C jadąc na mecz wiedząc z góry, że przegrają wysoko i w tym sezonie nie mają szans na awans do klasy B. A w następnym sezonie powstanie następna drużyna złożona z zawodników klasy A i znowu będzie to samo. I w ten sposób drużyna, która ma umiejętności na klasę B jest co roku blokowana i nie może rozwijać się grając z drużynami na swoim poziomie.
Edytowane przez kingkong1 dnia 20.10.2012 13:02:06
Nie szukaj prawdy - szukaj kolegów!
 
www.dart.wloclawek.pl
Osa
Dzika karta w koszykowce jest przyznawana jesli jakas druzyna nie zglosi sie do rozgrywek i powstaje wolne miejsce w lidze. A przyznawanie dzikich kart lezy w gestii operatorow ligi. W zadnej lidze nie ma "dzikich kart" - poza wspomniana koszykowka. Dlatego dla mnie to byloby nie fair. Jesli ktos zaklada nowy zespol to powinien zaczynac od najnizszej klasy rozgrywkowej
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.12 5,865,046 unikalne wizyty