Mini tabele ligi
EKSTRAKLASA 1LIGA 2LIGA
 
EKSTRAKLASA
  Drużyna M Ptk
1. Przepompownia 2 4
2. Adamex JKG Team 2 4
3. Bad Company Sogo Stars 2 4
4. Point 2 4
5. Taverna Nakło 2 2
6. Bad Bulldogs 2 2
7. Kaper Bullies 2 0
8. 9Darters 2 0
9. Legion X 2 0
10. Merlin 2 0
1Liga
  Drużyna M Ptk
1. Przepompownia Toruń 2 4
2. Piwnica Toruń 2 4
3. Omega EPA 2 3
4. Cztery Łapy Kropa Inowrocław 2 2
5. Dart Hunters Song Lipniki 2 2
6. Parnasik Dart Mafia 2 2
7. Sogo Titans 2 2
8. Klub Osowa 2 1
9. Kaper 2 0
10. Dart Song Lipniki 2 0
2Liga
  Drużyna M Ptk
1. London 2 4
2. 7 Niebo Nowa Wieś Wielka 2 4
3. Drink Team SogoStars 2 4
4. Trip Point 2 4
5. Feniks 2 4
6. Bad Boys Merlin 1 2
7. Big Six London 2 2
8. Piracka Tawerna 2 2
9. Ona i Oni Tawerna 2 2
10. Omega Assassins 2 0
11. The Shield of Merlin 2 0
12. WB3 Antena 2 0
13. Team Karczma Toruń 2 0
14. (B)Londyn 1 0
15. Burza Nowa Wieś Wielka 2 0
Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Par Klubowych
KPLDUwaga darterzy!

Zapraszamy na najważniejszy turniej w kalendarzu KPLD w lutym - Kujawsko-Pomorskie Mistrzostw Par Klubowych
Zawody odbędą się 18.02.2018r. w klubie Antena, przy ul. Modrakowej 53 w Bydgoszczy, start godz. 15.00

To już 10. edycja tego turnieju! Zapraszamy do wspólnej rywalizacji

Rozegrane zostaną dwa turnieje:

- X Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Par Klubowych
- Mistrzostwa Par Amatorskich

Jeżeli chodzi o zapisy do turnieju to obowiązują dwie zasady:

- Partnerem zawodnika ligowego może być zawodnik ligowy z tego samego klubu (jako klub rozumiemy miejsce rozgrywania meczów ligowych lub zawodnik niezrzeszony)
- w Mistrzostwach Par Amatorskich nie mogą występować Darterzy Zaawansowani wpisani do Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych KPLD

Opłata startowa 20zł/para

Prosimy o zapisywanie swoich drużyn pod tematem na forum (kliknij tu aby przejść do forum). Jeżeli ktoś szuka partnera, również może zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniach Smile

Pozdrawiamy!
Informacje Ligowe
KPLDDrodzy darterzy!

Witamy Was w nowym roku 2018 i serdecznie życzymy Wam wielu sukcesów, nie tylko przy tarczy lecz również w życiu prywatnym i zawodowym. Korzystając z tej okazji pragniemy przekazać Wam kilka istotnych informacji dotyczących przebiegu rozgrywek indywidualnych i drużynowych.

Na początek przekazujemy do wiadomości listę terminów na turnieje indywidualne w kategorii OPEN i Amator. Zawody te odbywać się będą w cyklu cotygodniowym (z małymi wyjątkami wynikającymi np.: z świąt wielkanocnych) aż do końca maja. W pierwszych tygodniach czerwca odbędą się turnieje dodatkowe kwalifikujące do Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy czyli tzw. "15-stka" (uczestniczą w nim zawodnicy, którzy zagrali co najmniej 15 turniejów rankingowych w sezonie) i "32-ka" (dla najlepszych 32 zawodników w rankingu).

Najbliższą ważną imprezą w naszym kalendarzu będą Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Par Klubowych. Zawody odbędą się dnia 18 lutego 2018r. (niedziela) w klubie Antena.

W maju br. odbędą się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Będzie to impreza dwudniowa, w ramach której wyłonimy mistrzów regionu w kategorii indywidualnej i drużynowej. Z uwagi na to, że nie znamy jeszcze dokładnej daty tych zawodów, powstrzymaliśmy się z ustaleniem dokładnego harmonogramu turniejowego na miesiąc maj.

W czerwcu odbędzie się kolejna edycja Mistrzostw Polski w darcie elektronicznym. Impreza planowana jest na dni 22-24.06.18r., nie jest to jeszcze jednak data ostateczna. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu pojawi się w najbliższym czasie.
Z ogromną radością zawiadamiamy również o terminach Mistrzostw Europy. W tym roku, jak i w poprzednich pozostajemy wyłącznym przedstawicielem dwóch europejskich federacji: FECS i EDF. Nasza reprezentacja pojawi się na obu imprezach, które jak i w ubiegłych latach organizowane będą w Chorwacji (FECS - 16-20.05.18r.) w Słowenii (EDF - 19-26.08.18r.). Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdów, cen oraz zasad kwalifikacji podamy w najbliższych postach.

Kolejną istotną informacją dotyczącą rozgrywek drużynowych jest fakt oficjalnego potwierdzenia rezygnacji drużyny Dżoszua z gry w II lidze Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta. Takie sytuacje niestety dezorganizują ligę i mają krzywdzący wpływ dla części drużyn. Podjęliśmy decyzję o usunięciu drużyny Dżoszua i anulowaniu wszystkich ich meczów.

Dziękujemy serdecznie za uwagę. W najbliższym czasie zaprezentujemy kolejne komunikaty rozwijające poszczególne aspekty powyższej wiadomości
Pozdrawiamy
KPLD TEAM
Wszystkiego najlepszego na święta!
Turniej świąteczny
SOFT DartDrodzy darterzy,
nadchodzą święta, czyli piękny, rodzinny czas, który pragniemy uczcić w całej społeczności darterskiej. Z tej okazji, dnia 19 grudnia (start 19.00) odbędzie się wspólny turniej świąteczny. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: damskiej i męskiej, w systemie 501 M.O.
Grać będziemy w pubie Dziewiąta Lotka przy ul. Rozłogi 26 w Bydgoszczy.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników darta, niezależnie od aktualnej aktywności ligowej. Niech to będzie wspólny, rodzinny czas umilony spotkaniem w wyjątkowej przedświątecznej atmosferze połączonej z ulubionym hobby!

Dla wszystkich darterów przygotowany zostanie poczęstunek (zarówno na wytrawnie jak i na słodko), odbędzie się losowanie gadżetów-prezentów, a dla najlepsi gracze w turnieju otrzymają puchary.

Do zobaczenia!
Ekipa KPLD
Drużyny Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta
KPLDDrodzy darterzy - oto wyczekiwana przez wszystkich lista drużyn biorących udział w rozgrywkach Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta w sezonie 2017/18.

Pierwsza kolejka ligowa odbędzie się zgodnie z zapowiedziami dnia 28 września br., czyli w przyszły czwartek


Ekstraklasa

1 9Darts Bullies / Bydgoszcz, 9Darts, Rozłogi 26
2 Przepompownia / Toruń, Przepompownia, Mostowa 9
3 Legion X / Bydgoszcz, Browar, Długa 9
4 Bad Company Sogo Stars / Bydgoszcz, Sogo, Wełniany Rynek 10
5 Taverna / Nakło, Taverna, Poznańska 6
6 Kaper / Bydgoszcz, Kaper, Ujejskiego 9-11
7 Adamex Antena / Bydgoszcz, Antena, Modrakowa 53
8 Merlin / Bydgoszcz, Merlin, Zaułek 4
9 Parnasik Dart Mafia / Bydgoszcz, Parnasik, Parkowa 2
10 9Darters / Bydgoszcz, 9Darts Club, Rozłogi 26

I Liga

1 Twenty Sixers / Bydgoszcz, Twenty, Stary Rynek 20
2 Trip el Twenty / Bydgoszcz, Twenty, Stary Rynek 20
3 Mistake Team / Bydgoszcz, Sogo, Wełniany Rynek 10
4 Sogo Team / Bydgoszcz, Sogo, Wełniany Rynek 10
5 Omega EPA / Bydgoszcz, Omega, Swobodna 1A
6 Kaper Dart Team / Bydgoszcz, Kaper, Ujejskiego 9-11
7 Dart Song Team / Lipniki, Song, Szosa Szubińska 10
8 London / Bydgoszcz, London, Długa 14
9 Klub Osowa / Bydgoszcz
10 Bad Bulldogs / Bydgoszcz, Tawerna, ul. ks. Schulza 9
11 Omega Assassins / Bydgoszcz, Omega, ul. Swobodna 1A
12 7Niebo / Nowa Wieś Wielka, 7Niebo, Aleja Pokoju 9

II Liga 

1 Feniks / Bydgoszcz, London, Długa 14
2 Dżoszua Team 9Darts / Bydgoszcz, 9Darts, Rozłogi 26
3 Piracka Tawerna / Bydgoszcz, Tawerna, ks. Schulza 9
4 Czarny Koń / Nowa Wieś Wielka, 7Niebo, Aleja Pokoju 9
5 Big Six London / Bydgoszcz, London, Długa 14
6 Chillout Fordon / Bydgoszcz, Chillout, Wybudowanie 11
7 Rem-Marco (dawny Lampart) / Bydgoszcz, Lampart, Swobodna 11
8 ( B )londyn / Bydgoszcz, Merlin, Zaułek 4
9 Cztery Łapy Kropa / Inowrocław, Kropa, Niepodległości 4
10 Ona i Oni Tawerna / Bydgoszcz, Tawerna, ks. Schulza 9
11 WPT1313 Toruń / Toruń, Pub Piwnica, Ligi Polskiej 12k
12 WB3 Antena / Bydgoszcz, Antena, Modrakowa 53
13 Bad Boys Merlin / Bydgoszcz, Merlin, Zaułek 4
14 Przepompownia II / Toruń, Przepompownia, Mostowa 9
15 Latający Smok Kropa / Inowrocław, Kropa, Niepodległości 4Szykuje się ekscytujący sezon w każdej z klas rozgrywkowych. Mam nadzieję, że wszyscy jesteście zwarci i gotowi do gry! Już teraz życzymy Wam dobrej gry i niech wygrają najlepsi!

Pozdrawiamy
Ekipa KPLD

EDIT: W związku z tym, że po rozmowach udało się zebrać ekipę, zespół 9Darters dołącza jako dziesiąta drużyna Ekstraklasy.
Informacje Ligowe
KPLDPoniżej przedstawiamy krótkie wprowadzenie do nadchodzącego sezonu drużynowego Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta. Znajdziecie tu informację o przebiegu rozgrywek, nagrodach i zmianach w regulaminie.

W ubiegłym sezonie sezonie wspólnie zdecydowaliśmy, że w trakcie roku kalendarzowego rozgrywać będziemy jeden sezon ligi drużynowej. Zrezygnowaliśmy z podziału na sezon jesienno-zimowy i wiosenny. Po zapoznaniu się z opiniami kapitanów, utrzymujemy tą zmianę - w tym roku również gramy jeden długi sezon, który najprawdopodobniej zakończy się w maju. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii podziału I ligi na dwie grupy rozgrywkowe. Uważamy, że likwidacja tego podziału była dobrą decyzją i tego będziemy się trzymać.

Najistotniejszą ze zmian regulaminowych dotyczących ligi drużynowej jest usunięcie przepisu IV, 3.16, który mówi: Każda nowo zarejestrowana drużyna zapisywana jest do II ligi rozgrywek. W przypadku gdy co najmniej dwóch członków nowo zarejestrowanej drużyny wpisanych jest do Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych, drużyna zapisywana jest do I ligi rozgrywek. Oznacza to, że każda nowa drużyna zawsze zaczynać będzie od II ligi rozgrywek, bez znaczenia ilu Zawodników Zaawansowanych będzie w jej składzie. Decyzja w sprawie likwidacji tego przepisu podjęta została już przed rozpoczęciem sezonu 2016/17, z sugestią by wprowadzić ją w życie w następnym sezonie. W tym roku, na spotkaniu kapitanów przedstawiliśmy sprawę ponownie i zgodnie ją zaakceptowaliśmy.

Poza tym utrzymane zostały zeszłoroczne innowacje; jak.: limit wymagany do gry w playoff'ach i sposób jego obliczania (min. 40% rozegranych meczów ligowych), rozszerzony protokół ligowy pozwalający na wprowadzenie 4 zawodników rezerwowych czy możliwość zapisania aż 9 osób do drużyny, bez konieczności składania wniosku o rozszerzenie składu.
Podobnie jak w ubiegłym sezonie wyglądać będzie również kwestia Playoff'ów, w których zagra pierwsze 8 drużyn Ekstraklasy i pierwsze 8 drużyn I Ligi. Rywalizować będziemy w systemie pucharowym (przegrany odpada) zgodnie z oficjalnym protokołem Playoff (4 rundy singli nominowanych, lepszy z dwóch legów). Pod znakiem zapytania stoi czy mecze między drużynami w Playoff'ach będą w systemie lepszy z 2 meczów (liczymy wtedy legi z dwóch meczów) czy lepszy z 3 meczów (wygrywa drużyna, która wygrała dwa mecze). Na to pytanie odpowiemy jak poznamy kalendarz sezonu zasadniczego i dowiemy się ile mamy czasu do Mistrzostw.

Bez zmian pozostaje system nagród dla drużyn w lidze. W tym sezonie kształtować się one będą następująco:
- Mistrzowie Ekstraklasy - 4x 50% na Mistrzostwa Europy
- II miejsce w Ekstraklasie - 4x 50% na Mistrzostwa Europy
- Zwycięzcy Playoff Ekstraklasy - 4x 50% na Mistrzostwa Europy
- Zwycięzcy Playoff I Ligi - 4x 50% na Mistrzostwa Europy
Oprócz tego zawodnicy z co najmniej pierwszych trzech drużyn w każdej lidze nagrodzeni zostaną pucharami i medalami, będą również nagrody dla najlepszych graczy w statystykach ligowych.

Bardzo ważną sprawą jest utrzymanie odpowiedniego rozkładu drużyn pomiędzy poszczególnymi ligami - czyli kwestia awansów i spadków. Będziemy starać się utrzymać 10-drużynową Ekstraklasę oraz co najmniej 12-drużynową I Ligę. Jest to tym bardziej istotne, bo od tego sezonu każda nowa drużyna zapisana zostanie do II ligi KPLD, co za tym idzie rezygnacja kilku drużyn z wyższych lig może zachwiać tym podziałem. Aby zabezpieczyć ligę przed taką destabilizacją, zdecydowaliśmy się wprowadzić do Regulaminu przepis, że organizator ligi może zaproponować awans do wyższej ligi drużynie z kolejnego miejsca w tabeli, celem uzupełnienia wyższej ligi do wymaganej liczby zespołów. Zasada ta przyznawać będzie drużynie możliwość akceptacji bądź odrzucenia w/w propozycji. Dodatkową innowacją w systemie awansów i spadków będzie dodanie dwumeczów barażowych między drużynami z sąsiadujących lig, które decydować będą o utrzymaniu i awansie.

Awanse i spadki w sezonie 2017/18 prezentują się następująco:
- Z Ekstraklasy do I ligi spadają 2 zespoły
- Z I Ligi do Ekstraklasy awansują 2 drużyny
- Z I Ligi do II Ligi spadają 2 zespoły
- Drużyny z miejsc 3. i 4 od końca tabeli przechodzą do baraży i walczą o utrzymanie
- Z II Ligi do I Ligi awansują 2 zespoły
- Drużyny z miejsc 3. i 4. przechodzą do baraży i walczą o awans

Baraże będą odbywały się systemem, w którym rywalizuje drużyna z wyższej ligi (baraże o awans do I ligi gramy systemem 501 M.O.). 3. drużyna II ligi zagra z 10. drużyną I ligi, natomiast 4. zespół II ligi zagra 9. zespołem I ligi.

Pozostałe zasady ligowe pozostają bez zmian. Przypominamy, że 20 września upływa termin na zgłoszenie drużyny do Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta. Życzymy wszystkim miłego sezonu obfitującego w sukcesy i kwalifikacje na Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 4,262,314 unikalne wizyty