Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
KPLDZnamy nowego Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego - jest nim zawodnik Przepompowni Toruń - Wojciech Pasinski, który okazał się niepokonany w sobotnim turnieju Mistrzowskim. V-ce Mistrzem został Tomasz Michalski z 9Darts Bullies. Wojtek i Tomek otrzymują nominację do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy Federacji FECS w Ligano. Na trzecim miejscu uplasował się Olgierd Chytrowski (Przepompownia Toruń).

Mistrzynią Województwa Kobiet została Katarzyna Bożek. Drugie miejsce zajęła Danuta Kulwicka, a trzecia była Joanna Popiel.
Mistrzostwo Amatorów wywalczył Andrzej Smarz, który w finale pokonał Sebastiana Smarz, trzecie miejsce wywalczył Maciej Marcinkowski.

Triumfatorem Pucharu Ligi 2015 została drużyna 9Darts Bullies

Pełne wyniki - KLIKNIJ TUTAJ
Puchar Ligi 2015
KPLDWyniki III rundy Pucharu Ligi 2015:
Kaper - Rico 42:38(21:17 21:21)
9Darts Bullies - Przepopownia Toruń 44:30 (27:11, 17:19)
Bad Company Piwiarnia - Dart Song Lipniki 56:17 (25:10, 31:7)

Do finału tegorocznej edycji Pucharu Ligi zakwalifikowały się drużyny: Kaper Bydgoszcz, 9Darts Bullies i Bad Company Piwiarnia

W finale drużyny rywalizować będą systemem każdy z każdym na podstawie rozpiski Pucharu Ligi (16 singli) w następującej kolejności: 1-2. 2-3. 1-3 (o tym która drużyna zagra z którym numerem startowym zadecyduje losowanie).
O kolejności w tabeli zadecyduje kolejno: liczba punktów dużych, różnica między legami zdobytymi a straconymi, wynik bezpośredniej konfrontacji, liczba legów zdobytych, dodatkowy mecz (po jednym zawodniku nominowanym z każdej drużyny, mecz 501 M.O./D.O. best of 5).
Mecze rozgrywane są systemem drużyny z niższej ligi - czyt. z Kaperem gramy 501 M.O.

Start finału Pucharu Ligi - 11.07.15 - godz. 14.00
Dwie najlepsze drużyny wygrywają refundację 4x50% na Mistrzostwa FECS w Ligano, Włochy.

BRAK OPŁATY STARTOWEJ!

Gramy systemem 501 O.O/D.O (w zależności od klasy), Double K.O., do dwóch wygranych legów (best of 3)

Lista zakwalifikowanych zawodników - kliknij tutaj

UWAGA! Zawodnicy spoza listy zakwalifikowanych zawodników!
W przypadku nieobecności któregoś z zawodników zakwalifikowanych prawo do gry w turnieju otrzymuje kolejny zawodnik z listy rankingowej, który jest obecny w momencie rozpoczęcia turnieju (otrzymuje on wtedy dziką kartę).

W przypadku dopuszczenia do gry zawodnika z dziką kartą zajmuje on trzydzieste drugie miejsce na liście rozstawionych zawodników. Pozostali zawodnicy - przesuwają się o jedną pozycję w rozstawieniu

Jeżeli któryś z zawodników wie że go nie będzie niech da znać w komentarzach. Inni będą wiedzieli wtedy czy warto przychodzić.
Dart Masters League
STEEL DartZakończyliśmy rozgrywki Dart Masters League, czyli Ligi Mistrzów Darta

W niedzielę rozegraliśmy fazę Playoff.
Zwycięzcą cyklu został Paweł Jaworski, drugie miejsce Bartosz Wieczorek, trzeci był Piotr Dreżewski, czwarty Tomek Michalski.

Projekt Dart Masters League zostanie podsumowany na zakończeniu sezonu w Lipnikach (11.07 - sobota)

Finał Dart Masters League
Dziś finał Dart Masters League, a po finale ostatni turniej kwalifikacyjny do przyszłego sezonu DML.
17.00 - Paweł Jaworski vs Tomasz Michalski
17.30 - Bartosz Wieczorek vs Piotr Dreżewski
18.00 - Mecz o 3 miejsce DML
18.30 - Finał DML
19:30 Turniej Dart Masters League Qualifier
Nagrody za DML (3200zł i Puchary) i DMLQ (Puchary i Nominacje) zostaną wręczone na zakończeniu sezonu ligowego w Lipnikach (11.07)
Zapraszamy do 9 lotki - będzie się działo!

Newsy z Riesy
STEEL DartPrzedstawiam nieoficjalną relację z Turnieju Kwalifikacyjnego do International Darts Open 2015 w niemieckiej Riesie.

Bartosz Wieczorek w pierwszej rundzie wygrał z Piotrem Dreżewskim, w drugiej rundzie przegrał 1:6 z Jeffreyem De Zwaanem, któremu udało się wywalczyć kwalifikacje. Co ciekawe - nie był to jedyny polski mecz, bo Andrzej Terechow trafił na Rafała Biernackiego i wygrał 6:1. W drugiej rundzie "Wania" zmierzył się z Cristo Reyesem, z którym przegrał 6:0. Tomek Michalski miał pecha w losowaniu - grał z Jelle Klaasenem, który wygrał 6:1. Paweł Jaworski wylosował Rona Meulenkampa i po zaciętym pojedynku przegrał 5:6. (informacje od Mariusza i Tomka)

Nasi darterzy akcentowali bardzo wysoki poziom zawodów PDC. Przeciwnicy nie wybaczają błędów. Trzeba kończyć najpóźniej 15stą lotką, a zdarza się i przegrać lega w którym rzuciło się 180 i 2x 100+. To jednak bardzo cenne doświadczenie, które motywuje do dalszego rozwoju. Nasi zawodnicy mimo że odpadli z turnieju kwalifikacyjnego to zostają na zawodach w Riesie jako kibice aż do soboty.

Do turnieju głównego zakwalifikowało się ośmiu zawodników grających w eliminacjach europejskich: Antonio Alcinas, Cristo Reyes, Christian Kist, Mensur Suljovic, Rowby John Rodriguez, Robert Marijanovic, Jeffrey de Zwaan, Mike de Decker (info zaLet's Play Darts Polska)