Zobacz temat
 Drukuj temat
Wzrost gracza, konsekwencje
TdbT
Witam serdecznie wszystkich jako nowy użytkownik. Nie wiem czy to dobra sekcja ale nie mogłem znaleźć na forum miejsca na pytania, jeśli coś przeoczyłem prosiłbym o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce. Jako, że od kilku dni zacząłem grać w Darta, mam pewną kwestie do rozstrzygnięcia. Mianowicie chodzi mi o wzrost gracza i jego istotność. Czy powyższy parametr ma duże znaczenie w osiąganych wynikach i celności ?. Wiadomo, że osoby niższe i wyższe mają przewagę w danych aspektach np. wyższy może się bardziej zbliżyć tarczy, notomiast niższy ma położony niżej środek ciężkości i jest stabilniejszy podczas rzutu. Zauważyłem, że większość graczy światowej klasy jest raczej małego, ewentualnie średniego wzrostu. Nie wiem czy to po prostu przypadek czy spowodowane jest to jakimś determinizmem. Sam mam 197cm i zauważyłem, że muszę rzucać trochę inaczej niż moi koledzy tj. trochę bardziej parabolicznie. Czy w moim przypadku dobór odpowiedniego sprzętu np. lżejszych lotek jest istotny? Lub powinienem się garbić, maksymalnie wyciągać ? Prosiłbym zorientowanych o pomoc i zapraszam do dyskusji.
 
qlimax
Cześć, bardzo dobrze trafiłeś, super że zaczynasz przygodę z dartem 👍

Co do samego pytania, to wzrost w żaden sposób nie determinuje w darcie.
Jak sięgniesz nieco histori to przekonasz się że najsłynniejszy darter w historii był bardzo przeciętnego wzrostu, 1,73 a 16 tytułów samych mistrzostw Świata ma👏😊

Na początku skup się na wygodnym, ustawieniu się przy linii rzutu i swobodnym rzucie, z czasem sam zauważysz co poprawia skuteczność a co przeszkadza,
Hardstyle_live!
 
TdbT
Dzięki za odpowiedź! Mimo, że nie rozwiązała za bardzo problemu Pfft. W poście zapewne wspominasz o Philu Taylorze, który fakt był dość niski, ale to bardziej zdaję się potwierdzać podejrzenie, że taki wzrost sprzyja ( podałem w pierwszym poście przykład obecnej światowej czołówki). Wiadomo może to nic dziwnego, bo dryblasów jest statystycznie mniej, więc być może nikt taki się jeszcze nie trafił Wink. Natomiast przy okazji chciałbym się zapytać, jeśli jest to uniwersalna zasada. Czy rzut powinienem wykonywać paraboliczny (opadający) czy starać się rzucać ,,mocno,, raczej prosto ?
 
Serafin
Przed chwilą na fb pisałem CI, staraj sie rzucac mocniej, wyprowadzajac rzut z lokcia, dzieki temu parabola rzutu znacznie sie zmniejszy.
 
TdbT
Hehe, wiedziałem, że na grupie znajdzie się ktoś z forum Grin. Trafna uwaga, kolega mi wspominał również, żeby tak wykonywać rzut, dzięki.
 
Andrzej Sklepowicz
Witam
Pamiętaj jednak o jednym że przy rzucie siłowym będzie ci trudniej zapanować nad nadgarstkiem, więc początkowe rzuty będą dość trudne i irytujące jednak z biegiem czasu jest to do opanowania.
 
tommycat85
Dobrych darterów z dużym wzrostem jest na pęczki. Patrz choćby na Holendrów (fun fact- najwyższą nację w Europie) Vincent van der Voort ma też ok 198cm i radzi sobie niezgorzej. Martijn Kleermaker i kilku innych, także wysoki wzrost to nie przeszkoda.
as cool as a prized marrow
 
Piniu
TdbT napisał(a):

Hehe, wiedziałem, że na grupie znajdzie się ktoś z forum Grin. Trafna uwaga, kolega mi wspominał również, żeby tak wykonywać rzut, dzięki.


I to nie jedna osoba. ja bym wolał być ciut wyższy. 20-tki się lepiej rzuca Smile Próbowałem juz z podestu 10cm czyli miałem wtedy 192 i bardzo mi sie to podobało Smile
 
http://www.gitarybydgoszcz.pl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 5,856,023 unikalne wizyty