Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
kwestia dotycząca temperatur w lokalach
karolajna
Po wczorajszym - w dosłownym tego słowa znaczeniu - mrożącym krew w żyłach meczu w pubie Chillout postanowiłam wyrazić swoje zdanie.
Drużyno Chillout do Was nie mamy żadnych pretensji; mieliśmy te same zmrożone warunki. Nie chodzi nam o czepianie się tylko o to aby w przyszłości nie było takich - jak dla mnie - chorych sytuacji.
Po wejściu do lokalu przywitał nas całkiem miły mrozik. Z ust leciała para a palce u rąk i nóg odmarzały. Właściciel zapewnił tylko jeden punktowy grzejnik gazowy czy jak to się tam zwie. Temperatura w lokalu wahała się pomiędzy 6-9 stopni przy -13 na zewnątrz. Grzejnik stał przy linii rzutów miejscowo ogrzewając rzucających darterów. Reszta zamarzała przy stoliku siedząc w czapkach, szalikach, rękawiczkach i pod kocem zabranym z samochodu. Co to za granie jak po każdym rzucie trzeba było ogrzewać ręce i dekoncentrować się. Mecz ten był parodią, rzucanie w czapkach i szalikach wyglądało naprawdę komicznie a zarazem żenująco. Jak można tak traktować darterów?? Czy ktoś odda nam za lekarstwa jak się przeziębimy?? - zapewne nie!!!
Panie OPERATORZE może warto byłoby się zastanowić nad kwestią dopuszczalnych minimalnych temperatur w lokalach i ująć to w regulaminie, a nie tłumaczyć, że X osoby (nie będę wymieniać z nazwisk) grały też w różnych warunkach i że musimy akceptować warunki gospodarza a jak nie to przegrywamy walkowerem.
No chyba, że w naszej lidze nieistotna jest dobra zabawa i granie w godnych warunkach. Wiem pójdą teraz wytyki, że u nas w lokalu tarcza jest na Sali dla palących i to też przeszkadza w grze niektórym... Uważam jednak, że łatwiej się gra w ciepłym zadymionym pomieszczeniu, niż w warunkach gdzie gile zamarzają pod nosem.

Odmarzający kapitan (Coollondynów
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu - tam są one najbardziej oprocentowane!
 
Kamil96
Kurcze, nie ruszyło by mnie to gdyby nie to "OPERATORZE" Wink Operator nie ma wpływu na sytuacje w lokalach, a zawieranie jakichkolwiek kwestii regulaminowych byłoby absurdalne, ludzie przychodzili z termometrami na mecze - mi też wczoraj było zimno. Gdzie - o losie - w Twenty. Rozumiem skalę problemu i zgaduję, że mogło mi być "łatwiej", ale znowu pranie brudów na forum... Pogadajcie gdzie trzeba, pozdrawiam, Kamil!! Smile
 
karolajna
Kamil nie zgadzam się z tobą. To co mamy samowolkę i każdy robi co chce? Wydaje mi się że nie, że ktoś ogarnia to w jedną całość. A ja nie zamierzam prać żadnych brudów bo do drużyny Chill nie mam żadnych pretensji. I nie mówię że w lokalach ma być po 30 stopni ale tyle żeby można było grać chociaż jakieś 15-16 a to uważam że nie jest żadna przesada
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu - tam są one najbardziej oprocentowane!
 
edsondasilva
To do kogo pretensje? Do pogody? Co Dawid czy Mariusz maja zrobić, ze piździ
 
dartmarley
Odpowiedź powinna być prosta ,nie ma warunków nie gramy, albo przenosimy się do knajpy gdzie jest ciepło Wink
 
Sebastian Smarz
Też jestem zdania ,że jesli lokal nie spełnia warunków to nie gramy.Nie mozna porownywać sali dla palacych z mrozem.Tutaj grają ręce a przy takich warunkach(niska temperatura)nie idzie normalnie grać i rywalizować...
Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie
 
karolajna
Zgadzam się z wami dlatego jestem za ustaleniem jakiejś dopuszczalnej temperatury bo kwestia zimno to kolejny powód do sporów. Dla jednych zimno to 7 stopni dla innych 15. Ja usłyszałam, że warunki ustala gospodarz i mamy grać albo walkower itd...
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu - tam są one najbardziej oprocentowane!
 
czesioczesanka
Warunki do gry powinny być ujęte w regulaminie,( graniczne temperatur ).
Drugą kwestią, wydaje mi się równie ważną jeżeli nie ważniejszą jest dym papierosowy.
Czemu zawodnicy narażać mają swoje zdrowie i życie grając w oparach tytoniowych!
Są lokale w których podczas rozgrywania pojedynków obowiązuje zakaz palenia inne nie respektują tej zasady. Rozumiem jeżeli wszyscy grający godzą się na granie w takich warunkach(oparach).
Na szczęście pierwszy w Polsce przypadek (wyrok sądu Wrocławskiego z prawomocnym wyrokiem nałożonym na właściciela lokalu za nierespektowanie przepisów ,chodziło dokładnie o konsumpcję w wyznaczonym miejscu jakim jest palarnia. Może suma zasądzona nie jest duża bo wyniosła 2700,00 zł plus koszty sądowe ale jest precedensem) który spowoduje pewne zmiany naszych lokalach.
Dwie kancelarie prawne ogłaszają się i szukają " poszkodowane osoby" można się więc spodziewać lawiny pozwów przeciw właścicielom lokali którzy nie respektują przepisów dotyczących palarni.
Uważam, że regulamin powinien zawierać informacje dotyczące granicznych temperatury zarówno minimalnej jak i maksymalnej oraz informacji odnośnie palenia na sali gier.
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Nikos
Popieram Czesław. Termometry przykleić do maszyny i gra Cool
 
Qbeck
Zaraz obok czujnika dymu papierosowegoWink.

Niemniej popieram szczególnie tę drugą kwestię.
 
LisQu23
I od razu czujnik antysmogowy oraz sejsmiczny tak dla pewnościSmile


Karolina prosta sprawa: warunki były tragiczne? To trzeba było jechać do domu i zgłosić taką sytuację a gadanie o walkowerze z drugiej strony to wiesz, każdy sobie może pogadać. Tak jak napisał Saper- nie ma warunków to się nie gra Wink
 
karolajna
o to chodzi ze to byla decyzja Dawida że jak nie gramy to oddajemy walkowera tak bysmy sie nawet nie zastanawiali i zjeżdżali na miasto
Lokuj wszystkie Twoje pieniądze w alkoholu - tam są one najbardziej oprocentowane!
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 5,856,650 unikalne wizyty