Relacja z Mistrzostw Europy FECS w Porec
SOFT Dart

W dniach 22-27 maja 2017r. odbyły się Mistrzostwa Europy organizowane przez federację FECS, w których wzięła udział prawie 60-osobowa ekipa polskich darterów. Imprezę przeprowadzono w pięknej nadmorskiej miejscowości Porec w Chorwacji. Jak podkreślają uczestnicy wyjazdu: wyjazd ten był idealnym połączeniem emocjonującej sportowej rywalizacji i wypoczynku w gronie znajomych. Przede wszystkim cieszy nas jednak bardzo dobra postawa Polaków przy tarczy. Posłuchajcie o sukcesach Naszych darterów!

Tutaj znajdziecie kalendarz imprezy: http://bit.ly/por... ,czyli jak wyglądają kategorię turniejowe oraz nagrody

Już pierwszego dnia usłyszeliśmy pozytywne wiadomości! Katarzyna Bożek zajęła drugie miejsce w turnieju OPEN Singles Women (pełne wyniki: http://bit.ly/Ope...lesWomen). Wśród panów świetnie poradził sobie Krzysztof Kryspin, który zajął miejsce 9-12, na 114 uczestników (pełne wyniki: http://bit.ly/Ope...

Niestety turniej reprezentacji narodowych poszedł nam słabo zarówno w kategorii męskiej i żeńskiej. Nie można na pewno odmówić naszym ducha walki i ambicji. W wielu pojedynkach zabrakło naprawdę niewiele, aby odwrócić losy spotkań. Końcowa kolejność wśród reprezentacji męskich: 1. Chorwacja, 2. Austria, 3. Slovenia, 4. Hiszpania, 5. Włochy, 6. Polska. Panie: 1. Austria, 2. Włochy, 3. Słowenia, 4. Polska. Tego samego dnia odbył się turniej OPEN Singles, w którym dobrą formę potwierdził Krzysztof Kryspin (5-ty na 78 uczestników). Co prawda w tych zawodach nie zagrali najlepsi zawodnicy mistrzostw (grali w turnieju drużyn narodowych), jednak ciśnie się aby powiedzieć: szkoda, że Krzysztof nie zagrał w kadrze. (pełne wyniki tego turnieju tutaj: http://bit.ly/Ope...

Wieczorem rozegrany został turniej Open Triple Mixed (czyli drużyny 2 panów + 1 pani, grają 701 M.O. na jeden licznik). Na 39 zespołów najlepiej, bo na 7 miejscu wylądowała drużyna w składzie: Kulwicka Danuta, Majewski Wieslaw i Majewski Krzysztof (tu wyniki: http://bit.ly/TripleMixed)

Następnego dnia odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Europy federacji FECS. Na 113 zawodników najlepiej zawody zakończyli: Wojciech Pasinski i Romuald Jarzyński, którzy uplasowali się na pozycjach 13-16. (tutaj cała klasyfikacja: http://bit.ly/MenChamp. Niestety nie udało mi się dotrzeć do wyników wieczornego turnieju deblowego.

Największe sukcesy świętowaliśmy w dzień rozgrywania turniejów drużynowych, które podzielone zostały na trzy klasy rozgrywkowe (A, B i C). Odbył się również dodatkowy turniej drużyn żeńskich, w którym nasza reprezentacja w składzie Katarzyna Bożek, Hanna Jaworska, Danuta Kulwicka i Ola Mikietyńska zajęła drugie miejsce (końcowa klasyfikacja: 1. Austria, 2. Polska, 3. Węgry, 4. Słowenia, 5. Włochy. W klasie A rozgrywek wystartowała drużyna Bridgestone Warka Gnienzo, która zajęła 9 miejsce, która . Najlepszą drużyną mistrzostw został chorwacki Haus Team, przed drużynami z Węgier i Austrii. W sumie zagrało 15 ekip.

W klasie B v-ce Drużynowe V-ce Mistrzostwo Europy zdobyła drużyna Adamex Antena Bydgoszcz w składzie (Krzysztof Kryspin, Andrzej Lipiec, Andrzej Smarz, Sebastian Smarz, Dariusz Szałkowski. Natomiast trzecie miejsce zajęli zawodnicy Przepompownii Toruń w składzie: Mariusz Grzejda, Paweł Jaworski, Wojciech Pasinski i Jakub Więckowski). W tej klasie rozgrywkowej walczyły jeszcze drużyny Legion X, Blue Express i Chiusura Lampo. Zespoły te zakończyły jednak grę na fazie grupowej.

W klasie C rozgrywek drużynowych Polskę reprezentowały dwie ekipy. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zajęła drużyna Trip el Twenty w składzie: Wojciech Frydrych, Damian Ryglewski, Paweł Użakow i Remigiusz Woźniak. Druga drużyna Trip el Twenty 2 zakończyła rywalizację na szóstym miejscu.

Dziękujemy wszystkim darterom i kibicom, którzy wybrali się do Chorwacji za godne reprezentowanie naszego kraju na tych Mistrzostwach, za dobrą postawę, ambicję i wolę walki. Gratulujemy licznych sukcesów i kolejnych doświadczeń w darterskiej karierze.