Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
 Drukuj temat
Zachowanie Fair Play
Sebastian Smarz
Sprawa dotyczy sytuacji która miała miejsce podczas wczorajszego meczu Ekstraklasy pomiędzy Adamex JKG Team D.CH. a Bad Company Sogo Stars.Jedni gracze się lubią inni nie lubią(mają ku temu powody) ale to nie moja sprawa ale zachowanie Piotra Dreżewskiego który pokazuje środkowy palec(fuck you) przeciwnikowi za to, że ten nie podał mu ręki na powitanie przed meczem i otwarte mówienie, żeby odnotować w protokole meczowym jego nie sportowe zachowanie jest na poziomie podstawówki. Skoro ktoś wymaga szacunku i kultury powinien najpierw sam dawać taki przykład.

Sebastian Smarz
Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie
 
kosa
A jezeli ktos nie ma kultury to po co go zmuszać wyciagajac do niego reke.
"Czego Jaś sie nie nauczył tego Jan nie bedzie umiał."
 
akosinski8@wp.pl
boylech
Dziwne przedstawienie sytuacji - bo wg mnie akurat zachowaniem wzbudzającym wątpliwości fair play jest właśnie nie podanie ręki na przywitanie lub chociaż zrobienie żółwika. Bo to jest oczywista prowokacja. Tak samo jak pogróżki w stosunku do Norka na powitanie od tegoż samego, czy też odmowa gry bo maszyna TYLKO podczas jego gry popełnia błędy - tak jakby maszyna miała świadomość.
Jeżeli Jego zachowanie jest usprawiedliwione - bo przecież gracze mają powody się nie lubić, to dziwi mnie, że ta sama argumentacja nie może być stosowana co do Piotra - pokazał palec, bo po prostu nie lubi człowieka lub jego zachowania.
Lechu
 
Sebastian Smarz
Leszek chyba byliśmy na dwóch innych meczach, kto prowokował i zaczepiał od samego wejścia do lokalu?nie wspomnę jak już Paweł pojechał jakie leciały komentarze po jego wyjściu. Tak naprawdę cały mecz prowokacji i za czepek.Nigdzie nie jest powiedziane że ktoś musi się z kimś witać. Wtedy każdy gada i komentuje jak Paweł się odzywa i on komentuje.
 
Banan
Siema Saper. Się odezwę jako kapitan drużyny gdzie jak nazwałeś zawodnik "jest na poziomie podstawówki". Może i masz rację ale z tego co ja słyszałem to na samym wejściu wyzwiska ze strony Pawła W., który nie do Piotra jak i Norberta nie mówił tych obelg na sali tylko jak był "bezpieczny" na papierosie używał słów uznanych jako obelżywych w stosunku do Norka świadkiem tego był wasz zawodnik Roman. Więc Leszek wie co pisze bo on też to słyszał. Pisanie i mówienie, że moi zawodnicy mówią jak zawodnika nie ma to słabe. Paweł postępował tak samo. A od waszego zawodnika na zewnątrz leciały teksty naprawdę nie fajne łącznie z groźbami. Dla tego nie przekazywałem tego na meczu by nie eskalować zatargu. A historia w innych zawodach już nam pokazała że twój zawodnik od słów, potrafi przejść do czynów. Ja ze swojej strony chciałbym zakończyć ten temat by nie eskalować zatargów między osobami z naszych drużyn i życzyć wam powodzenia w kolejnych meczach. I mam nadzieję że podczas rewanżu nie będzie podobnych sytuacji. Pozdrawiam Banan.
images90.fotosik.pl/52/1541752389d219b4med.jpg
 
Sebastian Smarz
Banan mi też nie chodzi o to żeby była zła atmosfera itp bo nie o to chodzi. Wszyscy jesteśmy dorośli i tak powinniśmy się zachowywać.Dziwi mnie to jak ktoś cały sezon kogoś obgaduje a potem chce podać rękę albo żółwika?Po prostu niech wszyscy gracze patrzą na Siebie i nie czepiaja przeciwnej drużyny a jakoś rewanż przeżyjemy Wink
Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie
 
boylech
Chyba zawsze tak jest, że zawodnicy przeciwnych drużyn są na innych meczach. Tylko niezależny kibic ma szansę być na tym samym.
Lechu
 
dartmarley
Skoro to dział "Propozycje Wnioski Inicjatywy "proponuję znaleźć jakieś i zamknąć to przedszkole Smile.Wałęsa też chciał podać nogę zamiast ręki Kwaśniewskiemu i na dobre mu to nie wyszło ,ludzie szanujmy się i elementarne podanie ręki na dzień dobry to podstawa ,a środkowe palce nie będą się pojawiać. W PDC na dzień dobry jeszcze nie widziałem aby ktoś się nie przywitał ,co innego na koniec meczu ale to już inna sprawa.
 
Norbi BCP
No kużwa nie wytrzymałem Saper ale wiadomo kto Sebastian Smarz Ale kto może obgadywać kogoś przez cały sezon i nie mieć z Tą osobą kontaktu to urągowuje na paranoję schizofreniczjną.Znamy osobę Pawła W. i jego wybryki na różnych turniejach i póżniejszych jego zakazach w grze.Jeśli jest tak znakomitą osobą w tym kraju i naszym województwie to niech pozwie wszystkich tych co mu nie biją brawo.A tak ogólnie to łubu dubu niech nam żyje ....
 
nocnyadi
dartmarley napisał(a):

Skoro to dział "Propozycje Wnioski Inicjatywy "proponuję znaleźć jakieś i zamknąć to przedszkole Smile.Wałęsa też chciał podać nogę zamiast ręki Kwaśniewskiemu i na dobre mu to nie wyszło ,ludzie szanujmy się i elementarne podanie ręki na dzień dobry to podstawa ,a środkowe palce nie będą się pojawiać. W PDC na dzień dobry jeszcze nie widziałem aby ktoś się nie przywitał ,co innego na koniec meczu ale to już inna sprawa.


To mało widziałeś każdy mecz Michael van Gerwen vs Jelle Klaasen jest bez przywitania.
Pozdrawiam
 
dartmarley
Faktycznie ,zdarzyła się taka sytuacja ,choć wcześniej byli przyjaciółmi razem trenowali ,coś ich poróżniło ,nie sądzę że ten przekład jest adekwatny do zaistniałej sytuacji .
https://www.youtu...U-C150HjtQ
Edytowane przez dartmarley dnia 02.12.2018 00:23:53
 
Piniu
Skoro to dział "Propozycje Wnioski Inicjatywy "proponuję utworzyć może jakąś etykietę, regulamin etc. dotyczącego zachowania przy tarczy jeżeli takowego nie ma. Ostatnio różne rzeczy o zachowaniach w trakcie grania na turniejach słyszę, ale chyba tak naprawdę nigdzie nie jest spisane jak to powinno wyglądać. Jeżeli się mylę to poprawcie Smile
 
http://www.gitarybydgoszcz.pl
Magda
Nie wytrzymałam..... padłam


POWAŻNIE?????
potrzebny jest regulamin lub spisanie zasad odpowiedniego/normalnego zachowania w stosunku do innych ludzi, wśród innych ludzi?

Serio.... Padłam
SwB
 
Magda
Dodając jeszcze coś odnośnie wypowiedzi kolegi Pinia i cytując dzisiejszego Mistrza:
"W sumie niektórym to pewnie nikt nie powiedział jak się zachować w społeczeństwie... wyszli z buszu czy pola i skąd mają wiedzieć jak funkcjonować wśród ludzi? Tam same roślinki, zwierzęta, kamienie wszelkiej maści a tu... człowieki i jak tu żyć? Co zrobić?... a taki tutorial by im się przydał. Rozszerzyłbym to również o korzystanie z toalety i pare celnych rad i uwag o zachowaniu higieny osobistej Smile "

Pozdrawiam serdecznie
SwB
 
Kamil96
Madzia wygrałas. Grin
 
BL@DY
Jak żyć no jak żyć ...
 
czesioczesanka
Ciekawy jestem, czy sprawa dotyczy tego samego zawodnika Adamex JKG Team, który podczas meczu w Toruniu, ściągnął koszulkę klubową, pokazując swoją okazałą "gołą klatę" i chciał wyjść na "solówkę" z zawodnikiem Przepompowni Toruń ?

Co do zachowania z wyciągniętym palcem zawodnika Bad Company Sogo Stars jest naganne. Wytłumaczeniem nie może być prowokacyjne gesty i słowa zawodnika drużyny przeciwnej, nie można się zniżać do poziomu przeciwnika.

Decyzja co do ewentualnych konsekwencji zachowania obu Panów ( bo odnoszę wrażenie, że wina nie leży po jednej stronie) powinien podjąć operator.

Propozycja "Piniu" jestem na tak- za utworzeniem Rady Etyki Darterskiej, odnoszę wrażenie, że coraz więcej negatywnych zachowań pojawia się przy tarczach w KPLD- problem narasta!
Najlepszy nie jestem, ale lepszego ode mnie nie maWink
 
Sebastian Smarz
Czesiu teraz się odezwę bo to Wasz zawodnik (Przepompowni Toruń) powiedział do zawodnika (Adamex JKG Team) cytuję "jesteś kurwą i frajerem i przy każdej okazji będę tak mówił do Ciebie kurwo" nie pamiętasz już tego Czesiu? ... za takie słowa sam bym strzelił w łeb i to nie ważne z jakiej to by był drużyny. Nie ważne kto jak silną ma psychikę to nie pozwoliłby żeby ktoś tak do niego mówił. Tu nie chodzi o jakieś regulaminy czy coś bo był KDZ i już go nie ma. Po prostu szanujmy się nawzajem albo ewentualnie tolerujmy i to wszystko, bez zbędnych zaczepek i prowokacji. Jesteśmy dorośli i tak się po prostu zachowujmy. Ja już kończę ten temat a jak ktoś chciałby podyskutować to zapraszam na priv. Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie
 
tommycat85
Jestem troszkę rozdarty bo z jednej strony podzielam opinię Magdy, że KPLD nie jest od tego żeby uczyć graczy PODSTAW kultury i obycia, z drugiej jednak strony uważam że Czesiu ma rację pisząc że dzieje się źle w tej materii i należałoby 'coś' z tym zrobić.
as cool as a prized marrow
 
Magda
Należałoby wyciągnąć konsekwencje za tego typu i każde inne sytuacje, które się zdarzyły, a nigdy przenigdy nie powinny mieć miejsca. I to powinno się dotyczyć wszystkich klas, meczów i turniejów. Oczywiście po tzw. zbadaniu sprawy przez administrację i w porozumieniu ze wszystkimi zainteresowanymi/zaangażowanymi stronami konfliktu.... Smile
Może np. jak w innych dyscyplinach sportu - zakaz gry w kolejnym/kolejnych meczach...? - pytanie czysto retoryczne..
SwB
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.27 5,856,637 unikalne wizyty