Playoffy 2019
Zasady ogólne Playoff

- do gry w Playoffach dopuszczeni są zawodnicy, którzy wzięli udział w przynajmniej 40% meczów w sezonie zasadniczym. Za udział w meczu uznaje się rozegranie przynajmniej jednego pojedynku w meczu ligowym. Lista zawodników uprawnionych dostępna będzie na naszej stronie po zakończeniu sezonu zasadniczego.

- Drużyny rywalizują według protokołu Mistrzowskiego Europejskiej Federacji Darta (EDF). Protokół ten składa się z 16 pojedynków(4 rundy singli nominowanych), w formacie lepszy z 2 (możliwe wyniki: 2:0, 1:1, 0:2).

Puchar Ekstraklasy - playoffy

- w Playoffach Ekstraklasy zagra pierwsze osiem drużyn według tabeli końcowej ekstraklasy sezonu 2018/19

- drużyny rozstawione zostaną zgodnie z miejscem zajętym w tabeli końcowej sezonu według następującego kryterium 1-8, 4-5, 3-6, 2-7

- Do następnej rundy awansuje drużyna, która uzyska 2 wygrane mecze (lepszy z 3 meczów, możliwe rezultaty: 2:1, 2:0, 1:2, 0:2)

- Jeżeli po rozegraniu wszystkich pojedynków w meczu jest remis to kapitanowie drużyn nominują po dwóch zawodników do dogrywkowego debla (lepszy z 3, czyli do dwóch wygranych legów)

- Gospodarzem pierwszego i ewentualnie trzeciego meczu jest drużyna, która zajęła wyższe miejsce w tabeli końcowej

Mecze rozgrywane będą w terminach:

I rudna: 21.03, 28.03, 4.04

II runda: 11.04, 18.04, 25.04

III runda: 9.05, 16.05, 23.05


Puchar I Ligi - playoffy

- w Playoffach I ligi mogą wziąć udział drużyny, które w tabeli końcowej zajęły miejsca 1-8

- drużyny rozstawione zostaną zgodnie z miejscem zajętym w tabeli końcowej sezonu według następującego kryterium 1-8, 4-5, 3-6, 2-7

- do następnej rundy awansuje drużyna, która uzyska lepszy bilans legów w dwumeczu

- w przypadku remisu (równej liczbie legów w dwumeczu) o zwycięstwie decyduje tzw. debel nominowany (kapitan nominuje dwóch zawodników do meczu deblowego w formacie 501 M.O., lepszy z trzech legów)

- w pierwszym meczu gospodarzem jest drużyna, która zajęła niższe miejsce w tabeli ligowej sezonu zasadniczego

- Lista zawodników uprawnionych dostępna będzie na stronie po zakończeniu sezonu zasadniczego.

Mecze rozgrywane będą w terminach:
I rudna: 21.03, 28.03

II runda: 11.04, 18.04

III runda: 9.05, 16.05


Zasady przebiegu meczu i pojedynków Playoff:

- gramy według rozpiski Playoff, która zakłada 16 pojedynków singlowych podzielonych na 4 rundy singli nominowanych - Link do protokołu
- kapitanowie na początku meczu wpisują do protokołu 4 zawodników na wybrane przez siebie pozycje. Kapitan uzupełnia protokół o ustawienie drużyny przeciwnej. Tym samym tworzą się pojedynki singlowe (zawodnik nominowany z nr 1 gra z zawodnikiem nominowanym z nr 1 z drużyny przeciwnej)
- po zakończeniu rundy sytuacja powtarza się: kapitanowie ponownie nominują zawodników na pozycje i tworzą się kolejne pojedynki singlowe. Łącznie gramy 4 rundy singli nominowanych
- zmiany zawodników dozwolone są jedynie w przerwie między rundami. Zawodnik zmieniony nie może wrócić do gry
- pojedynki singlowe rozgrywane są w formacie lepszy z 2 legów (możliwe wyniki to 2:0, 1:1, 0:2)
- przed każdym z 16 pojedynków singlowych odbywa się rzut do środka tarczy. Zawodnik który wygrywa grę o środek zaczyna z pierwszego licznika w pierwszym legu.
- każdy zdobyty leg stanowi jeden punkt dla drużyny. Wynikiem meczu jest suma punktów uzyskanych przez drużyny w wszystkich 16 pojedynkach singlowych

- Jeżeli po rozegraniu wszystkich pojedynków mamy remis w meczu to:

a) w Playoffach Ekstraklasy - rozgrywany jest debel nominowany, do którego kapitan nominuje dwóch zawodników spośród tych, którzy są aktualnie w meczu (nie może nominować zawodnika, który został zmieniony). Zawodnicy obu drużyn zmierzą się w meczu deblowym w formacie 501 D.O. League, lepszy z 3 legów. O kolejności rzutu decyduje rzut "o środek". Rzuty o środek wykonują zawodniky, którzy będą grali z pierwszego licznika w swojej drużynie. W trakcie meczu kolejność zawodników w drużynie pozostaje niezmienna. Należy pamiętać, że w każdej rundzie Playoffów Ekstraklasy drużyny rywalizują w formacie lepszy z 3 meczów - dlatego żaden z meczów nie może zakończyć się remisem.

b ) w Playoffach I Ligi - ze względu na to, że o zwycięstwie i o awansie do następnej rundy decyduje suma legów w dwumeczu, to jeżeli mamy remis w pierwszym meczu to nie rozgrywamy debla nominowanego - remis zostaje wpisany do protokołu. Jeżeli jednak po rozegraniu drugiego meczu suma legów w dwumeczu jest równa to odbywa się debel nominowany (kapitanowie nominują po dwóch zawodników od siebie z drużyny, którzy rywalizują w formacie lepszy z 3, kat 501 M.O. League, a o kolejności rzutu decyduje rzut "o środek". Rzuty te wykonują zawodnicy, którzy rzucają z pierwszego licznika w swojej drużynie. Kolejność zawodników w meczu pozostaje niezmienna)


Zasady te obowiązują w zawodach Drużynowych Mistrzostw Europy Federacji EDF. Zależy nam, aby zawodnicy ligowi obyli się z tymi regułami. Wszystkim Wam życzymy zwycięstwa w Playoffach i nominacji do Kadry KPLD na wyjazd do Słowenii. Chcemy też abyście w wypadku uzyskania takiej nominacji byli przygotowani do gry według tychże zasad i nie mieli problemów z komunikacją w tej sprawie z drużynami z innych krajów. Należy jednak dodać, że w turnieju Mistrzostw Drużynowych EDF w kat. Euro Cup uczestniczą drużyny 8-osobowe, co za tym idzie w meczu występują 2 rundy signli nominowanych (czyli 16 singli, każdy zawodnik gra po dwa mecze). Inaczej sytuacja kształtuje się w turniejach drużynowych w kat. narodowej i w kat. PRO, gdzie uczestniczą drużyny 4-osobowe.
Niemniej liczymy, że po powyższej lekturze zasady rozgrywania Playoffów są jasne, a w razie wątpliwości zapraszam do zadawania pytań.Życzymy emocjonujących meczów i wielu sukcesów w tych rozgrywkach!
Pozdrawiamy
KPLD
Komentarze
#1 | Sebastian Smarz dnia luty 22 2019 22:21:26
Pytanie moje dotyczy daty 16.05 (pytam ogólnie w imieniu chyba Wszystkich Smile ).W tym terminie rozgrywane sa ME FECS w Chorwacji i z tego co mi wiadomo to trochę osób jedzie i co wtedy z tą kolejką?gdyż Mistrzostwa sa rozgrywane 14-18.05 ?Czy można tą kolejkę przerzucić o tydzień?
#2 | David dnia luty 25 2019 08:25:37
Tak Smile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 4,791,820 unikalne wizyty