Mini tabele ligi
EKSTRAKLASA 1LIGA 2LIGA
 
EKSTRAKLASA
  Drużyna M Ptk
1. Przepompownia 2 4
2. Adamex JKG Team 2 4
3. Bad Company Sogo Stars 2 4
4. Point 2 4
5. Taverna Nakło 2 2
6. Bad Bulldogs 2 2
7. Kaper Bullies 2 0
8. 9Darters 2 0
9. Legion X 2 0
10. Merlin 2 0
1Liga
  Drużyna M Ptk
1. Przepompownia Toruń 2 4
2. Piwnica Toruń 2 4
3. Omega EPA 2 3
4. Cztery Łapy Kropa Inowrocław 2 2
5. Dart Hunters Song Lipniki 2 2
6. Parnasik Dart Mafia 2 2
7. Sogo Titans 2 2
8. Klub Osowa 2 1
9. Kaper 2 0
10. Dart Song Lipniki 2 0
2Liga
  Drużyna M Ptk
1. London 2 4
2. 7 Niebo Nowa Wieś Wielka 2 4
3. Drink Team SogoStars 2 4
4. Trip Point 2 4
5. Feniks 2 4
6. Bad Boys Merlin 1 2
7. Big Six London 2 2
8. Piracka Tawerna 2 2
9. Ona i Oni Tawerna 2 2
10. Omega Assassins 2 0
11. The Shield of Merlin 2 0
12. WB3 Antena 2 0
13. Team Karczma Toruń 2 0
14. (B)Londyn 1 0
15. Burza Nowa Wieś Wielka 2 0
Informacje przedsezonowe
KPLDDrodzy darterzy,

w imieniu całego zespołu Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta witamy Was bardzo serdecznie w nowym sezonie darterskiej rywalizacji. Cieszymy się bardzo, że poziom Waszego zmobilizowania i gotowości do gry jest na bardzo wysokim poziomie. Zarówno rywalizacja ligowa jak i indywidualna zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zaczynamy 20-sty jubileuszowy sezon KPLD!

Z naszych obserwacji wynika, że wypracowany latami przez całą społeczność ogólny system rozgrywek jest dobry i funkcjonalny. Ogólne kierunki zarówno rozgrywek drużynowych jak i indywidualnych nie powinny ulec fundamentalnym zmianom. Są natomiast kwestię, które należy poprawić, aby zmaksymalizować dobrą zabawę, płynącą z bycia członkiem naszej wspólnej, darterskiej rodziny!

Poniżej zamieszczę więc opis zmian, które wprowadzamy wraz z początkiem tego sezonu. Potraktujcie to raczej jako krótkie wytłumaczenie zamysłów i celów tych usprawnień, które w sposób szczegółowy opisane zostaną w regulaminie KPLD, który zostanie w tym zakresie znowelizowany.

Rozgrywki drużynowe

Główne założenia rozgrywek drużynowych oraz sposób nagradzania pozostają niezmienne. Gramy jeden długi sezon, który trwa od października do połowy maja. Sezon podzielony jest na rundę zasadniczą (każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe) oraz rundę Playoff (tutaj zasady również niezmienne). Cała liga podzielona jest na trzy klasy rozgrywkowe (Ekstraklasę, I i II ligę), a każda nowa drużyna rozpoczyna swoją przygodę od najniższej klasy rozgrywkowej.

Jedynymi zmianami w drużynowej lidze darta będą trzy kwestie formalne:
1) W związku z obowiązkiem uzyskania zgody na przetwarzanie danych osobowych każdy zawodnik ligowy zostanie zobowiązany do podpisania krótkiego oświadczenia, które umożliwi nam przetwarzanie i publikację tych danych na stronie

2) Każda drużyna ligowa, przy zapisach do KPLD, zobowiązana będzie określić kto jest właścicielem licencji drużynowej. Możliwe będzie jedno z dwóch rozwiązań:
- drużyna wskaże, że licencja przysługuje członkom drużyny na zasadach ogólnych - oznacza to, że w wypadku rozłamu składu, prawo do nazwy drużyny i gry w przypisanej klasie rozgrywkowej przysługiwać będzie grupie zawodników, która jest w większości. Dla przykładu: rozpada się siedmioosobowa drużyna ekstraklasowa na dwie grupy, przy czym obie z tych grup chcą kontynuować grę w ekstraklasie pod dotychczasową nazwą, to prawo do licencji przysługiwać będzie tej grupie, w której jest więcej graczy. W sytuacji, gdy rozłam składu nastąpi na dwie równe części (np. dwie grupy po 3 osoby) to licencja przynależeć będzie do grupy, w której jest dotychczasowy kapitan zespołu
- drużyna wskaże, że licencja przysługuje jednej osobie tzw. właścicielowi drużyny. Właścicielem drużyny może być każda osoba fizyczna (jeden z członków drużyny, właściciel lokalu, lub osoba zewnętrzna np. sponsor). Zgodę na ustanowienie właściciela drużyny będą musieli udzielić wszyscy członkowie drużyny i będzie ona nieodwołalna.
Wyznaczenie przez drużynę właściciela licencji powodować będzie, że prawo do nazwy przysługiwać będzie tej jednej osobie, a w przypadku rozpadu drużyny na dwa "obozy", prawo do gry w określonej w licencji klasie rozgrywkowej przysługiwać będzie tej grupie, w której znajduje się właściciel licencji

Mamy nadzieję, że zamysł tego rozwiązania jest dla Was zrozumiały.
Z jednej strony należy podkreślić, że drużynę budują wszyscy zawodnicy i to oni w równych częściach powinni decydować o jej losie. Z drugiej - zdarzają się również sytuację, gdy starania o budowanie i finansowanie drużyny skupione są w rękach jednej osoby (czy to zawodnika, czy właściciela lokalu), dlatego celem zabezpieczenia ich interesu dajemy również możliwość przekazania praw do licencji jednej osobie.
Na ten moment sytuacja praw do drużyny była naszym zdaniem zbyt niedookreślona. Uznaliśmy, że relacje w każdej drużynie są inne, dlatego pozostawiamy wybór stosowanych regulacji Wam. Jednocześnie przypominamy, że decyzja ta będzie musiała być potwierdzona podpisem każdego członka drużyny.

3) Wpis zawodnika na stronie www.dart.org.pl (w dziale "Składy drużyn") będzie głównym potwierdzeniem prawa do gry w drużynowej lidze darta. Nie oznacza to, że rezygnujemy z tradycyjnych licencji - będą one nadal przekazywane zawodnikom, jednak najważniejszym dowodem, że dany darter może być członkiem drużyny będzie fakt, iż będzie on wpisany w skład na stronie.

4) Opłaty licencyjne pozostają bez zmian: 25PLN dla przedłużenia na kolejny sezon, 35PLN dla wydawanych nowych licencji. Opłata startowa (licencja team) pozostaje po stronie właściciela drużyny lub właściciela lokalu (gdy drużyna na zasadach ogólnych).

Rozgrywki indywidualne

Tutaj czeka nas trochę więcej zmian, przy czym nie mają one charakteru fundamentalnego. Mamy nadzieję, że ocenicie je pozytywnie, gdyż ich celem jest usprawnienie i ułatwienie całego system turniejowego. Oto one:

- Zawieszenie Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych na okres 1 roku
Słynne KDZ to zamknięta lista zawodników, którzy zgodnie z kryteriami regulaminowymi prezentują zaawansowany poziom gry i w związku z tym nie mogą uczestniczyć w turniejach amatorskich. Samo istnienie KDZ budziło wiele wątpliwości, jednak naszym zdaniem klasyfikacja spełniała swoje zadanie. Chcemy spróbować innego rozwiązania, które być może okaże się bardziej sprawiedliwe i mniej skomplikowane. Otóż: w turniejach amatorskich zagrać może każdy zawodnik, za wyjątkiem darterów grających w Ekstraklasie KPLD.
Zwróćcie proszę uwagę, że KDZ nie podlega likwidacji, a jedynie zawieszeniu na jeden sezon. W przypadku, gdy zauważymy, że klasa amatorska straci przez to charakter rozgrywek przeznaczonych dla zawodników początkujących, wrócimy do prowadzenia Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych.

- Zmniejszenie częstotliwości turniejów Open/Amator

Na podstawie rozmów z wieloma darterami uznaliśmy, że cotygodniowe rozgrywanie turniejów Open/Amator to trochę zbyt często. W ubiegłych sezonach testowaliśmy rozwiązanie dwóch turniejów w miesiącu - co zgodnie uznaliśmy za zbyt rzadkie rozgrywanie turniejów. W tym sezonie planujemy grać turnieje w cyklach: trzy wtorki/środy turniejowe i jeden tydzien bez turnieju Open/Amator. Oczywiście cykle te będą korygowane w zależności od sytuacji kalendarzu (np. święta).

- Zmiana liczenia punktów rankingowych

Suma punktów w rankingach Open / Amator pomniejszona będzie o dwa najsłabsze występy turniejowe w sezonie. W praktyce wyglądać to będzie tak, że nieobecność na dwóch turniejach rankingowych nie będzie miała wpływu na ogólną sumę punktów (będzie się liczyć np.: 28 z 30 turniejów). Powodem opisywanej zmiany są Wasze sugestie, aby że czasami zdarzają się sytuacje losowe, które uniemożliwiają wzięcie udziału w zawodach i można stracić przez to bardzo wiele. Macie sporo racji. Rozważaliśmy jedno z dwóch rozwiązań: wprowadzenie możliwości odliczenia dwóch najsłabszych turniejów w sezonie, lub zmiana sposobu liczenia punktacji - wybraliśmy to pierwsze rozwiązanie.

- Zwiększenie nagród w rankingu OPEN

Planujemy zwiększyć pulę nagród w rankingu OPEN. Najprawdopodobniej zwiększy się zarówno liczba nagradzanych osób jak i wartość nagród. Będzie miało to pośredni związek z planem rozegrania czterodniowych Mistrzostw Polski, przez co wzrośnie koszt wyjazdu na imprezę, jak i wartość samej nagrody.
Co istotne - chcemy zwiększyć prestiż rankingu OPEN i uniknąć sytuacji, w której doświadczeni gracze zdecydują się na próbę zdominowania turniejów amatorskich, w kontekście zawieszenia Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych. Bardzo chcemy tego uniknąć i z tego powodu dysproporcja między refundacjami w obu rankingach wzrośnie.

- Likwidacja cyklu GP i zastąpienie go turniejami o pulę

Niestety, po licznych analizach, podjęliśmy decyzję o zakończeniu cyklu Grand Prix Darts Polska. Zastąpiony zostanie on turniejami o pulę nagród. W zawodach tych wpisowe będzie wyższe (około 30zł), i cała suma wpisowego przeznaczona będzie do podziału między pierwszych ośmiu graczy turnieju (pucharów nie planujemy). Grać będziemy systemem 501 D.O., prawa-lewa, lepszy z 5 legów (do 3 wygranych). Turnieje nie będą zaliczane do żadnej listy rankingowej, natomiast rozgrywać je będziemy raz w miesiącu. Mamy nadzieję, że spodoba Wam się ten cykl.

Nie rezygnujemy jednak z rankingu turniejów w kategorii kobiet. Panie rozgrywać będą turnieje praktycznie niezmiennie. W cyklu 8 zawodów wyłonimy darterki, które reprezentować będą KPLD na Mistrzostwach Europy (Reprezentacja Polski) oraz na Mistrzostwach Polski. Kwestią do ustalenia pozostaje czy turnieje kobiet odbywać się będą razem z turniejami o pulę, czy wybierzemy osobny dzień na turnieje dedykowane dla pań.

To na tyle, jeżeli chodzi o wstępne nakreślenie zmian. Życzymy Wam wielu sukcesów przy tarczy, ale nie tylko - najbardziej zależy nam, aby gra w darta sprawiała Wam jak najwięcej przyjemności, była powodem do wielu wspaniałych spotkań, a także była źródłem nowych, ciekawych znajomości.

Game on!


Zapisy do Ligi
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:Link
Termin przyjmowania zgłoszeń - do 22 września 2018

Pierwsza kolejka ligowa - 4 października 2018
Skład Ligi 2019
KPLDPoniżej zestawienie zespołów ligowych po sezonie 2018, uwzględniający awanse i spadki na sezon 2019

Kapitanów (właścicieli) drużyn prosimy o potwierdzenie przystąpienia do rozgrywek w nadchodzącym sezonie.
Proszę o ewentualną weryfikację i zgłoszenie zmian w nazwach i lokalizacji drużyn.
Informacje zamieszczamy w komentarzu do newsa.


EKSTRAKLASA:
1. Przepompownia Toruń
2. Adamex Antena zmiana nazwy na Adamex JKG Team (przeniesienie siedziby drużyny z Bydgosczy do Unisławia)
3. 9Darts Bullies Bydgoszcz zmiana nazwy na Kaper Bullies Bydgoszcz
4. Bad Company Sogo Stars Bydgoszcz
5. 9Darters Bydgoszcz
6. Legion X Bydgoszcz
7. Taverna Nakło
8. Merlin Bydgoszcz
9. Trip el Twenty Bydgoszcz zmiana nazwy na The Point Bydgoszcz awans z I Ligi
10. Bad Bulldogs Bydgoszcz awans z I Ligi

I Liga
1. Parnasik Dart Mafia Bydgoszcz spadek z ekstraklasy
2. Kaper Bydgoszcz spadek z ekstraklasy
3. Omega EPA Bydgoszcz
4. Klub Osowa Bydgoszcz
5. Mistake Team Bydgoszcz
6. Dart Song Team Lipniki
7. Kaper Dart Team Bydgoszcz
8. Twenty Sixers zmiana nazwy na Sogo Titans Bydgoszcz
9. WPT1313 Toruń awans z II Ligi
10. Latający Smok Kropa zmiana nazwy na Darts Hunters Song Lipniki awans z II Ligi
11. Cztery Łapy Kropa Inowrocław awans z II Ligi po barażu
12. Przepompownia II Toruń awans z II Ligi po barażu

II liga:
1. Sogo Team Bydgoszcz spadek z I ligi po barażu
2. Omega Assassins Bydgoszcz spadek z I ligi po barażu
3. London Bydgoszcz spadek z I ligi
4. 7 Niebo Nowa Wieś Wielka spadek z I ligi
5. Bad Boys Merlin Bydgoszcz
6. WB3 Antena Bydgoszcz
7. Big Six London Bydgoszcz
8. Ona i Oni Tawerna Bydgoszcz
9. Czarny Koń 7Niebo Nowa Wieś Wielka
10. Feniks London Bydgoszcz
11. Chillout Fordon Bydgoszcz
12. Piracka Tawerna Bydgoszcz
13. Rem-Marco Bydgoszcz
14. ( B )londyn Bydgoszcz

(...)
EDF 2018
Witajcie,

poniżej zamieszczamy informację o sukcesach Polaków na Mistrzostwach Europy federacji EDF w Słowenii.


Mistrzostwa Europy w kategorii cricet męski - Krzysztof Ratajski - srebrny medal
Cricket Men:
1. Boris Krcmar
2. Ratajski Krzysztof
3. Rückert Stefan
4. Suljovic Mensur
pozostałe miejsca: Link

Mistrzostwa Europy kat. cricet damski - Karolina Podgórska - złoty medal
1. Podgórska Karolina
2. Steinbach Elisabeth
3. Verhaegen Dana
4. Köstner Christina
pozostałe miejsca: Link

Mistrzostwa Europy kat. split score - mężczyźni - Krzysztof Ratajski - złoty medal
1. Ratajski Krzysztof
2. Losan Felix
3. Treczka Michael
4. Rodriguez Rowby John
pozostałe miejsca: Link

Mistrzostwa Europy kat. triple mix - drużyny trzyosobowe
1. Letica Marina / Boris Krcmar / Stankovic Mišo
2. Podgórska Karolina / Ratajski Krzysztof / Kanik Tytus
3. Verhaegen Dana / Huybrechts Kim / Suljovic Mensur
4. Mazur Karolina / Pasinski Wojciech / Frankiewicz Ireneusz
pozostałe miejsca: Link

Mistrzostwa Europy kat. deble damskie - Karolina Podgórska i Katarzyna Bożek - 4 miejsce
1. Spahija Josipa / Letica Marina
2. Perez-Lavin Jessica / Pölzl Silvia
3. Gorup Katarina / Muzic Mojca
4. Podgorska Karolina / Bozek Katarzyna
pozostałe miejsca: Link

Mistrzostwa Europy kat. deble męskie - Krzysztof Ratajski i Tytus Kanik - 2 miejsce
1. Huybrechts Kim / Suljovic Mensur
2. Kanik Tytus / Ratajski Krzysztof
3. Lerchbacher Zoran / Steinbauer Alex
4. Krcmar Boris / Stankovic Mišo
pozostałe miejsca: Link


Mistrzostwa Europy kat. deble mieszane - Karolina Podgórska i Krzysztof Ratajski - 2 miejsce
1. Mužic Mojca / Pratnemer Benjamin
2. Podgórska Karolina / Ratajski Krzysztof
3. De Decker Mike / Steinbach Elisabeth
4. Küpferling Natascha / Tringler Patrick
pozostałe miejsca: Link

Turniej Open Singles w kat. Kobiet - Katarzyna Bożek - 3. miejsce
1. Verhaegen Dana
2. Steinbach Elisabeth
3. Bozek Katarzyna
4. Ricci Stefania
pozostałe miejsca: Link

Mistrzostwa Europy kat. drużynowej mężczyzn - Polska - brązowy medal
1. Chorwacja
2. Słowenia
3. Polska
4. Włochy

Mistrzostwa Europy kat. drużynowej kobiet - Polska - srebrny medal
1. Austria
2. Polska

Przykra informacja
Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci wieloletniego zawodnika Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta, zaangażowanego propagatora tego sportu w naszym mieście oraz naszego serdecznego kolegi - Waldemara Dudka. Jest to kolejna przykra informacja, która dotarła do nas na przestrzeni ostatnich dni.

Składamy szczere wyrazy współczucia dla całej rodziny i najbliższych Waldka.
Odpoczywaj w pokoju, Bracie!

: (
Ku pamięci.
Z głębokim żalem zawiadomiamy o śmierci Bartka Rybickiego - dartera drużyny WPT1313 Toruń.

Na ręce rodziny Bartka składamy najszczersze kondolencje.

Prosimy o modlitwę w jego intencji.

Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą

Relacja z Mistrzostw Europy FECS w Porecu
SOFT DartW dniach 16-20 maja 2018r. odbyły się Mistrzostwa Europy organizowane przez federację FECS, w których wzięła udział liczna ekipa polskich darterów. Imprezę przeprowadzono w pięknej nadmorskiej miejscowości Porec w Chorwacji. Jak podkreślają uczestnicy wyjazdu: wyjazd ten był idealnym połączeniem emocjonującej sportowej rywalizacji i wypoczynku w gronie znajomych. Przede wszystkim cieszy nas jednak bardzo dobra postawa Polaków przy tarczy. Posłuchajcie o sukcesach Naszych darterów!

Już pierwszego dnia rozegrane zostały turnieje mistrzowskie. Na pierwszy rzut poszły Pary. I tak w turnieju Championschip Women Doubles wystartowało 27 duetów. Najlepiej spisały się Katarzyna Bożek i Danka Kulwica - nasza eksportowa para zajęła 9 miejsce.

Wyniki:

1. Paulusberger Eva Hejsek Camelia Austria
2. Steiner Sabine Gregotsch Johanna Austria
3. Vandereyt Sylvia Philtjens Brigitte Belgium

.
.
9. Kulwicka Danuta Bozek Katarzyna Poland
17. Mikietynska Aleksandra Mazur Karolina Poland

Drugim turniejem Mistrzowskim rozgrywanym tego dnia były turniej w kategorii Championschip Men Doubles, tu na starcie zjawiło się 78 duetów.

Wyniki:

1. Leitinger Harald Schrenk Harald Austria
2. Blockx Robin Langmans Wim Belgium
3. Stankovic Mišo Krcmar Boris Croatia

.
.
5. Kosinski Artur Pasinski Wojciech Poland
7. Wolynka Pawel Muszynski Andrzej Poland
.
9. Pyla Krzysztof Dzikolowski Tomasz Poland
.
33. Frydrych Wojciech Frankiewicz Ireneusz Poland
33. Jagieniak Norbert Jagieniak Sebastian Poland
33. Ryglewski Jaroslaw Adamczyk Arkadiusz Poland
33. Smarz Sebastian Smarz Andrzej Poland
.
49. Baczkowski Pawel Weyna Piotr Poland
49. Karolak Tadeusz Lipiec Andrzej Poland
49. Wozniak Remigiusz Ryglewski Damian Poland
49. Wyrwicki Rafal Banach Lukasz Poland
.
.
65. Wasilewski Rafal Uzakow Pawel Poland

Wieczorna pora to czas na turniej dodatkowy. Na starcie 72 zawodniczek i zawodników. Tu bardzo dobre wysokie miejsce zajmuje Irek Frankiewicz.

Wyniki:

1. Rodriguez Rusty-Jake Austria
2. Sturm Rainer Austria
3. Marangon Luca Italy

.
.
5. Frankiewicz Ireneusz Poland
.
17. Jagieniak Norbert Poland
.
25. Jagieniak Sebastian Poland
.
33. Adamczyk Arkadiusz Poland
.
49. Chojnacki Krzysztof Poland
49. Frydrych Wojciech Poland
49. Ryglewski Jaroslaw Poland

Drugi dzień zmagań to turniej Reprezentacji Narodowych. Był to zdecydowanie najlepszy dzień dla naszych zawodników i zawodniczek podczas tych Mistrzostw. W obu kategoriach wracamy z brązowymi medalami na szyjach. Reprezentacje wystąpiły w następujących składach:

Kadra Narodowa Kobiet:

1. Kasia Bożek (kapitan)
2. Danka Kulwicka
3. Karolina Mazur
4. Ola Mikietyńska

Kadra Narodowa Mężczyzn:

1. Andrzej Muszyński (kapitan)
2. Irek Frankiewicz
3. Wojtek Pasinski
4. Paweł Wołynka

Wyniki:

Championship Nations Men

1. Croatia
2. Austria
3. Poland

4. Belgium
5. Italy
6. Germany

Championship Nations Women

1. Austria
2. Belgium
3. Poland
4. Italy

Popołudniu i wieczorem odbyły się kolejne turnieje dodatkowe. W turnieju Open Singles najwyższe miejsce zajął Krzysztof Pyła (13ste), 17sty był Krzysztof Chojnacki, 25ty Andrzej Smarz, 33 Arek Adamczyk,Tomasz Dzikołowski, Sebastian Smarz.
W turnieju dodatkowym Mixed Doubles - na podium meldują się 2 pary z Polski. Drugie miejsce zajmuje Marlena Smarz i Paweł Wolynka, trzecie natomiast Kasia Bożek i Sebastian Smarz.

W turniejach o Mistrzostwo Europy wśród mężczyzn najwyższe miejsce zajął Artur Kosiński - 25, u kobiet Kasia Bożek 9te.

Rozgrywki Drużynowe -

European Team Cup A Level

1. Ik hou van jou Belgium
2. Cuk Spica Slovenia
3. DC Balkan Express Austria
.
.
9. Adamex Antena Team Poland
9. Przempompovnia Poland


Startowało 15 zespołów.

European Team Cup Women

1. ÖCSV Women Austria
2. Polska Women Poland
3. Belgium women Belgium

Starowało 9 zespołów.

European Team Cup B Level

1. ASP Sportland Shooters Austria
2. Demolition Group Slovenia
3. Bastars Inside Italy
.
.
9. Bad Legion Poland
9. Twenty Poland


Startowało 11 zespołów.

European Team Cup C Level

1. VVV 21 Austria
2. Pivka Demolition Slovenia
3. Latajacy Smok Poland
..
5. Trip Poland

Startowało 6 zespołów.

Gratulujemy!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 4,262,321 unikalne wizyty