Zobacz temat
Dart Polska » STREFA ADMINISTRACYJNA » PROPOZYCJE, WNIOSKI, INICJATYWY
Powiększamy klasę A i B ?
Tak Tak 50%[22 głosów]
Nie Nie 50%[22 głosów]
Głosów ogółem : 44
 Drukuj temat
Powiększamy klasę A i B ?
mihu
Co sądzicie o powiększeniu klasy A i B do 10 drużyn. W chwili obecnej w klasie C gra 12 drużyn w A i B łącznie 16. Chętnych do grania w lidze przybywa. Więc za chwilę może się okazać, że w klasie C grać będzie więcej drużyn niż w A i B. Swoją drogą większa ilość drużyn może urozmaicić rozgrywki ligowe.

Zapraszam do dyskusji Smile
 
Nikos
zdecydowanie jestem na tak ! bo jeszcze przybedzie zespolow w przyszlym sezonie w c klasie
 
Osa
Zdecydowanie nie.
Nie zawsze ilość drużyn przekłada się na jakość gry. Proponuję podzielić klasę C na 2 grupy w zależności od zgłoszonych drużyn. Nie po to przez cały sezon drużyny walczą o awans lub utrzymanie, by potem się okazało, że i tak liga zostaje powiększona i nawet 4 drużyna awansuje.
 
Nikos
Tak a w zeszlym roku wy i London II weszliscie i nikt nie płakał z tego powodu...
 
Pamab
tak ale mądrzeSmile
a niestety tak pewnie nie będzie.
więc na nie
 
Osa
Nikoś - my weszliśmy nie z powodu powiększenia ligi, tylko dlatego, że do B nie zgłosiło się 8 drużyn.
A tak poza tym to jakby to miało wyglądać? Żadna z drużyn nie spada z klasy A oraz B? Dla mnie to nie jest dobre rozwiązanie - ewentualnie powinny być grane baraże pomiędzy drużynami spadającymi a 3 i 4 drużyną z klasy niższej.
Choć nadal twierdzę, że ilość drużyn nie przekłada się na jakość gry. Jeśli się zgłosi więcej niż 12 zespołów w klasie C to podzielić na 2 grupy, a następnie np. po 4 drużyny z każdej grupy niech zagrają play-off o awans do klasy B
 
Zielas
Osa w pełni się z Tobą zgadzamSmile troszkę bez sensu tak na koniec sezonu stwierdzić ze jednak więcej drużyn będzie awansowało ... Uważam ze , można coś takiego zrobić ale dopiero w przyszłym sezonie
Si vis pacem para bellum
 
Nikos
Ja bym zrobil to na swój sposob ale i tak by sie nikt na to nie zgodzil.Mianowicie powiekszyłbym A i B do 10 druzyn i wprowadził średnią zawodnikow tak jak w żużlu KSM , zeby nie bylo tak silnych zespolow i zespolow ktore z gory sa skazane na porażke.Wg mnie byloby wtedy bardzo ciekawie bo kazdy zespol mialby i tych lepszych i slabszych w swoim skladzie ale to i tak nie przejdzie...szkoda Sad
 
arek
Powiększanie klasy A to zły pomysł, tabela jasno pokazuje dlaczego.
Ja proponuję taki podział:
A klasa 8 drużyn; 2 spadają do B klasy
B klasa 12 drużyn; 2 awansują do A klasy, 4 spadają do C klasy
C klasa w zajeżności od ilości drużyn jedna grupa lub dwie, 4 awansują do B klasy
Edytowane przez arek dnia 20.03.2010 15:40:59
 
Sfierzak
tez uwazam ze zmiany, jezeli takowe beda powinny wejsc w zycie dopiero w nast sezonie.Fakt dart w bydgoszczy sie rozrasta i trzeba zrobin miejsca dla nowych dobrych czy tez lepszych druzynJestem za powiekszeniem zwlaszacza B klasy, klase A mysle ze dobrze jest jak jest.Z czasem tam bedzie bardziej wyrownanie gdy najlepsze druzyny beda musialy bardzo sie postarac zeby sie dostac do tej klasy rozgrywkowej.
 
Ania
A ja proponuję, żeby najpierw się drużyny pozgłaszały. Bo może się okazać, że ta dyskusja nie będzie potrzebna. Generalnie poza raptem kilkoma drużynami, które wogóle nie zmieniają składu od lat, reszta się przenosi z jednej do drugiej drużyny. Jedne upadaja, inne powstają.... poczekajmy na zgłoszenia ilościowe i wtedy najwyżej podyskutujemy.
A i tak na koniec sezonu jakiś prezes coś wymyśli i tak będzie wszystko po ptakach.....tak jak tegoroczne baraże w c klasie z drużynami z Włocławka (żeby nie było, nie mam nic do Włocławka, ale pod koniec sezonu takie zmiany to troszkę nie halo.....- przynajmniej moim zdaniem)
Ania
 
DamianR
Ja zgadzam się z Arkiem, jednak klasę B zwiększyłbym do 10 a nie 12 drużyn Smile
 
DaveN
Uważam że pomysł powiększenia klasy A i B sam w sobie jest dobrym krokiem. Problem największy moim zdaniem tkwi w tym, że nie ma gwarancji na to, że drużyny się nie rozpadną. Tak jak ktoś zauważył, poza praktycznie większością drużyn klasy A pozostałe drużyny dość mocno co roku zmieniają skład bądź się rozpadają. To stworzyło by potrzebę "dobierania" kolejnej drużyny by liczba drużyn w klasie się zgadzała.
Z drugiej strony cały czas przybywa graczy i nowych zespołów, zatem, czy w tym, czy w przyszłym roku i tak ten krok trzeba będzie wykonać.
Przyjrzyjmy się np. klasie A. Wśród 8 drużyn jest 6 na bardzo wysokim poziomie i praktycznie w niezmienionych składach. Dwie najsłabsze drużyny spadają i na ich miejsce wchodzą dwie z B, które tak naprawdę przy takim podziale sił niewiele będą mogły zwojować i najprawdopodobniej na koniec sezonu okaże się, że znowu "wylądują" w klasie B. I tak praktycznie co roku. Przy większej liczbie drużyn, nawet te trochę słabsze drużyny z klasy A miałyby o co walczyć, gdyż byłoby pewne miejsce do pozozstania wśród najlepszych i nie byliby na przegranej pozycji juz od startu.
Decyzję i tak podejmą "włodarze" ale dyskusja jest potrzebna póki problem nie jest zbyt poważny.
nothing is difficult for me...
 
mihu
Arek tabela A,B,C pokazuje dokładnie to samo w każdej klasie są liderzy, a na ostatnich miejscach walczący o przetrwanie. W chwili obecne w A pierwsza dwójka jest poza zasięgiem pozostałych drużyn. Podobnie jak w B 1 drużyna ma pewny awans 2 ma go na 90%.

PaMaB co masz na myśli pisząc o mądrym rozszerzeniu ??

JuanPablo - nie przesadzajmy z tą jakością, gry Ci co grają dobrze podejrzewam, że tak będą dalej grali. Dlaczego uważasz, że powiększenie wpłynie negatywnie na poziom gry ? Na turniejach pojawia się ekipa z Włocławka - poziomu raczej nie zaniżają.. Zresztą jak pisał Nikoś w zeszłym sezonie do B awansowało więcej drużyn z C, a czy z powodu rozpadu składów czy powiększenia ligi efekt ten sam.

Aniu masz rację - ale pogadać nie zaszkodzi Smile

Powiększanie tylko B to nie jest najlepszy pomysł bo w takim wypadku widać, ze wychodzimy z założenia że w A jest 6 drużyn a dwie awansujące z B i tak spadną...
to po co awansować ? jak i tak spadną ? Nie twórzmy z A kręgu zamkniętego i nie dostępnego dla wszystkich... W czołowej drużynie A grają zawodnicy, którzy poprzednio grali w B i jak widać nie zaniżają poziomu.
 
Nikos
Wg mnie Daven ma racje bo nawet jeśli będzie 10 zespołow w A to to wszystko moze podzielić sie w zasadzie na 2 grupy czyli grupe walczącą o najwyższe laury czyli wg mnie pierwsza piątka:SS,Pompa,Trip,Oczko i Merlin o raz na te 2 piątke walczącą o utrzymanie co nie zmienia faktu ze beda dostawać smary do 3 z tymi lepszymi druzynami.Wiec i w A i B powinno byc po 10 Smile
 
piochu
Jestem za powiększeniem klas do 10 drużyn ,ponieważ tak jak mihu napisał nie róbmy kręgu zamkniętego z A klasy ,przy 10 drużynach zawsze awansujace drużyny miały by większe szanse na oswojenie się z poziomem gry i pozostanie w tej klasie.Chyba że A klasa się boi nie których zespołów ,że po oswojeniu mogły by ostro namieszać w stawce.I nie róbmy z C klasy kozła ofiarnego z podziałem na grupy .No i 12 drużyn w B klasie lekka przesada wtedy pół klasy C by awansowało .
Gra w darta to 20% talentu i 80% serca Smile
 
dariusz
Sprawa jest prosta przybywa drużyn? nie ma problemu-tworzymy D-klasę lub powiększamy ilość drużyn w poszczególnych klasach z tym,że to pierwsze można wprowadzić dopiero po zakończeniu nowego sezonu natomiast to drugie już w tym.Pozostaje tylko wybór co lepsze.Ja jestem za powiększeniem klas pozdrowionko dla Darterów.
 
Q-mac
Jestem za powiększeniem ligi jeśli przybędzie więcej drużyn. Jednak poziom napewno na tym nie spadnie jeśli powiększymy każda ligę.

W A klasie faktycznie jest jest czołówka drużyn z którymi zdobyć jakiekolwiek punkty jest ciężko. Jednak samo granie z najlepszymi daje ci to, że twoje umiejętności się podwyższają. Na zasadzie takiej, że ty musisz grać lepiej aby wygrać z kimś lepszym natomiast ten lepszy musi grać na tyle dobrze aby nie tracić punktów z tym słabszym. Może drużyny które wejdą do A klasy o mistrzostwo nie bedą walczyć ale pare punktów odebiorą czołówce co doda dodatkowego smaczku tej lidze. Jak w tym sezonie zrobiła to moja drużyna odebrała pkt. Oczku i SS.

Do B klasy faktycznie wejdzie więcej drużyn z C klasy jednak poprzeczkę powinny podnieść te drużyny, które obecnie są w czołówce tabeli jednak nie mają szans na awans jak 180Trip czy Song. Myśle, że poziom się przez to nie obniży a da szanse większej liczbie drużyn zagranie na masterze co pozwoli im się bardziej rozwinąć.

A co do C klasy z doświdczenia wiem że dzielenie na grupy C1 i C2 nie jest dobrym pomysłem zarówno na własnym podwórku jak i na DMP. Nigdy nie podzieli sie C klasy na dwie równe grupy stąd będą kłótnie która jest mocniejsza która słabsza itp. Natomiast na DMP w Osiecznej Poznań miał dwie Klasy B było jedno miejsce i była kłótnia która ma być rozstawiona czy ta z B1 czy ta z B2. A na końcu chłopaszki z Poznania doszli do wniosku , że obydwie powinny być bo gdyby nie Poznań to darta wogóle by nie było, kabaret Smile Natomiast D klasy bym nie zakładał bo lepiej aby nowe drużyny ogrywały się z drużynami które już wcześniej grały ligę.
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
Kuba
powiekszenie A-klasy na moje nie ma sensu. z jednej strony zapchałoby się trochę czas między końcem sezonu a MP bo byłoby więcej grania. Ale jak widać przez kilka ostatnich lat żadna z nowych drużyn nie prezentowała się na tyle dobrze żeby rywalizować z drużynami z pierwszej 4 (wyjątek: oczkoSmile ) Jest to wtedy liga mało ciekawa i bez emocji. Co do niższych klas się nie wypowiadam bo tam nie gram
 
BL@DY
Wyciągnąłem kilka faktów z kontekstu dyskusji i cos postanowiłem napisac:

1. Podział C klasy na grupy, niby rozwiązanie, ale potem i tak powstaną głosy że któras grupa jest słabsza, któraś silniejsza i coś jest niesprawiedliwe.

2. Powiększenie ligi A i B do 10 zespołów to pomysl ciekawy acz trochę ryzykowny, o ile więcej drużyn w B zagęści tabele i wszystko moze się stać, o tyle w A jakoś zdecydowanie nie zmieni sytuacji czołówki, raczej spowoduje ciekawszą walkę o utrzymanie.
Co do wypowiedzi Kuby trzeba wziąc pod uwagę, że Oczko wzmocniło się znaczaco, a inni grają składem z B, gdzie przynosiło to skutek, a i takim składem potrafili trochę krwi napsuc Smile.
Przeskok z B do A nie jest zadaniem prostym, każdy zespół awansujący może to powiedzieć, jeżeli już się utrzymał to chwała mu za to.

Reasumując jestem za pod warunkiem, że w C zgłosi się odpowiednia ilość składów. Decyzja tak czy tak zapadnie na corocznym zebraniu Smile przy rozpisywaniu ligi Smile
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.13 5,865,155 unikalne wizyty