Program Mistrzostw Polski 2020
Dodane przez David dnia Luty 06 2020 15:10:54


Prezentujemy Wam terminarz Mistrzostw Polski 🇵🇱 w darcie elektronicznym. Czekają nas 4 dni dobrej gry! W poniższym poście opiszemy wszystkie kategorie turniejów z jakimi spotkamy się podczas imprezy. Staraliśmy się zaplanować kalendarz tak, aby zaspokoić nawet najbardziej głodnych gry darterów! 🏆🎯

🔴Czwartek 11.06.2020
🎯Mistrzostwa Polski Debli
- Start: 18.00
- Opłata startowa: 25zł/os
- kat. 501 D.O. League - każdy zawodnik gra na swój licznik - możliwość blokowania
- Osobno rozgrywany turniej męski i żeński
- Turniej double K.O. - odpadamy z turnieju po dwóch przegranych meczach

Mistrzostwa tradycyjnie zaczynamy od zmagań deblowych. Tegoroczną nowością będzie kategoria rozgrywania zawodów. Grać będziemy 501 D.O. League, oznacza to że każdy zawodnik grać będzie na swój licznik. Ważną zasadą jest możliwość blokowania: gracz nie może skończyć lega, jeżeli jego partner z drużyny ma więcej punktów niż przeciwnicy w sumie. Czeka nas więc element strategicznej gry deblowej - w tym roku dobra i równa gra obu partnerów w parze stanowić będzie o sukcesie drużyny.

🔴Piątek 12.06.2020
🎯Drużynowe Mistrzostwa Polski - faza grupowa
- Zakończenie zapisów: 11.00
- Początek zawodów: 12.00
- Zespoły 4-8 zawodników
- Opłata startowa: 30zł/os
- Skrócony protokół EDF - 2 rundy singli nominowanych

W piątkowe południe rozpoczniemy Drużynowe Mistrzostwa Polski. Pamiętajcie że zapisy odbywają się do godziny 11.00, później następuje oficjalne rozpoczęcie imprezy wraz z prezentacją drużyn.
Mecze między drużynami składają się z dwóch rund singli nominowanych, czyli łącznie 8 pojedynków w systemie 501 D.O. lepszy z 2 legów, co oznacza, że możliwy jest remis.
Tego dnia rozgrywane będzie jedynie faza grupowa mistrzostw - wszyscy zawodnicy, niezależnie od tego jak im poszło w grupach, będą mogli wziąć udział wieczornych turniejach - więcej info poniżej.

🎯Turniej Tripli Mieszanych - Triple Mixed
- Start turnieju: nie wcześniej niż 18:00 (koniec przyjmowania zapisów)
- W turnieju wziąć udział mogą drużyny 3 osobowe mieszane: czyli 2 kobiety i 1 mężczyzna, bądź 1 kobieta 2 mężczyzn.
- Gramy w kategorii 701 D.O. na jeden licznik, jako pierwsza zawsze rzuca kobieta (podobnie w grze o środek).
- Mecze rozgrywane są w formacie lepszy z 3 legów,
- Opłata startowa 25zł/os

🎯Turniej Indywidualny - OPEN Singles
- Start turnieju: nie wcześniej niż 18.00
- Kobiety i mężczyźni w jednym turnieju
- 501 D.O. lepszy z 3 legów
- Double K.O. - zawodnik odpada z turnieju po dwóch przegranych meczach
- Opłata startowa: 25zł

Triple Mieszane to tegoroczna nowość - mamy nadzieję, że spodoba Wam się ta formuła. Dla tych, co preferują grę indywidualną mamy inną propozycję - turniej OPEN Singles w formie mieszanej (panie i panowie grają w jednym turnieju).
Drogie Panie! Dobra darterka w triplach mieszanych jest na wagę złota, dlatego sugerujemy tworzenie drużyn 1 kobieta + 2 mężczyzn, aczkolewiek dopuszczamy również odwrotne proporcje w zespołach.

🔴Sobota 13.06.2020

🎯Drużynowe Mistrzostwa Polski - faza playoff
- Start godz. 11.00
- Gramy 4 rundy singli nominowanych (16 pojedynków) - oficjalny protokół EDF
- Rozgrywana jest faza pucharowa - przegrana drużyna odpada z turnieju

W sobotę odbędzie się faza pucharowa turnieju drużynowego. W zawodach wezmą udział przedstawiciele najsilniejszych ośrodków darterskich w Polsce, jesteśmy więc pewni, że będzie wiele dobrej gry, emocji i rywalizacji. Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy zrealizować transmisję z komentarzem z imprezy. Ci z Was, którzy nie będą mogli być z nami, choć w części śledzić będą przebieg turnieju.

🎯Turniej indywidualny - Open Singles
- Godz. 12.00 koniec zapisów - start po zakończeniu pierwszej rundy Playoff
- Dwa turnieje: męski i żeński
- Kat. 501 D.O. - lepszy z 3 legów
- Double K.O. - zawodnik odpada z turnieju po dwóch przegranych meczach.
- Opłata startowa - 25zł/os

Około godziny po starcie z turniejem drużynowym rozpocznie się turniej indywidualny. Jest on skierowany do zawodników, którym nie udało się wyjść z grupy, bądź nie brali udziału w grze drużynowej. Tym rozgrywane są osobne zawody dla kobiet i mężczyzn - jest to doskonała okazja do sprawdzenia formy przed Indywidualnym Mistrzostwami Polski, które odbędą się nazajutrz.

🔴Niedziela 14.06.2020
🎯Indywidualne Mistrzostwa Polski
- Start - 11.00
- Dwa turnieje - męski i żeński
- Kat. 501 D.O. - lepszy z 3 legów, od fazy last 8 gramy lepszy z 5 legów
- Double K.O. - zawodnik odpada z turnieju po dwóch przegranych meczach
- Opłata startowa - 30zł/os

Ostatnim turniejem i ukoronowaniem imprezy są Indywidualne Mistrzostwa Polski, których celem jest wyłonienie dwóch zawodników, którzy zagrają w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy federacji EDF i podejmą próbę obrony tytułu Mistrzów Europy reprezentacji narodowych w kategorii męskiej i żeńskiej.

Dziękujemy za zapoznanie się z kalendarzem Mistrzostw Polski 2020. Już niedługo ukaże się on w czytelniejszej formie graficznej.

Zostańcie bohaterem w Waszej darterskiej ekipie i podzielcie się informacją o kalendarzu, aby wszyscy zainteresowani mogli zaplanować sobie ten długi weekend!

już sporo ponad 100 darterów zarezerwowało miejsca noclegowe w Wieńcu! Zachęcamy wszystkich chętnych do kontaktu z nami na wiadomości prywatnej, bądź bezpośrednio z Dawidem pod nr 693 19 00 20, który chętnie odpowie na Wasze pytania.

Z darterskim pozdrowieniem!

#Wspólnie promujemy grę w darta
#GameOn!