POD Team Cup 2015
W miniony weekend odbył się drużynowy turniej steel darta w położonej niedlaleko Częstochowy Blachownii - POD Team Cup 2015 oraz zawody indywidualne POD Puchar Polski. Ekipa Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta zgarnęła wszystkie najważniejsze trofea. Sukcesy naszych zawodników pozwalają z optymizmem spoglądać na perspektywę dynamicznego wzrostu popularności darta w naszym regionie.

W sobotnich zawodach wzięło udział 16 drużyn (w tym 4 z województwa kujawsko-pomorskiego), które podzielone zostały na 4 grupy. Mecze rozgrywane były systemem best of 17 (do 9 wygranych legów). 4 zawodników podstawowego składu rozgrywało w ustalonej kolejności po jednym legu, zdobywając punkty dla swoich drużyn.

Drużyna 9Dart Bullies już w pierwszym meczu trafiła na faworyta całych rozgrywek Kraków Team i zwyciężyła 9:2. Kolejni rywale (dwie drużyny z Częstochowy) również musieli uznać wyższość Bydgoszczan, którzy początkowo skazywani na porażkę przez innych, jako "drużyna znikąd", bez najmniejszego problemu wyszli z grupy.

Zawodnicy Torbyd'u, którego liderem był dobrze znany na południu Bartosz "Czesław" Wieczorek, rozgrywki grupowe również zakończyli na pierwszym miesjcu. W tej samej grupie grał również bydgosko-częstochowski team płci pięknej - Power Kobitki, który niestety nie awansował do fazy playoff, jednak gra naszych pań była bardzo dobra i relatywnie niewiele brakowało, aby uzyskać więcej cennych punktów.

Sukces odniosła również drużyna 9Darts Cookies, która awansowała z drugiego miejsca do fazy playoff. Po wyjściu z grupy "Ciasteczka" musiały jednak uznać wyższość zaprzyjaźnionego Torbydu. 9Dart Bullies w ćwierćfinale gładko pokonali team z Łodzi. Dwa zespoły z KPLD w pófinałach, okazuje się, że nie grają przeciwko sobie! Było dużo radości i dużo nadziei!

W obu półfinałach przeciwnikami były drużyny ze Śląska. Po emocjonującym meczu Torbyd uległ drużynie Byda Broł Cie na Hołdzie 5:9. Bullsi bez problemu wygrali mecz z Matyskami 9:2. Torbyd w meczu o 3 miejsce nie pozostawił złudzeń zawodnikom Matysków i wygrał 9:1. Natomiast finał był niezwykle emocjonujący: walka leg za leg i wielka rywalizacja. Stan 8:7 dla Bullsów, Irek Frankiewicz wystawa na D16. Gameshot and the match! Radości nie było końca!

W niedziele rozegrany został Turniej Pucharu Polski. Na starcie 67 zawodników. Wśród uczestników Bartosz, Wieczorek, Piotr Dreżewski, Arkadiusz Adamczyk i Andrzej Terechow. Tylko dwóm pierwszym udało się wyjść z grup. Czesław i DarkDolar bez problemów przedzierali się przez drabinkę turniejową, wygrywając z klasowymi i znanymi w Polsce zawodnikami (m.in Adrian Michna, Marek Kubowicz). Obaj zawodnicy reprezentujący nasz region spotkali się w meczu finałowym, który zakończył się zwycięztwem Piotra Dreżewskiego 6:2.


Komentarze
#1 | Kuba dnia styczeń 12 2015 15:04:18
Irek bez głowy? ;>
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 4,792,015 unikalne wizyty