Turniej Świąteczny


Drodzy darterzy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników darta na wspólne, świąteczne spotkanie przy tarczy!
Jak co roku na krótko przed wigilią Bożego Narodzenia odbywać się będzie Turniej Świąteczny. Tym razem chcemy, aby dodatkowym atutem naszego przedsięwzięcia było niesienie pomocy dla dzieci z domu dziecka.

Zbierać będziemy dary dla Zespółu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy. Koordynatorem zbiórki będzie Michał Worzała. Najbardziej przydatne będą proste prezenty dla dzieci, myślę jednak, że podopieczni ucieszą się z każdej Waszej inicjatywy płynącej z głebi serca.

Szczegóły wydarzenia:
Data: 21.12.2019 (sobota)
Start: godz. 16.00
Miejsce: 9Darts Club ul. Rozłogi 26 w Bydgoszczy
Kategoria: Pary losowane, 701 M.O. na jeden licznik
Opłata Startowa: 10PLN/os. - całość opłat startowych przeznaczymy na poczęstunek dla darterów - będą ciasta, słodycze, owoce, znajdą się również jakieś płynne, rozgrzewające smakołyki Smile

Celem imprezy jest celebrowanie wspólnego spotkania i dobra zabawa. Jako miłośnicy darta stanowimy jedną wielką rodzine, co jest powodem do wielkiej radości! Chcemy dzielić się tym szczęściem z innymi, dlatego wspólnie będziemy nieść pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.

Z darterskim pozdrowieniem
Ekipa KPLD i Darts Polska
w imieniu której zwracał się
Dawid Bożek
Kwalifikacje do Kadry na Mistrzostwa Polski i Europy
KPLD


Drodzy darterzy!

Poniżej prezentujemy klucz kwalifikacji do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Kadry Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta na Mistrzostwa Polski. W stosunku do ubiegłego sezonu jest on niemal niezmieny. Jedynym rozszerzeniem jest dodanie nagrody dla drużyny, która zajmie pierwsze miejsce w rozgrywkach I Ligi, czyli refundacji do kadry KPLD na wyjazd na Mistrzostwa Polski 2020.


Kwalifikacje do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy z ligi drużynowej

- 1 miejsce w Ekstraklasie - 4 zawodników z drużyny kwalifikuje się do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy 2020 (50%)
- 2 miejsce w Ekstraklasie - 4 zawodników z drużyny kwalifikuje się do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy 2020 (50%)
- Zwycięzca Playoff Ekstraklasy - 4 zawodników z drużyny kwalifikuje się do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy 2020 (50%)
- Zwycięzcy Playoff 1 Ligi - 4 zawodników z drużyny kwalifikuje się do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy 2020 (50%)
- 1 miejsce w 1 Lidze - 4 zawodników z drużyny kwalifikuje siędo Kadry KPLD na Mistrzostwa Polski 2020 (100%)

Kwalifikacje do Kadry z turniejów indywidualnych:

Ranking OPEN

--> Zwycięzca rankingu kwalifikuje się do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy EDF 2020 (100%)
--> Zawodnicy z miejsc 2-3 rankingu kwalifikują się do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy EDF 2020 (50%)
--> Zawodnicy z miejsc 4-7 wygrywają refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020(100%)
--> Zawodnicy z miejsc 8-10 wygrywają refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020 (50%)
--> Najlepsza Kobieta w Rankingu wygrywa refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020 (100%)
--> Turniej 32 - Zawodnicy z miejsc 2-33 w Rankingu rywalizują o kwalifikację do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy EDF 2020 (100%)
--> Turniej 15 - zawodnicy, którzy rozegrali 15 turniejów rankingowych OPEN w trakcie sezonu mogą zagrać w turnieju dodatkowym o kwalifikację do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy EDF 2020 (100%)

Ranking Amatorski

--> Zawodnicy z miejsc 1-3 wygrywają refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020 (100%)
--> Najlepsza Kobieta w Rankingu wygrywa refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020
--> Turniej 32 - Zawodnicy z miejsc 4-35 w Rankingu rywalizują o refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020
--> Turniej 15 - zawodnicy, którzy rozegrali 15 turniejów rankingowych (Amator) w trakcie sezonu mogą zagrać w turnieju dodatkowym o refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020

Ranking Grand Prix Kobiet

--> Zwyciężczyni Rankingu Kobiet wygrywa Kwalifikację na Mistrzostwa Europy EDF 2020 (100%)
--> Zawodniczki z miejsc 2-3 wygrywają refundację pobytu na Mistrzostwach Polski 2020 (100%)


Rankingi Klubowe

--> zwycięzca każdego rankingu klubowego wygrywa refundacje pobytu na Mistrzostwach Polski 2020,
--> zawodnicy z miejsc 2-10 kwalifikują się do turnieju finałowego Rankingów Klubowych, w którym do wygrania będzie refundacja pobytu na Mistrzostwach Polski 2020 dla dwóch pierwszych zawodników z tego turnieju
Zapisy do Ligi

Drodzy darterzy!


Poniżej zamieszczam listę drużyn, które zapisały się do gry w Kujawsko Pomorskiej Lidze Darta w sezonie 2019/20. Łącznie aż 38 teamów przystąpi do rywalizacji o nominację na Mistrzostwa Europy w darta elektronicznego.


Ekstraklasa: Point Dart Team Adamex JKG Dąbrowa Chełmińska Przepompownia Toruń Bad Company Sogo Stars Legion X 9Darters Cztery Łapy Kropa Inowrocław Kaper Bullies Bydgoszcz Taverna Nakło Piwnica Toruń


I Liga Merlin Bydgoszcz Bad Bulldogs Bydgoszcz Przepompownia II Toruń Parnasik Dart Mafia Omega EPA Sogo Titans Kaper Bydgoszcz Dart Song Lipniki Sogo (OSOWA) Bad Boys Merlin 7Niebo Nowa Wieś Wielka Trip Point


II Liga Ona i Oni The Shield of Merlin Capra Warriors Toruń Karczma Toruń Karczma 2 WIN BUD Kaper Antena London Drink Team Sogo Stars Feniks Chillout Fordon Sogo No Stars Piękni i Bestie Browar Na Stół xXx Merlin


Dziękujemy za sprawne zapisy! Kapitanów drużyn prosimy o werifikację, czy ich drużyna została wpisana do listy. Już wkrótce na stronie pojawią się składy, adresy lokali oraz inne ważne informacje ligowe, takie jak drobne zmiany regulaminowe oraz rozpiska nagród i nominacji.


Aby zapewnić idealne rozłożenie drużyn w ligach (Ekstraklasa - 10 drużyn, I Liga - 12 drużyn, II Liga - 16 drużyn), postanowiliśmy zaproponować drużynie z 3 miejsca ubiegłego sezonu II Ligi przejście do I Ligi na miejsce, które powstało po rezygnacji drużyny Dart Hunters.


Pierwsza kolejka ligowa planowana jest na 3 października (czwartek). A tymczasem zapraszamy drużyny do przedsezonowego treningu oraz rozgrywania meczów sparingowych!


Pozdrawiamy Team KPLD

Zapisy do ligi - sezon 2019/2020
KPLD
Zapisy do ligi plakat


Drodzy darterzy!

W imieniu całej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta mamy przyjemność zaprosić Was na kolejny sezon rywalizacji w ramach tychże rozgrywkach. Kalendarz turniejów indywidualnych został opublikowany już jakiś czas temu i możecie znaleźć go na stronie głównej. Pozostajemy przy zasadzie, jaka panowała rok temu - trzy tygodnie gramy, jeden odpoczywamy. Wyjątkiem będzie początek sezonu, gdzie czeka nas 6 kolejnych tygodni z rywalizacją w ramach rankingów Open i Amatorskiego.

Przechodząc do meritum, czas na zapisy do rozgrywek drużynowych. W kwestii zasad niewiele powinno się zmienić. Cały czas rywalizujemy na trzech szczeblach (Ekstraklasa, I liga, II liga). W ramach rozgrywek Ekstraklasy i I ligi tradycyjnie awans do fazy play-off uzyska 8 najlepszych zespołów. System spadków także pozostaje niezmieniony - Ekstraklasę opuszczą zespoły z miejsc 9-10, natomiast I ligę z miejsc 11-12, a miejsca 9-10 czeka baraż o utrzymanie (przy założeniu, że wszystkie uprawione zespoły do gry zgłoszą swój udział w nadchodzącym sezonie). Największy problem pojawia się w przypadku II ligi. Tutaj nie jesteśmy w stanie oszacować dokładnej liczby zespołów. Domyślnie chcielibyśmy pozostać przy jednym długim sezonie, lecz przy zbyt dużej ilości drużyn nie wykluczamy podziału na dwie grupy.

Niezmienione pozostają również nagrody w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Darta. Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w Ekstraklasie otrzymują nominację dla 4 zawodników na wyjazd na Mistrzostwa Europy federacji EDF (refundacja 4x 50%). Taką samą nagrodę otrzymają drużyny, które zatriumfują w playoffach Ekstraklasy oraz I Ligi.
W zależności od liczby zapisanych drużyn rozważać będziemy przydzielenie dodatkowych nagród pod postacią nominacji do Kadry KPLD na wyjazd na Mistrzostwa Polski w dartcie elektronicznym - info o tym podamy po zakończeniu zapisów.

Najważniejszą różnicą w zapisach jest sposób ich odbywania się. Zespół przystępujący do gry zobowiązany jest jedynie do potwierdzenia swojego uczestnictwa i uiszczenia opłaty startowej, która od tego roku zostaje ujednolicona i wynosi 30zł od osoby (bez względu na to czy ów zawodnik grał już wcześniej w lidze, czy też będzie debiutował). W przypadku nowego zawodnika w zespole (takiego, który nigdy wcześniej nie występował w KPLD), musi on dostarczyć podpisany Załącznik nr 1 do protokołu zgłoszeniowego (druga strona formularza zgłoszeń - zgoda na publikację danych). Bez tego dokumentu zawodnik nie będzie dopuszczony do gry, więc dopilnowanie tego jest w interesie zarówno gracza, jak i kapitana.

W przypadku nowych drużyn wszystko odbywa się na takich samych zasadach jak rok temu. Kapitan zobowiązany jest dostarczyć protokół zgłoszeniowy wraz z podpisami wszystkich zawodników wraz z opłatą startową do operatora.

Wpis zawodnika na stronie www.dart.org.pl (w dziale "Składy drużyn") będzie głównym potwierdzeniem prawa do gry w drużynowej lidze darta.

Ostatecznym terminem zgłoszenia drużyny jest 15 września!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:Link

Pierwszą kolejkę zaplanowano na 3 października.

Drużyny uprawnione do gry w Ekstraklasie:
1. Point Dart Team Bydgoszcz
2. Adamex JKG Team Dąbrowa Chełmińska
3. Przepompownia Toruń
4. Bad Company Sogo Stars Bydgoszcz
5. Kaper Bullies Bydgoszcz
6. Taverna Nakło
7. Legion X Bydgoszcz
8. 9Darters Bydgoszcz
9. Cztery Łapy Kropa Inowrocław
10. Piwnica Toruń

Drużyny uprawnione do gry w I lidze:
1. Merlin Bydgoszcz
2. Bad Bulldogs Bydgoszcz
3. Dart Hunters Lipniki
4. Przepompownia Toruń
5. Parnasik Dart Mafia Bydgoszcz
6. Omega EPA Bydgoszcz
7. Sogo Titans Bydgoszcz
8. Kaper Bydgoszcz
9. Dart Song Lipniki Bydgoszcz
10. Klub Osowa Bydgoszcz
11. Bad Boys Merlin Bydgoszcz
12. 7Niebo Nowa Wieś Wielka

Bardzo ważne jest, aby utrzymać stałą liczbę drużyn w Ekstraklasie i w I Lidze. W przypadku gdy do którejś z lig nie zgłosi się więcej niż jedna z uprawnionych drużyn zastrzegamy sobie prawo uzupełnienia ligi drużyną z niższej klasy po konsultacji z właścicielem drużyny.


Wszystkie pozostałe zespoły zagrają w II lidze.
Podsumowanie sezonu 2018/19
KPLDDarterzy! Miłośnicy darta!

Poniżej zamieszczamy podsumowanie ubiegłego sezonu darterskiego. Będzie to przegląd wszystkich klasyfikacji i rozgrywek rozgrywanych pod naszym patronatem zebrany w jeden post. Trzeba przyznać, że było bardzo dużo grania i niemniej emocji, sukcesów i radości z wspólnego spotkania przy tarczy.

Przechodzimy do podsumowania!

Turnieje OPEN
czyli turnieje dla zawodników zaawansowanych, które rozgrywane są w kategorii 501 double out - jest to główny ranking indywidualny Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta. Umożliwia on kwalifikację do kadry Polski i kadry województwa i wyjazdy na mistrzostwa Polski i Europy.

Łącznie rozegraliśmy 25 turniejów, w których wzięło udział 150 osób. W tym sezonie po raz pierwszy funkcjonowała zasada, że od sumy punktów rankingowych odejmowaliśmy dwa najgorsze turnieje, co powoduje że dwie nieobecności zawodnika na turnieju nie powodują straty punktowej.

Klasyfikacja pierwszych 10 zawodników w cyklu:
1. Tomasz Michalski - kwalifikacja na Mistrzostwa Europy
2. Andrzej Muszyński - kwalifikacja na Mistrzostwa Europy (50%)
3. Krzysztof Lauer - kwalifikacja na Mistrzostwa Europy (50%)
4. Arkadiusz Adamczyk - kwalifikacja na Mistrzostwa Polski
5. Tomasz Stopa - kwalifikacja na Mistrzostwa Polski
6. Łukasz Brodowski - kwalifikacja na Mistrzostwa Polski
7. Robert Szałkowski - kwalifikacja na Mistrzostwa Polski
8. Tomasz Zielke - kwalifikacja na Mistrzostwa Polski
9. Dariusz Rudzinski - kwalifikacja na Mistrzostwa Polski
10. Maciej Topoliński - kwalifikacja na Mistrzostwa Polski

W turniejach dodatkowych triumfowali:
Turniej 32 (dla zawodników z miejsc 2-33 w rankingu OPEN) - Arkadiusz Adamczyk
Turniej Piętnastka (dla zawodników, którzy rozegrali co najmniej 15 turniejów OPEN w sezonie) - Andrzej Muszyński
Zawodnicy ci uzyskali kwalifikację do kadry Polski i wyjazd na Mistrzostwa Europy do Słowenii.

Najaktywniejszymi zawodnikami cyklu byli: Arkadiusz Adamczyk, Robert Szałkowski i Łukasz Brodowski, którzy wzięli udział we wszystkich z 25 turniejów. Dziękujemy i gratulujemy!

Turnieje Amatorskie
czyli turnieje dla zawodników początkujących, gdzie przez większość turnieju gramy w kategorii 301 Open Out. Jest to cykl otwarty dla wszystkich, z wyłączeniem zawodników Ekstraklasy KPLD - to rozwiązanie przyjęte zostało w tym sezonie i zastąpiło wcześniejszą Klasyfikację Darterów Zaawansowanych.

W rankingu amatorskim gramy o kwalifikację do kadry województwa i wyjazd na 4-dniowe mistrzostwa Polski, które w tym sezonie odbywały się w Wieńcu. W cyklu wzięło udział ponad 140 graczy, a odbyło się 25 turniejów. Najaktywniejszymi zawodnikami cyklu (frekwencja: 25/25) byli: Kamil Białka, Adam Dworak, Paweł Zakrocki i Tomasz Brzykcy.
Natomiast pierwsza dziesiątka rankingu prezentuje się następująco:

1. Sebastian Rafiński - kwalifikacja do kadry wojewódzkiej
2. Szymon Kucia - kwalifikacja do kadry wojewódzkiej
3. Remigiusz Sojka - kwalifikacja do kadry wojewódzkiej
4. Wojciech Stróżyński
5. Kamil Białka
6. Adam Dworak
7. Paweł Zakrocki
8. Michał Stachowiak
9. Krzysztof Steinborn
10. Kornelia Kubińska

W turniejach dodatkowych triumfowali
W turnieju "32" - Paweł Pożerski
W "piętnastce" - Adrian Lachowicz
Zawodnicy ci uzyskali kwalifikację do kadry województwa i wyjazd na Mistrzostwa Polski do Wieńca!


Grand Prix kat. kobiet
czyli ranking składający się z 8 turniejów dedykowanych płci pięknej. Darterki rywalizowały o nominację do reprezentacji Polski i wyjazd na Mistrzostwa Europy do Słowenii, którą wygrała Katarzyna Bożek. Zawodniczki z miejsc 2-3 otrzymały refundację wyjazdu na Mistrzostwa Polski. Drugie miejsce eq aequo zajęły: Karolina Mazur i Kamila Mądra.
Gratulujemy!

Turnieje klubowe
czyli cykle turniejów przypisanych do konkretnego lokalu ligowego. Celem rankingu klubowego jest wyłonienie zawodnika, który otrzymuje nominację do kadry województwa i wyjazd na Mistrzostwa Polski. Zawodnicy z miejsc 2-10 w każdym z rankingów uzyskują uprawnienie do gry w Finałowym Turnieju Klubowym, gdzie dwóch pierwszych zawodników również otrzymuje nominację do kadry województwa.

Łącznie rozegraliśmy 5 rankingów klubowych, które prowadzone były przez ambasadorów darta i odbywały się w następujących miejscach:
- London Pub (Bydgoszcz) - ambasador: Kamil Białka, triumfator: Maciej Rzepecki
- pub Omega (Bydgoszcz) - ambasador: Joanna Popiel, triumfator: Krzysztof Kryspin
- klub Kaper (Bydgoszcz) - ambasador: Paweł Osowski, triumfator: Tomasz Michalski
- Taverna (Nakło) - ambasador: Mariusz Warzybok, triumfator: Mariusz Warzybok
- Przepompownia (Toruń) - ambasador: Marek Kaliński, triumfator: Wojciech Pasinski
W Finałowym Turnieju Klubowym triumfowali: 1. Artur Kosiński 2. Dariusz Rudzinski 3. Maciej Topoliński

Na zakończenie podsumowania rozgrywek indywidualnych warto dodać, że od tego sezonu rozgrywane są turnieje steela pod nazwą Ostra Bydgoszcz, które prowadzone są przez Łukasza Banacha i Piotra Weynę. Odbyło się już 6 turniejów, w których łącznie wzięło udział 80 osób. Jest to świetna alternatywa turniejowa dla osób preferujących rzucanie na sizalu, a także okazja dla softowców do zaznajomienia się z dartem tradycyjnym w sympatycznej atmosferze.

Kujawsko-Pomorska Liga Darta
czyli regularna liga podzielona na 3 klasy rozgrywkowe, w której w sezonie 2018/19 rywalizowało łącznie 36 drużyn. Celem Ligi oprócz wspólnej rozrywki jest wyłonienie czterech drużyn, które uzyskają kwalifikację na Mistrzostwa Europy zgodnie z poniższym kluczem
- Mistrzowie Ligi - I miejsce w Ekstraklasie - Point Dart Team
- V-ce Mistrzowie Ligi - II miejsce w Ekstraklasie - Adamex JKG Team Dąbrowa Chełmińska
- Zwycięzcy Playoff Ekstraklasy - Point Dart Team
- Zwycięzcy Playoff I Ligi - Piwnica Toruń

Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Par Klubowych
czyli 11 edycja największego turnieju wojewódzkiego w sezonie, w którym rywalizujemy o tytuł najlepszej pary reprezentującej klub ligowy. W tym sezonie w zawodach wzięło udział prawie 150 uczestników, rywalizujących w dwóch kategoriach

XI Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Par Klubowych
1. Przepompownia Toruń - Bartosz Wieczorek, Wojciech Pasinski
2. Kropa Inowrocław - Paweł Olejnik, Kamil Wilmański
3. Kaper Bydgoszcz - Tomasz Michalski, Paweł Zając

Mistrzostwa Par Amatorskich
1. Tadeusz Karolak, Robert Sobecki
2. Tomasz Rutecki, Bartosz Rutecki
3. Jarosław Jaruszewski, Marcin Stanisławski

Pełne wyniki na: tutaj

Mistrzostwa Europy Federacji FECS - Chorwacja 2019
W maju, w chorwackiej miejscowości Porec odbyły się Mistrzostwa Europy organizowane przez federację FECS, w których wzięła udział niemała ekipa reprezentująca Polskę.
Do największych sukcesów tego wyjazdu zaliczyć trzeba uzyskanie tytułu indywidualnego v-ce mistrza Europy przez Romana Jarzyńskiego oraz trzecie miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy (klasa A - najwyższa) zdobyte przez drużynę Adamex JKG Team Dąbrowa Chełmińska w składzie: Sebastian Smarz, Andrzej Smarz, Roman Tomczak, Roman Jarzyński, Paweł Wołynka i Wojciech Pasinski. Gratulacje!

Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
czyli weekendowe rozgrywki w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej, połączona z podsumowaniem sezonu i wręczeniem nagród.

Drużynowe Mistrzostwa Województwa (szczegóły tutaj)
1. Point Dart Team
2. Adamex JKG Team Dąbrowa Chełmińska
3. Przepompownia Toruń


Indywidualne Mistrzostwa Województwa:
kat. kobiet
1. Katarzyna Bożek
2. Marlena Smarz
3. Magdalena Rudzinska

kat. mężczyzn
1. Roman Jarzyński
2. Krzysztof Lauer
3. Roman Tomczak

pełne wyniki: kliknij tutaj

Mistrzostwa Polski w darcie elektronicznym,
czyli czterodniowe darterskie święto w którym wzięło udział prawie 300 darterów z całego kraju. Celem imprezy było wyłonienie 10 darterów, którzy reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy w Słowenii.

Bardzo wielu darterów z naszego regionu wzięło udział w turniejach, które odbyły się w Wieńcu! Największy sukces udało się osiągnąć drużynie Point Dart Team, która wywalczyła drużynowe V-ce Mistrzostwo Polski! Gratulujemy sukcesu!

Pełne wyniki Mistrzostw Polski znajdziecie tutaj:
Drużynowe Mistrzostwa Polski (Link)
Deblowe Mistrzostwa Polski (mężczyźni Link, kobietyLink
Indywidualne Mistrzostwa Polski (Link)
Turniej Par Losowanych (Link)
Turniej OPEN Singles (Link)

Dziękujemy za cały sezon wspólnej rywalizacji przy tarczy!
Widzimy się już we wrześniu na pierwszych turniejach w ramach Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta!

Z darterskim pozdrowieniem
W imieniu całej ekipy Darts Polska
Dawid Bożek
LIS ŚLUBUJE
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 4,748,331 unikalne wizyty