Zobacz temat
 Drukuj temat
Dyskusja na temat regulaminu, turniejów i inne....
Banan
Mam nadzieję że dyskusja się tu przeniesie bo to chyba ciekawsze miejsce można więcej napisać i łatwiej będzie dotrzeć do każdego zastrzeżenia i się do niego odnieść a nie szukać pomiędzy wynikami itp.
Zapraszam do dyskusji.
images90.fotosik.pl/52/1541752389d219b4med.jpg
 
Foto Endi
Chętnie podyskutuję na temat regulaminu na obecny sezon, tylko jak to zrobić, jeśli tego regulaminu nie ma ?
Wystarczy wierzyć w marzenia - spełniają się ! ;-)
 
qlimax
Alez chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby Wszyscy ktorzy maja jakies obiekcje spisali regulamin i odciazyli administratorow ligi..(np w formie konkretnych punktow regulaminowych
Tylko ze latwo sie pisze ze niema a jak zrobic to tez chetnych jakos nie widacWink
Hardstyle_live!
 
Pamab
Co z tego że napiszesz punkty regulaminu jak operatorowi się nie spodobają i ich nie będzie przestrzegał?
To operator musi określić zasady dopuszczania zawodników do turniejów i punkty regulaminu.
Tego nikt za nich nie zrobi.
Nikt nie określi jakie zasady są rozgrywania turniejów klubowych okręgowych i innych.
@ Woyti180: Jakie GP nic nie ma że w ogóle będzie. A to też powinno być określone. I raczej na początku a nie po połowie sezonu.
 
Banan
Pozwoliłem sobie przenieść wszystko do tego tematu (mam nadzieję że niczego nie pominąłem)

Magda styczeń 10 2014 14:27:40
i ciiiiisza

Banan styczeń 10 2014 13:51:09
Zapraszam do przeniesienia rozmowy http://dart.org.p... bo tu to zniknie a nie każ

sebastian styczeń 10 2014 13:47:39
@Lukasz: to jest zwykle pytanie ktore zostaje nadal bez odpowiedzi


Banan styczeń 10 2014 13:30:40
Mam pomysł widzę że wszyscy rozgadani. To może przenieśmy te rozmowy do jakiegoś tematu forum można więcej napisać a każde zdanie będzie można przeczytać i odnieść się do niego

Magda styczeń 10 2014 13:29:26
aleeee klubowe to nie okręgowe, prawda?

qlimax styczeń 10 2014 13:26:04
Gramy Cały sezon 301 w klubowych turniejach i nikt sie na to nie skarży...

Magda styczeń 10 2014 13:20:48
@Lukasz: zagraj sezon w C klasie i jestem ciekawa jak bardzo Twoja opinia się zmieni

Administrator styczeń 10 2014 13:15:33
Łukaszu to jest forum dyskusyjne, rzecz w tym by dyskutować właśnie na forum Shoutbox wydaje się być mało czytelnym miejscem do takiej wymiany zdań, ale to chyba tylko moja opinia

Lukasz styczeń 10 2014 13:02:38
taki wielki dym oto że C klasa ma grać w turnieju 301, Ludzie wy nie macie innych problemów. Mario i Dawid i reszta adminstratorów oddają całe serce w lige darta, a wy potraficie tylko narzekać

Pamab styczeń 10 2014 09:33:46
Do takiego czegoś żaden sponsor nie przyjdzie.

Pamab styczeń 10 2014 09:31:24
@Ania: Zgadzam się, ale nie było sztucznych podziałów itd. Niestety jak się dyscyplina rozwija to muszą być zasady i nie może być tak że jedna osoba decyduje nie patrząc na nic. Do takiego czegoś żaden

Ania styczeń 10 2014 08:50:50
a teraz ludki tylko czekają na kasę, nagrody, sponsoring......a to nadal tylko hobby i amatorska liga...

Ania styczeń 10 2014 08:40:08
zasady..kiedys to na mistrzostwa Polski było ciężko się dostać, bo pół Polski grało, a zdarzało się, że na tydzień przed nie była znana ani data ani miejsce ani nic i jakoś ludzie grali...

woyti180 styczeń 09 2014 23:10:45
a gdzie GP ???????

woyti180 styczeń 09 2014 23:08:52
A to a tamto i no to i tamto ......

Administrator styczeń 09 2014 22:04:54
zasady... dzięki za kilka lat, dzięki za współpracę, główny administrator pod nickiem David, powodzenia.

Foto Endi styczeń 09 2014 17:19:45
Tak jak i zasady kwlifikacji na 2014 rok ... Czy jest taki sport w którym w połowie sezonu nikt nie wie jakie sa zasady kwalifikacji do Mistrzostw itd?

Foto Endi styczeń 09 2014 17:15:21
Pamab i Magda Święta racja !

Magda styczeń 09 2014 16:24:29
No i zacne podsumowanie!!!!

Pamab styczeń 09 2014 15:55:59
Miał być napisany regulamin, mamy styczeń dalej nie ma. I jak się nie podoba nie graj lub zapisz się do open. GRATULUJĘ

Pamab styczeń 09 2014 15:53:06
Wszystko przez to, że w dalszym ciągu nie ma regulaminu rozgrywek indywidualnych. Jest tylko: 1. Operator ma zawsze rację, 2. jak nie patrz pkt 1.

Ania styczeń 09 2014 15:42:32
tylko jedno sie nie zmienia przez lata....narzekanie ;-))))) ale chyba tak juz zostanie

JuanPablo styczeń 09 2014 14:59:57
Przypominam, że jak graliśmy wszyscy razem to turnieje kończyły się grubo po północy. A teraz przy podziale gra więcej osób niż kiedyś

Nikos styczeń 09 2014 14:48:08
Kiedyś graliśmy wszyscy razem i tak chyba było najlepiej , bo teraz jest tylko narzekanie

sebastian styczeń 09 2014 14:22:01
@JuanPablo: decyzja Operatora, rozumiem ostateczna i nie do podważenia- szanuję, ale to nie znaczy, że mam się zgadzać, prawda? a jeżeli patrzeć na długość meczy, to po co robicie w ogóle oddzielnie C

Magda styczeń 09 2014 14:10:27
@FeneK: temat jak najbardziej potrzebny, dyskryminacją nie jest fakt braku możliwości gry tu czy tam (chociaż mieliśmy przypadki odstępowania od reguły...)

Dan styczeń 09 2014 14:06:09
tak c klasa może nie jest tak dobra jak open ale wiele takich pojedynków w open kończy sie grą o środek więc w pełni popieram Sebastiana.

FeneK styczeń 09 2014 13:40:17
Co do dyskryminacji to klasa B też nie może grać w turniejach C/Amator, a C może tu i tu. Niepotrzebny ten temat.

sebastian styczeń 09 2014 13:30:22
@Kamil96: to nie jest tak ze nie pasuje gra w 301 tylko czemu sa rowni i rowniejsi chodzi mi o klasy rozgrywkowe

JuanPablo styczeń 09 2014 13:12:46
Taka jest decyzja organizatora. Zawsze można przecież zgłosić się do turnieju open. No i znacznie częściej przy graniu 501 mecze trwają dłużej w C/Amator

qlimax styczeń 09 2014 13:12:30
Bo tylko C klasa uwarza sie za amatorow i dlugie pojedynki sa bardziej norma niz przypadkiem jak to jest w B(tak podejrzewam)

sebastian styczeń 09 2014 12:56:17
@David: ale czemu C klasa ma grac tylko w takim systenie niech wtedy open tak samo gra i nikt nie bedzie mial pretensji. I nie wszystkie mecze trwaja 25 min tylko niektore jak napisales

Magda styczeń 09 2014 12:45:26
@Kamil96 - idea Okręgówek była inna niż teraz...ale czasy się zmieniają, idea też...

Kamil96 styczeń 09 2014 12:45:12
Albo czekamy 1, 5h na mecz ; ) no chyba ze czekanie powoduja spoznialscy to na to nie ma rady

Kamil96 styczeń 09 2014 12:43:23
Generalnie turnieje szczegolnie okregowe ciagna sie niemiłosiernie, a duzo ludzi ma do tego jakies ale. Moim skromnym zdaniem wydaje mi sie ze idea jest taka jsk Dawid napisal - albo ktos gra 301 alb

Kamil96 styczeń 09 2014 12:40:13
Skoro nie pasuje gra 301 w c, to moze zmotywuje to, zeby ludzie sie pchali w gore

Magda styczeń 09 2014 12:29:13
to Open też zróbmy 301 do pewnego momentu, nie mówiąc już o Kobietach

qlimax styczeń 09 2014 12:25:23
Wyjątek który potwierdza regułę, i Jeżeli to skróci czas oczekiwania to jestem ZA!

Magda styczeń 09 2014 12:18:31
w Open również zdarzają się mecze, które trwają 25 minut lub dłużej...prawda?

David styczeń 09 2014 11:33:01
@Sebastian: albo czekasz 1,5h na mecz albo klasa C gra do pewnego momentu 301. Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić sprawnie turnieju, jak mecz w klasie c czasem trwa 25 min.

sebastian styczeń 09 2014 11:25:58
Czemu C klasa jest dyskryminowana? Od kiedy turniej okregowy jest grany 301 a nie od razu 501. Zasady grania powinny byc rowne dla wszystkich

images90.fotosik.pl/52/1541752389d219b4med.jpg
 
qlimax
Pamab napisał(a):

Co z tego że napiszesz punkty regulaminu jak operatorowi się nie spodobają i ich nie będzie przestrzegał?
To operator musi określić zasady dopuszczania zawodników do turniejów i punkty regulaminu.
Tego nikt za nich nie zrobi.
Nikt nie określi jakie zasady są rozgrywania turniejów klubowych okręgowych i innych.
@ Woyti180: Jakie GP nic nie ma że w ogóle będzie. A to też powinno być określone. I raczej na początku a nie po połowie sezonu.


Oczywiscie ze operator musialby to wszystko zlozyc w calosc i zatwierdzic badz nie
Zgadzam sie rowniez z tym ze powinien taki regulamin byc 1.na poczatku sezonu 2. przeztrzegany bezwzglednie;
Ale mysle ze osoby ktore maja konkretna wizje na dany temat np 301OO dla C/Amatorów przy okręgówkach mogliby zlozyc swoje przemyslenia wlasnie w formie punkur regulaminowych.
Hardstyle_live!
 
Banan
qlimax napisał(a):

Alez chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby Wszyscy ktorzy maja jakies obiekcje spisali regulamin i odciazyli administratorow ligi..(np w formie konkretnych punktow regulaminowych
Tylko ze latwo sie pisze ze niema a jak zrobic to tez chetnych jakos nie widacWink


Mi osobiście się ten pomysł podoba!! A co do tego co napisał pamab myślę że to normalne że operator ma prawo parę punktów nie przyjąć lub zmienić.
images90.fotosik.pl/52/1541752389d219b4med.jpg
 
sebastian
Qlimax nie chidzilo mi o regulamin tylko o to czemu to C klasa ma grac 301 bo co sa gorsi? Dla mnie nie jest wytlomaczeniem to ze graja oni po 25min mecz bo to sa wybrane przypadki pozatym w open tez zdazaja sie takie sytuacje, ale to jest tylko moje zdanie i nikt z nim sie nie musi zgadzac.
 
Magda
nie no proszę Cię...........BananQ..jak MY możemy pisać regulamin, możemy dać sugestie, pomysły itp, a nie pisać regulamin, ta fantazja mnie przerosła...
SwB
 
Banan
Magda napisał(a):

nie no proszę Cię...........BananQ..jak MY możemy pisać regulamin, możemy dać sugestie, pomysły itp, a nie pisać regulamin, ta fantazja mnie przerosła...


Dokładnie mi chodziło o sugestie do regulaminu (źle napisałem a tu widzę trzeba uważać na każde słowo Smile ) też w to gracie parę lat wiecie co jest dobre lub co jest złe ktoś to zbierze dopisze resztę i powstanie regulamin LIGI turniejów itp.
images90.fotosik.pl/52/1541752389d219b4med.jpg
 
qlimax
sebastian napisał(a):

Qlimax nie chidzilo mi o regulamin tylko o to czemu to C klasa ma grac 301 bo co sa gorsi? Dla mnie nie jest wytlomaczeniem to ze graja oni po 25min mecz bo to sa wybrane przypadki pozatym w open tez zdazaja sie takie sytuacje, ale to jest tylko moje zdanie i nikt z nim sie nie musi zgadzac.


Ale wlasnie to ze w C/amator pojedynki rozgrywane sa dluzej(co jest faktem i norma) Jest Głównym i jedynym powodem tej zmany;
Bo wlasnie dlogie pojedynki blokuja sprawne przeprowadzenie okręgówki

Na 100% nikomu nie chodzi o to aby wprowadzac jakiekolwiek podzialy na "lepszych" i "gorszych"
Hardstyle_live!
 
Magda
ale taki podział jest...i nie tylko długie pojedynki z C klasy blokują sprawne przeprowadzanie okręgówki(i każdego innego turnieju), są jeszcze spóźnienia, wyjście do toalety, siedzenie, rozmawianie, picie, jedzenie,wyjście z klubu czy po prostu zwykłe nie zgłaszanie kto wygrał czyli złota zasada "gwiazdy nie zgłaszają". I z czystej ciekawości, skąd wiesz, że czas trwania pojedynków w C klasie jest głównym i jedynym powodem? Patrząc na sam czas trwania to Open też powinien być do pewnego momentu 301, kobiety hmmm na okręgówkach gra taka ilość, że nie ma tego momentu do którego 301 powinien być Wink

Banan: no ba! Grin
SwB
 
BL@DY
jeszcze nie było takiego co by wszystkim dogodził Smile
Indywidualnie:
Jak ma być podział to musi być założenie kto gdzie może grać i jakie są obostrzenia. Nie wróżenie z fusów i rezygnacja z gry w lidze by grac w Amatorach lub tez abdykacja siłowa do C Smile
Moja propozycja:
Turnieje klubowe wspólne dla wszystkich raz w tygodniu (301 DO, od "8" 501DO).
Turnieje okręgowe wspólne raz w miesiącu (501DO) z osobnym turniejem Pań włącznie.
Turnieje Niezrzeszony/C 2x w miesiącu z wyraźnym zaznaczeniem kto może brać w nich udział (301 OO, od "8" 501 OO).

Turnieje specjalne, parowe, dotyczace innych gier etc z wyraźnie opisanymi regułami kwalifikacji.

Punktacja:
z turniejów wspólnych wg zajętego miejsca do odpowiednich rankingów
z turniejów dedykowanych ... wiadomo

To jest propozycja, bo podobno można...
Pozdrawiam: Piotr Weyna
Edytowane przez BL@DY dnia 10.01.2014 16:31:12
 
qlimax
Administrator napisał(a):

jeszcze nie było takiego co by wszystkim dogodził Smile
Indywidualnie:
Jak ma być podział to musi być założenie kto gdzie może grać i jakie są obostrzenia. Nie wróżenie z fusów i rezygnacja z gry w lidze by grac w Amatorach lub tez abdykacja siłowa do C Smile
Moja propozycja:
Turnieje klubowe wspólne dla wszystkich raz w tygodniu (301 DO, od "8" 501DO).
Turnieje okręgowe wspólne raz w miesiącu (501DO) z osobnym turniejem Pań włącznie.
Turnieje Niezrzeszony/C 2x w miesiącu z wyraźnym zaznaczeniem kto może brać w nich udział (301 OO, od "8" 501 OO).

Turnieje specjalne, parowe, dotyczace innych gier etc z wyraźnie opisanymi regułami kwalifikacji.

Punktacja:
z turniejów wspólnych wg zajętego miejsca do odpowiednich rankingów
z turniejów dedykowanych ... wiadomo

To jest propozycja, bo podobno można...
Pozdrawiam: Piotr Weyna


No i Git majonez Pierwszorzędna propozycja mysle ze godna uwagi Smile

Magda napisał(a):

ale taki podział jest...i nie tylko długie pojedynki z C klasy blokują sprawne przeprowadzanie okręgówki(i każdego innego turnieju), są jeszcze spóźnienia, wyjście do toalety, siedzenie, rozmawianie, picie, jedzenie,wyjście z klubu czy po prostu zwykłe nie zgłaszanie kto wygrał czyli złota zasada "gwiazdy nie zgłaszają". I z czystej ciekawości, skąd wiesz, że czas trwania pojedynków w C klasie jest głównym i jedynym powodem? Patrząc na sam czas trwania to Open też powinien być do pewnego momentu 301, kobiety hmmm na okręgówkach gra taka ilość, że nie ma tego momentu do którego 301 powinien być Wink

Banan: no ba! Grin


Na prawdę serio Magdo? przecież Open daje możliwość gry ze wszystkimi (Taka idea się moim zdaniem sprawdza bardzo dobrze).
Nie twierdze że tylko ale chociaż nie gram zbyt długo Widzę ze to Oczywiste;
Wiekszość Twoich powodów to rzeczy na ktore zaden regulamin raczej sobie nie poradzi...Sad
A wiem o powodach tej zmiany poniewaz bylem przy rozmowe o tym pomysle.
Hardstyle_live!
 
Magda
@qlimax: naprawdę, serio tylko za bardzo nie wiem do czego miało być to ironiczne pytanie Wink a Open zgadza się, daje taką możliwość, nie zaprzeczam a nawet się zgadzam Smile poza tym tzw. rzeczy oczywistych jest mnóstwo.

pozdrawiam serdecznie
SwB
 
Norbi BCP
Ale się zaczęło ale spoko ludki nim się sezon zaczął napisałem gdzie regulamin odpowiedzi szukajcie na shoutboxsie.A może wpaść na lepszy pomysł wszyscy grają Do lub Mo i to w jednej grupie bo tak ogólnie jak wiemy nigdzie nie ma klasy C.A jak doszły mnie słuchy, ale tak tylko po cichu to i tak żadna drużyna z klasy C nie pojedzie na mistrzostwa bo są za słabi w tym sezonie.Więc stworzyć jedną wielką rodzinę w jednej klasie rozgrywek i może będzie ok.Nie będzie cwaniactwa nie których zawodników grających w C gdyż grają już ponad 10 lat w lotki i teraz okładają ludzi prubójących swoich sił w klasie początkowej.Niech zagrają sobie z zawodnikami z PDC i wtedy tak samo się poczują jak ta młodzież.Jedna wielka klasa i nie będzie potrzebny tak wielki regulamin tylko pare punktów w nim.Smile Jakby co złego to nie ja
 
Pamab
Norbi BCP napisał(a):

Ale się zaczęło ale spoko ludki nim się sezon zaczął napisałem gdzie regulamin odpowiedzi szukajcie na shoutboxsie.A może wpaść na lepszy pomysł wszyscy grają Do lub Mo i to w jednej grupie bo tak ogólnie jak wiemy nigdzie nie ma klasy C.A jak doszły mnie słuchy, ale tak tylko po cichu to i tak żadna drużyna z klasy C nie pojedzie na mistrzostwa bo są za słabi w tym sezonie.Więc stworzyć jedną wielką rodzinę w jednej klasie rozgrywek i może będzie ok.Nie będzie cwaniactwa nie których zawodników grających w C gdyż grają już ponad 10 lat w lotki i teraz okładają ludzi prubójących swoich sił w klasie początkowej.Niech zagrają sobie z zawodnikami z PDC i wtedy tak samo się poczują jak ta młodzież.Jedna wielka klasa i nie będzie potrzebny tak wielki regulamin tylko pare punktów w nim.Smile Jakby co złego to nie ja


A napisane jest w regulaminie rozgrywek na ten sezon:
"Klasa C

W klasie C wystąpi 19 zespołów. Wszystkie zespoły zagrają w jednej grupie systemem mecz i rewanż.

1. London Bum Boom
2. Triple One
3. Scouty
4. Hiena
5. London Shot
6. Feniks
7. Tawerna Oldboye
8. HappyHourTrip
9. Trip Shot
10. Omega Fordon
11. 7 Niebo Nowa wieś Wielka
12. Piracka Tawerna
13. Wielorybie Oko
14. Taverna Nakło II
15. 9 lotka
16. Wiatrakowa
17. Chillout
18. Przylesie
19. Drink Team Piwiarnia

Do play-off awansuje 8 zespołów:
- zespoły z miejsc 1-4 awansują automatycznie
- zespoły z miejsc 5-12 zagrają preeliminacje o pozostałe 4 miejsca
- zagrają systemem: 5-12; 6-11; 7-10; 8-9;
- w finale drużyny zostaną podzielone na dwie grupy
- drużyny z miejsc 1-4 zostaną rozstawione i przydzielone do grup:
- grupa 1 - drużyna z miejsca 1 oraz 4 + 2 dolosowane
- grupa 2 - drużyna z miejsca 2 oraz 3 + 2 dolosowane
- zwycięzca play-off wygrywa kwalifikację na Mistrzostwa Europy/Świata 2014

Do klasy B awansują drużyny z miejsc 1-3 końcowego układu tabeli oraz zwycięzca play-off
Jeśli zwycięzca play-off zajmie w lidze miejsce 1-3 to do klasy B awansuje również 4 zespół końcowego układu tabeli."

I NIKT NIC NIE WIE TERAZ.

Dlatego potrzebne są regulacje które będą znane od początku i wszystko będzie uregulowane.
Ale jak napisałem powinni o to zadbać osoby ze strony Operatora.




Pomysł DD70 zacny, ale dawno było to mówione przez różne osoby. Jednak nikt nie słyszał, nie chciał słyszeć, nie odpowiada mu taka regulacja. (nie odpowiednie skreślić)
 
David
Kto zainteresowany, pewnie przeczyta.

Decyzja o wprowadzeniu systemu gry 301 na turnieju okręgowym w klasie C/Amator ma charakter czysto funkcjonalny. W Piwiarni w poniedziałek będziemy mieli do dyspozycji osiem automatów, zaczynamy o godzinie 19 stej. Wyobraźmy sobie sytuację że w obu turniejach wystąpi łącznie 90 osób (ponad 10 osób mniej niż w w grudniu w Tripie), może to spowodować sytuacje, że do godz. 22-giej każdy będzie miał rozegrane nie więcej niż dwa mecze. Jeszcze raz pomyślmy co nas najbardziej drażni na turniejach? To, że gramy 301 O.O, czy to, że czekamy na mecz i mamy wrażenie, że nigdy nie nastąpi? A po co przyszliśmy na turniej, jak nie po to, żeby pograć? Ta decyzja została podjęta dla dobra wspólnego, bo uwierzcie mi również nie mam ochoty siedzieć na zawodach do drugiej w nocy.

Statystyczny darter po tym jak odpadnie z turnieju, pyta o zajęte miejsce i idzie do domu. Kto zostaje? Najlepsi. Czyli kto? Przede wszystkim darterzy z Torunia, garstka osób z Bydgoszczy. W prawie pustej sali, po symbolicznym odebraniu pucharu, jeszcze około godzinę wracają do domu. Tylko nieliczni gracze i widzowie zostają do końca zawodów, za co serdecznie dziękuję. Tu chodzi o budowanie atmosfery, której czasami brakuje, a którą zbudować potrafią jedynie sami darterzy.

Ponadto chciałbym zwrócić Waszą uwagę na pewną kwestię techniczną odnośnie prowadzenia turnieju: turnieje klasy C/Amator rozgrywają się w zdecydowanie wolniejszym tempie i tylko poprzez manipulację podziałem automatów (na ilu tarczach gra C i na ilu Open), powodujemy, że zawody te kończą się w mniej więcej równym czasie. Ponadto zaproponowana zmiana dotyczy tylko etapu, gdy pozostanie 8-miu zawodników, więc końcówka turnieju pozostanie w dotychczasowej formie, a usprawnimy tylko ten denerwujący wszystkich początek turnieju.

Uważam, że podnoszenie argumentów nt równości w stosunku do podziału na klase Open i klase C/Amator, nie ma sensu, bo nie po to podzieliliśmy, żeby traktować równo. Nie bawmy się ani w zranionych konstytucjonalistów. Nie odbierajmy tego osobiście: nie dzielimy ludzi, tylko klasy rozgrywkowe (nikt nie blokuje zawodnikom klasy C możliwości uczestnictwa w Open)
Co więcej! Muszę zapowiedzieć, że polityka nominacji na mistrzostwa FECS również zmierza ku zmianom. W jednym zdaniu: proporcjonalnie większa część z puli finansowanych wyjazdów przysługiwać będzie klasie Open. Dlaczego? Ponieważ to jest nasza ekstraklasa, tu grają najlepsi zawodnicy, o największym doświadczeniu. Taka sama tendencja przejawiać się będzie w rozgrywkach drużynowych (najwięcej dla A-klasy). Pewna kwestia do dyskusji: od kiedy? (moje skromne zdanie: od następnego sezonu) proszę byście się wypowiedzieli.

Takie pomysły spowodowane są ciągle powstającymi wątpliwościami odnośnie możliwości w gry w turniejach klasie C/Amator i częste próby nagięcia pewnych postanowień. Czasami dostrzegam więcej strategicznego kombinowania, niż gry w lotki. Nie mam tutaj na myśli żadnej konkretnej osoby, jednak pewną postawe. Chciałbym aby klasa Amatorów była klasą prawdziwych amatorów, czyli, żeby grały tam osoby, które z lotkami do czynienia mają pierwszy bądź drugi sezon (oczywiście nie będziemy tego badać). Gdy nie będzie tyle wyjazdów dla C, nie będzie tyle emocji związanych z wykładnią przepisów. Każdemu będzie zależało, żeby awansować z drużyną najmniej do B. Nie będzie sztucznych przenosin teamów do C, czy nowotworzenia w starym składzie.
Postarajmy się wprowadzić pewną narastającą gradację celów dla nowych zawodników: niech lakik przychodząc na turniej C/Amator, poczuje, że rzeczywiście ma szanse rywalizować i jednocześnie żeby ciągle był zmotywowanym by kiedyś w końcu zagać Open.

Dlaczego nie podaliśmy jeszcze zasad kwalifikacji na mistrzostwa? Odpowiedź jest krótka i życiowa: nie dostaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia terminu (planowany, podany przez FECS to 24-29.06.14 w Słowenii, nie wiem również jaka jest ostateczna cena (z uwzględnieniem zniżek itd.). Nie uważam tego pomysłu za doskonały, osobiście wolę mistrzostwa we wrześniu, jednak decyzja FECS jest dla nas wiążąca. Z tego powodu, że nie znamy ceny, nie możemy dokładnie Wam przekazać, na ile fundowanych miejsc może nasza organizacja może sobie pozwolić. Chcemy uniknąć następującej sytuacji: podamy x osób, okaże się, że koszta będą przewyższać nasze możliwości i będziemy mogli wysłać x-3 osób (mamy złamać dane słowo i wysłać miej osób?), albo organizujemy wyjazd dla x graczy, ale przy dużo gorszym standardzie (własny dojazd/hotel oddalony od sali turniejowej/jedzenie we własnym zakresie/bez kieszonkowego itd.).
Rozumiem osoby, które domagają się podania zasad kwalifikacji, mam nadzieje, że już niedługo będziemy mogli je podać. Ci darterzy, którzy na mistrzostwach FECS-u byli (a jeździmy już około 10 lat), mogą zaświadczyć, że jest to nie tylko świetna impreza darterska i możliwość konfrontacji z graczami z innych krajów, lecz także tygodniowe wakacje – i o to między innymi gramy. Wszystkie te wyjazdy były od lat w pełni finansowane przez Operatora, więc, w moim przekonaniu, nie istnieje możliwość odebrania Mariuszowi możliwości ostatecznej interpretacji każdej z zaistniałej sytuacji w KPLD.

Teraz regulamin. To jest kwestia, o której bardzo często przypominał mi Piotr. Ma racje i Wy również macie rację. Podejmowałem próby realizacji planu konstrukcyjnego takiego regulaminu, jednak regulamin stworzony przeze mnie z pewnością byłby nazwany autorytarnym, czasami nieżyciowym (nie grałem nigdy w lidze, nie znam praktyki ligi z punktu widzenia zawodnika). Uważam, że pomysł dyskusji społeczności darterskiej na temat poszczególnych jego postanowień, jest rozsądny. Również uważam, że wiele rzeczy można wyleczyć i nie jestem ślepo zapatrzony w obecną formę przeprowadzania rozgrywek. Jeszcze raz podkreślam, że nie boję się konstruktywnej krytyki, ale nie lubię również szukania dziury w całym i desperackich prób interpretowania naszych decyzji, w sposób sprowadzający je do absurdu. W najbliższym czasie będziemy prowadzić dyskurs, którego celem będzie zebranie pomysłów graczy jak rozwiązać pewne wątpliwości w wykładni naszych przepisów, a także będziemy usprawniać działanie naszej organizacji, poprzez tworzenie nowych norm.

Dziękuję za uwagę.
Dawid Bożek
Edytowane przez David dnia 11.01.2014 00:44:30
 
Kamil96
Pomysły Piotrów dwóch na + Grin Odnośnie play-offów klasy C - co w nich nie tak? Stawką jest też awans do klasy B Smile A jeśli chodzi o Mistrzostwa, to Norbert ma chyba dobry słuch, bo coś takiego samego mi się obiło o uszy. Smile

Wracając do pomysłów.

@DD - W ogóle samo wprowadzenie czegoś takiego wywołało by kolejną kłótnie. Smile Jedni zagrają sezon w C i spieprzają aż miło, a drudzy zagrają w tej C 5 sezonów i ani rusz wyżej. Smile Nie gram jakoś wybitnie długo, bo nawet nie założone przez Ciebie 3 lata na możliwa grę w C, ale widzę osoby chcące grać wyżej z teoretycznie lepszymi, a widzę też takie, które się wzbraniają. Zgaduję, że to byłaby grupa przewodnia "hejterów" takich regulaminowych niuansów. Smile A szkoda...

@Piter - zwolenników Twojego pomysłu także powinno znaleźć się więcej niż kilku, jednak jak napisałeś... obostrzenia - to temat rzeka, bo wszystkim nie dogodzisz. Smile

Generalnie nie byłoby problemu, bo wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć Smile
 
BL@DY
Skoro upiermy się przy terminie amator, chociaż z zawodostwem nasz dart nie ma nic wspólnego to, prawo do gry w turniejach C/niezrzeszeni(amatorzy) proponuję by mieli:
A. Zawodnicy reprezentujący klasę "C" z założeniem że nigdy na swej darterskiej drodze nie grali w klasie wyższej niż "C"
B. Zawodnicy niezrzeszeni pozostający bez klubu, nigdy nigdzie nie grający, z założeniem że taka sytuacja ma miejsce do 3 lat od rozpoczęcia uczestnictwa w zawodach.
Obostrzenia:
Wywalczony awans indywidualny z rankingu powoduje (z założeniem ze drużyna nie awansowała) karencję roczną i jednoczesną możliwość rozwijania swoich umiejętności w turniejach open.
Awans z drużyną na mistrzostwa (do klasy wyższej) powoduje brak możliwości powrotu grania w C. Chyba że zawodnik nie grał zbyt dużo w sensie osiąganych wyników łapania się w składzie (do przedyskutowania)

Co jeszcze nie wiem, to cały czas są pomysły i przemyślenia, co pisarze regulaminu wezmą z tego to ich wola. Proponujcie, niech dart i zasady będą tworzone dla nas przez nas wtedy może unikńiemy dyskusji tn złe dobre.

A i jeszcze jedno punkt o ostatecznej decyzji jednej osoby w sprawach kluczowych przy takim momencie rozwoju ligi i rozgrywek indywidualnych traci rację bytu. Wszelkie regulacje musi wyznaczać pismo wspólne zwane dalej regulaminem, napisane tak by eliminować wszelkie wątpliwości a to czego się nie da eliminować dyskutować w określonym gronie doświadczonych ligą i darter graczy.

Nadal zapraszam do dyskusji z nadzieją ze do końca będzie konstruktywna.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.82 5,864,925 unikalne wizyty