Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Propozycje zmian do Regulaminu Ligi na sezon 2009/2010
DaveN
Witam.

Mam kilka propozycji, które możnaby rozważyć i wprowadzić od następnego sezonu rozgrywek. Ponieważ wszystkie środki delikatnej perswazji nie przynoszą większych skutków trzeba będzie pomyśleć o bardziej rygorystycznych sposobach przestrzegania zapisu.

1. Zapisy drużyn na kolejny sezon. Drużyna przystępująca do rozgrywek nie może posiadać w składzie więcej niż 8 osób. Za drużynę dopuszczoną do rozgrywek zalicza się drużynę, która przed pierwszą kolejką będzie miała rozwiązane wszystkie sprawy administracyjne. Czyli opłacone licencje, wpisany skład na stronie oraz telefon kontaktowy do kapitana by później nie było różnych nieporozumień że ten się nie miał jak skontaktować lub nie jest podany aktualny skład drużyny. Wiadomo że skład podaje się z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli zrobi to każda z zainteresowanych grą drużyn to nawet poznaniacy będą mieli czas by przygotować licencje. Na moje nie ma wyjątków. Zgłoszenie zawodnika niezrzeszonego do składu może być tylko i wyłącznie po zakończeniu spraw organizacyjnych. Czyli opłaceniu za niego licencji i podanie odpowiednim osobom informacji by mogli uaktualnić skład na stronie. W tym momencie przy takim zawodniku na stronie można by przy nazwisku dodać informacje "licencja opłacona - w trakcie wystawiania" i dać czas Poznaniowi a jednocześnie nie krzywdzić zawodnika nowego.

2. Jeśli chodzi o przekładanie meczy to propozycję mam następującą. Wszyscy zapisujący się wiedzą, że od dawien dawna dniem ligowym jest czwartek, ale jeśli gdyby z jakich przyczyn nie mógłby się rozegrać mecz tego dnia to moim zdaniem możliwość przesunięcia meczu powinna być TYLKO I WYŁĄCZNIE w obrębie tego tygodnia w którym miał być rozegrany prawidłowo. Czyli od poniedziałku do niedzieli w tygodniu w którym z jakichś względów nie mógł się odbyć we czwartek. Wiadomo, że czasem ktoś może być chory, ktoś w pracy, ale po to w drużynie jest więcej niż 4 osoby że skład na mecz można ustalić. Każdy chciałby wystawić jak najsilniejszy skład, ale tak jak w innych sportach zespołowych, gra się tymi zawodnikami, którymi się w danym momencie dysponuje. To wyeliminowało by spekulacje na temat drużyn bądź meczy, które mogą być w ten sposób "preparowane".

3. Jeśli mecz ligowy jest rozpoczynany o 19:00 to drużyna gości powinna się zgłosić najpóźniej do 18:30. Nie może być tak, że przyjdą w ostatnim momencie i do tego chcą jeszcze się rozgrzać przed meczem. Przez to mecze się przeciągają i często kończą po 22:00. Na moje jeśli bez powiadomienia zespół gości nie zjawi się do 18:30 a nie było informacji czy prośby o przełożenie powinien być walkower.

4. Nawiązując do dyskusji na temat wyniku meczu Klif vs Wodnik. Protokół podpisany przez kapitanów jest rzeczą świętą. Na moje bezsensowna jest dyskusja, że jeden i drugi sprawdzi. Mogą pojawić się błędy w przebiegu meczu i może ktoś tego nie zauważyć. Jednak na dole protokołu jest wpisany wynik końcowy meczu oraz zdobyte punkty. Jeśli podpisujesz to znaczy że się z tym zgadzasz. Koniec kropka i po kiego dyskusja.

Na chwilę obecną więcej propozycji nie przychodzi mi do głowy. Pozdrawiam i zapraszam do przemyśleń.
Edytowane przez DaveN dnia 21.02.2009 11:53:27
nothing is difficult for me...
 
Osa
Co do pkt 2 - czasami jest niemożliwe rozegranie spotkania w danym tygodniu. Termin wg mnie nie ma znaczenia - pod jednym warunkiem. Termin przełożonego spotkania powinien pojawić się na stronie max do wtorku (wtedy robione są tabele). Jeśli nie będzie takiego terminu - meczu uznaje się za rozegrany i drużyny dostają 0 dużych punktów i -24 małe.

Co do pkt 3 - mecze powinny rozpoczynać się o 19. Drużyna ma prawo do 15-minutowej rozgrzewki na tarczy, na której będzie rozgrywane spotkanie. Jeśli przyjeżdzają na ostatnią chwilę to powinni tracić możliwość pogrania na tej tarczy. Mecz powinien zaczynać się punktualnie o 19

Co do pkt 4 - zdecydowanie jestem za. Jeśli obaj kapitanowie się podpisali pod protokołem (w tym wypadku był tylko 1) to znaczy, że się z nim zgadzają i go akceptują
 
kret
Można by też wspomnieć coś o zapewnieniu przez team gospodarzy, miejsca dla zespołu gości, jak wiadomo w czwartki kluby/puby są coraz bardziej oblegane. Wiem że przeważnie nie ma z tym problemu, ale uważam że konkretny zapis w regulaminie może zapobiec w przyszłości nieporozumieniom ;]
 
woyti180
mozna by ujednolicić odległość od środka tarczy do lini(293 cm) tak jak na całym swiecie
Wink
 
FeneK
chyba 298 a nie 293.. przynajmniej my tak gramy
... Wink ...
 
samowar
DaveN napisał/a:
Wiadomo że skład podaje się z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli zrobi to każda z zainteresowanych grą drużyn to nawet poznaniacy będą mieli czas by przygotować licencje.

Naprawdę wierzysz, że oni w Pyrlandii są w stanie przez miesiąc przygotować licencje? Ja nie wierzę.

DaveN napisał/a:
gdyby z jakich przyczyn nie mógłby się rozegrać mecz tego dnia to moim zdaniem możliwość przesunięcia meczu powinna być TYLKO I WYŁĄCZNIE w obrębie tego tygodnia w którym miał być rozegrany prawidłowo.

To jest dobre jak faktycznie masz 7-8 PEWNYCH osób w drużynie, ale jeśli było by was 5-ciu to sytuacja wygląda inaczej. Uważam że 2 tygodnie to dobry czas do rozegrania przełożonego meczu.

DaveN napisał/a:
Jeśli mecz ligowy jest rozpoczynany o 19:00 to drużyna gości powinna się zgłosić najpóźniej do 18:30

Cała? I do kogo ma się zgłosić? Niektórzy pracują do 18-tej, trzeba by było zsynchronizować zegarki, bo potem będzie kłótnia czy przyszedł o 18:29 czy już 31 itd.

Generalnie uważam DaveN, że pkt. 2 i 3 gdyby przeszły to stałyby się przyczyną jeszcze większej ilości sporów między drużynami. Paradkosalnie.

A zupełnie inną sprawą jest przestrzeganie regulaminu hi
Edytowane przez samowar dnia 26.02.2009 07:49:24
Shit happens
 
Ania
Ile by zmian nie było i tak będzie źle dla niektórych......Ale trzeba byc dobrej myśli, może w następnym sezonie do ligi zgłoszą się odpowiedzialni ludzie, którzy chcą i mogą grać w lidze, a nie tylko zabawa, imprezy i "może zagramy do końca sezonu, a może nie".
Ja mam propozycję, żeby do ligi zgłaszali się tylko ODPOWIEDZIALNI LUDZIE.
Ania
 
Pelson
Aniu Święte słowa!
Pelsona non grata

e pluribus unum
 
Sfierzak
A moze utworzymy sklad kilku kompetentnych osob odpowiedizalnych za powstanie nowego regulaminu.Po jednej dwoch osobach z kazdej klasy i do tego kilku administratorow?? A tak to bedzie jedna wielka burza mozgow z ktorej i tak za wiele nie wyniknie.Do tego jeszcze w trakcie sezonu ze dwie osoby odpowiedzialne za przestrzeganie regulaminu?
 
BL@DY
jasne i zespół ludzi do nauki myślenia i czytania i bedzie gites
 
Mingu
Ja bym zaczął od kalkulatorówSmile
Nie jestem leniwy, po prostu mam dysfunkcje systemu motywacji.
 
http://www.polbram.pl/
FeneK
po co regulamin?? i tak malo kto sie do niego bedzie stosowal Grin
... Wink ...
 
BL@DY
każda powazna dyskusja na tej stronie musi być widze okraszona zółtymi mordami - automatycznie spada powaga!!
 
Sfierzak
widze ze nie ma sensu wogole sie wypowiadac, niektorzy wola sobie zartowac niz podejsc do tego powaznie
 
BL@DY
swierzak wypowiedzi sa zawsze potrzebne bo kształtują inne patrzenie na pewne kwestie.
Jestem otwarty na propozycje, także takie jak twoja z zespołami, tylko że... zawsze pozostaje kwestia czasu, bo i ile na zabawę on się znajduje o tyle na sprawy związane z odpowiedzialnością (typu tworzenie regulaminu) czy tez systematycznoscią (kontrolowanie przestrzegania) czasu zwykle nikt nie ma.

Paradoksalnie wystarczy samodyscyplina a reszta staje się czysta przyjemnością z grania - ta%#$&ło kiedyś mimo, że nie było strony.
Edytowane przez BL@DY dnia 26.02.2009 14:56:18
 
rurzyk
Aniu jakby mieli zostać tylko odpowiedzialni ludzie to nie wiem czy by na 2 klasy rozgrywkowe starczyło...
 
Ania
no trudno, dla nieodpowiedzialnych pozostają turnieje.....
A tak na serio to mnie osobiście dziwi fakt, ze ludzie, którzy pierwszy raz trzymają lotki w rekach tworzą drużyny, potem nagle zaczyna się przegrywać i spada zapał, więc już na lidze się nie pokazują. I żeby nie było, że mam coś do ludzi grających jakjo nowicjusze, ale najczęściej właśnie oni podchodza do tego nieodpowiedzialnie.
A nikt nie zwróci uwagi, że rozpisanie ligi nie trwa 1 godzinę, tylko zdecydowanie dłużej. Ktoś sie natrudzi, namyśłi, jak to wszystko poukładać, a potem sie ktoś wycofuje, mecze przekłada, dobiera ludzi na chybcika itd. itp.
ZANIM ZAPISZESZ SIĘ DO DRUŻYNY 5 RAZY SIĘ ZASTANÓW.

A co do nowego regulaminu.....moża uzupełnic ten nasz "stary", ale czy ja wiem....wszystkich sytuacji nie da się przewidzieć, a tym bardziej opisać bo 100stron by wyszło. Jak każdy podejdzie sumiennie i fair w stosunku do wszystkich to bedzie najlepsze rozwiązanie.
Edytowane przez Ania dnia 26.02.2009 15:42:09
Ania
 
DaveN
dlatego ja podałem tylko swoje sugestie... i mimo jak napisał samowar, że jesli ktos ma w drużynie 5 osób i oni pracują to i tak pozostaje jeszcze weekend. a wiadomo, że w większości przypadków lige tworzą odpowiedzialni ludzie i na poziomie i myślę że nie byłoby problemów z przełożeniem meczy na weekend. chchiałbym osobiście uniknąć sytuacji jak w tym roku, że niektóre mecze rozgrywane były dwa miesiące po planowanym terminie... pozdrawiam i życzę dalszych przemyśleń... myślę, że jako osoby inteligentne uda nam się opracować kilka dodatkowych kwestii w regulaminie i zmniejszyć ilość ewentualnych nieporozumień i niedociągnięć... pozdrawiam i do zobaczenia DMP... chyba
Edytowane przez DaveN dnia 26.02.2009 22:06:19
nothing is difficult for me...
 
karolajna
hmmm aniu troszke odebralam to jako picie do mnie czyli mojej druzyny a z tego co wiem raczej nie przekladamy meczy wyjatek nasza klasa b grala mecz wiec nie mielismy wyjscia druzyna gra nie poddaje sie dalej ma zapal a poza tym zamierza zostac na przyszly sezon praktycznie w niezmienionym skladzie Wink
uwazam ze moja brygada (nie)kryzys mozna zaliczyc do odpowiedzialnych nowicjuszy

a w regulaminie ujela bym punkcik odnosnie sportowego zachowania zeby co niektorzy wiedzieli jak sie zachowywac
a co do terminu rozgrywania zaleglych meczy dwa tygodnie sa wystarczajace
pozdrawiam serdecznie
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu - tam są one najbardziej oprocentowane!
 
Q-mac
Daven co tego przelozenia meczu w tym samym tygodniu troche bezsensu jak dwie osoby z druzyny zachoruja w tym samym tygodniu przy piecioosobowym skladzie. To bedzie walka z czasem a niektore druzyny moga taka sytuacje wykorzystywac na swoja korzysc. Wedlug mnie tak jak bylo jest dobrze.

Moje propozycje:
1. Maximum 8 osob w druzynie (zgadzam sie z Davenem) Jesli ktos chce dolaczyc nowa osobe do skladu a ma juz osiem osob w druzynie musi kogos wyrzucic ze skladu aby zmiescic sie w limicie osmio osobowym.
Osoba ktora zostala wyrzucona moze dolaczyc do innej druzyny ale np. w polowie sezonu i nie w tej samej klasie rozgrywkowej (zeby nie bylo ze ktos specjalnie sie wywali ze skladu).

2. Transfer tylko na zasadzie wymiany w polowie sezonu czyli my damy wam tego zwodnika za tego lub limit jedna osoba moze opuscic druzyne ale pod warunkiem ze druzyna ma wiecej niz 5 osob w skladzie zeby nie bylo ze wszyscy z jednej druzyny sie poprzenosza i bedzie sytuacja ze druzyna zostanie bez zawodnikow lub bez skladu (czworki aby rozegrac mecz)

3. Kiedy druzyna sie rozpada (jak w tym seoznie przyklad PRLu z B klasy) zawodnicy rozbitej druzyny moga grac w tej samej klasie rozgrywkowej w ktorej grali jednak punkty ktore wczesniej zdobywali w rozbitej druzynie musza zostac anulowane jesli nie to moga grac ale nie w tej samej klasie rozgrywkowej w ktorej grali.
Edytowane przez Q-mac dnia 01.03.2009 10:47:09
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 5,865,098 unikalne wizyty