Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Statystyki, rankingi....
BL@DY
Idąc za fala wpisów w shout box o spoznieńiach ze statystykami, o braku aktualizacji rankingów...

Mili państwo nic nie stoi na przeszkodzie by odciążyć Osę (JuanPablo) lub nawet go zastąpić.... (Tylko dlaczego ?)

Zasady są proste:

1. Osobę i jej umiejętności zatwierdza Kapituła Smile czyli administratorzy i operator

2. Dalej już tylko umiejętności i tutaj:
Albo Albo i następuje :

a. Znajomość zakamarków i tajemnic oprogramowania excel wraz z generowaniem pliku w formacie HTML by się pokazywało właściwie na stronie. A wraz z tym obsługa ftp i.... Komputer z dobrym oprogramowaniem antywirusowym zapewniającym bezpieczeństwo danych lub

b. Autorski skrypt zgodny z CMS na jakim oparta jest strona, tzw licząco-wyświetlający , przekazany stronie w ramach pracy własnej na rzecz ligi bez korzyści finansowych ... Czytaj za free... W ramach tego dostęp do ftp i możliwosc poprawienia wizerunku strony, ligi, darta etc....

A i jeszcże jedno...
3. Najpierw proszę pokazać na niezależnym serwerze jak by to miało wyglądać w sensie bazy testowej ...


A teraz oczekujemy propozycji i osób chętnych wraz z tzw demo proponowanego rozwiązania... Powodzenia
Edytowane przez BL@DY dnia 02.12.2015 22:27:33
 
David
Brawo Piter.
 
Sebastian Smarz
Powtórze raz jeszcze.Mam ochotę,chęci i czas żeby pomóc w czymkolwiek żeby było szybciej i żeby któryś z Was miał miej pracy(jest tego sporo i chwała Wam za tą pracę co wykonujecie).Napisze Poraż kolejny ,że NIGDY TEGO NIE ROBIŁEM i ktoś musiałby mnie w to wdrożyć i pokazać co i jak....z choinki sobie tego nie wezme....skoro macie gotowe programy to wystarczy szkolenie dla mnie krótkie i tyle....spróbujepod Waszym okiem i ocenicie czy się nadaje czy nie....
Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie
 
BL@DY
Klucz w tym wypadku to czas...
Co do podzielić to ci powiem że słabo, ktokolwiek dołącza do tego grona daje cos od siebie (oprócz czasu oczywiście).
A teraz prywatna opinia: statystyki i rankingi sa fajne, ale znaczenia nabierają na koniec rozgrywek, gdy walka wchodzi w decydująca cześć o rozdaniu nominacji, teraz to tylko cyferki...
Edytowane przez BL@DY dnia 03.12.2015 07:05:03
 
Sebastian Smarz
Czegoś Blady tu nie rozumiemy...Ja chce pomóc....ale widzę że teraz każdy pisze musisz wejść z tym czy tamtym itp....
skoro nie chcecie pomocy to trzeba powiedzieć wprost a nie gadanie że nikt nie chce pomagać i jak się ktoś czegoś podejmuje to powinien się wywiązywać z tego....wiem że teraz znowu będzie gadanie na mnie,że wiecznie mi się coś nie podoba ale chyba tylko Ja jako nieliczny chcę o tym rozmawiać a nie obrabiać dupę za plecami jak to robi kilkoro jak nie kilkanaścioro osób grających w lotki...
Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie
 
buba
Z całym szacunkiem do Twojej persony, Saperek...
Nie do końca, występując tu w roli ogółu darterskiej braci, zrozumiałem tą "dupę", "plecy", "kilkoro", "kilkanaścioro"
Oczywiście znaczenie poszczególnych słów owszem, ale kontekstu nie za bardzo.
Nie jest to boże broń, atak na Ciebie, po prostu końcowa część Twojego postu mnie zastanawia, gdyż nie jest związana z głównym tematem.
Natomiast, rozwiązanie problemu statystyk, rankingów itd... Kolega Blady podał na tacy.
Więc do dzieła !!! Ze swej strony deklaruję Tobie, że wszystkie dane niezbędne do prowadzenia statystyk dotyczących mojej drużyny będziesz otrzymywał na czas !
Pozdrawiam.
 
BL@DY
Sebastian

1. nie prosimy nikogo o pomoc, podajemy tylko przepis jak pomóc lub też jak zacząć współpracować ...

2. od 15 lat dajemy sobie radę słuchając najczęściej stwierdzenia kiedy ... też by się Tobie znudziło Smile

3. napisałem słowo klucz: cierpliwość... każdy pracuje zawodowo i robi to wtedy kiedy może i nie widzę tu znaczących spóźnień.

4. Jeżeli natomiast statystyki i rankingi są dla Ciebie czy innych tak bardzo istotne możesz pójść za przykładem DD70 i prowadzić kontrolnie własne statystyki (tak robił kilka sezonów temu) i udostepniać je kontrolnie dla ogółu lub zatrzymać dla swojej wiadomości. Do tego akurat wystarczy excel, czas i znajomość punktacji.
można też zamiennie dla płatnego produktu używać arkusza kalkulacyjnego na licencji open, ale tam średnio coś działa a jeżeli już to nie tak jak ma Smile

no i jeszcze:
5. Użytkownicy strony dart.org.pl nie są dla nas problemem tylko wsparciem, konstruktywna krytyka jest zawsze miło widziana i analizowana.


Co do narzędzi:

System tabel - zbudowany na bazie skryptu gotowego, zmodyfikowanego przez Michała Stencla - już nie administruje ale służy radą Smile

Konwerter Ligowy:
Pierwotna licencja WEB wygasła wraz z odejściem Administratora zarządzającego, na szczęście użytkowników systemów Windows nowa aplikację stacjonarną Smile napisał Janek Wustrau i dzięki niemu można w łatwy sposób wygenerować wpis (choć są tacy co ręcznie piszą) - dostępne z menu

Statystyki Ligowe i rankingi indywidualne:
To praca Osy na dość złożonych plikach excel wyprodukowanych na przestrzeni czasu, takie samoliczące arkusze to dość dużo pracy...

reszta też udaje że coś robi, takie tam kolorowanki ... Smile
Edytowane przez BL@DY dnia 03.12.2015 11:41:04
 
Sebastian Smarz
Blady jak dla mnie możecie w ogóle zlikwidować statystki drużynowe,dla mnie w meczach drużynowych liczy sie WYGRANA DRUŻYNY a nie czy zrobiłem 8:0 czy 0:8-grunt że drużyna wygrywa...........Wiedziałem że jak się odezwe to będzie że mi zależy na tym żeby było na bierząco podawane rankingi,ststystyki itp... odezwałem się bo miałem dobre checi ale widzę że nie ma to sensu bo znowu wychodze na najgorszego....Jak chciałem znac ranking to pisałem do DD70 i mi podesłał.....Podsumowując odbijam od tematy pomocy Wam bo nie ma to sensu bo zamiast zachęcić to tylko zniechęcacie tymi wpisami.Mimo Wszystko DZIEKUJE ŻE JESTEŚCIE I ROBICIE CO ROBICIE.Pozdrawiam
Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie
 
BL@DY
Kto zniechęca? Jest jasno napisane jak zacząć współpracować przy redagowaniu konkretnej części strony.
Pojawiły się pytania, była deklaracja chęci współpracy zostało jasno wyjaśnione.

Nikt z nas drugiemu nie udostępnia narzędzi budujemy je sami w oparciu o wiedzę i umiejętności. Jeżeli są osoby, które chcą pomagać lub zastąpić muszą zaproponować rozwiązanie ich zdaniem lepsze niż jest, częstotliwość pojawiania się nie jest argumentem... Argumentem nie jest też ze zobowiązaliśmy się coś robić, owszem są osoby redagujące ale nikt nikomu nie narzuca czasu wykonania ... najważniejsze by finalnie (koniec rozgrywek ligowych lub zakończenie rankingu indywidualnego) wszystko było aktualne.

Wypowiedzi nie mają na celu atak na kogokolwiek czy też przeciw komukolwiek, mają charakter ogólny, zachęcający do współpracy Smile
 
Osa
Chciałem zauważyć, że najczęściej są pytania nie o statystyki ligowe a o rankingi indywidualne. Tam plik excel ma ponad 15MB i składa się z kilkunastu arkuszy a prace nad nim zajęły mi ponad 2 lata i to nie jest koniec.
Jestem ciekawy czy ktoś poświęciłby setki przepracowanych godzin aby to w miarę działało nie licząc na jakiekolwiek wynagrodzenie.

Saper - na gotowych narzędziach każdy by chciał pracować ale gotowe rozwiązania kosztują. Dlatego staramy sobie sami radzić. Blady określił jasno kryteria jakie są potrzebne aby działać w różnych częściach strony - każdy robi to co potrafi najlepiej.
 
BL@DY
Osa 100% racji ...

Ale myśle, że jest jeszcze pole do pomocy, np: prowadzenie turniejów (o ile Dawid potrzebuje pomocy można prowadzić live z zawodów), zamieszczanie wyników z turniejów by były szybciej (tu potrzebny jest jedynie pendrive - jak na kompie lub kartka i długopis jak na karcie turniejowej)...

Od dawna potrzebne zebranie zdjęć zawodników, można zacząć od swojego lokalu. Zdjęcie w dobrej rozdzielczości, doświetlone by twarze były rozpoznawalne.

Można z Nami redagować strone opisując poszczególnych zawodników (tworząc ich profile indywidualne)
imie/nazwisko/ksywa/status (lokal lub wolny)/ lotki soft (model/waga) / lotki steel (model/waga) / koszulka indywidualna / koszulka drużynowa

etc...

Jest masa zagadnień do opanowania, oczekuje propozycji.
 
Ania
Jeeeny rok w rok to samo. Ludzie grajcie, czerpcie z tego przyjemność. Jak się pojawią rankingi, statystyki, czy co tam jeszcze wam do szczęścia potrzeba to sobie "popaczajcie"😊czemu gra w darta wiąże się u was tylko z napinaniem się kogo wyprzedziłem w tym tygodniu. Zawsze ranking był i będzie, raz szybciej raz później. Ale zawsze pełny i dokładny. A jak ktoś już wspomniał wyżej zawsze można sobie samemu poddawać punkty, zasady punktacji są ogólnie znane. Nie trzeba do tego specjalnego szkolenia, wystarczy znać matematykę na poziomie z podstawówki 😊
Ania
 
Kapsel
Piter, to Wy macie Kapitułę zatwierdzającą ?! Smile
Kapsle wszystkich krajów łączcie sieSmile
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.09 5,865,052 unikalne wizyty