Turnieje
KPLD
Turnieje Soft (standardowa godzina rozpoczęcia turniejów: 19.00, w przypadku zmian informacja zostanie dopisana przy wydarzeniu.

------------------
Turniej Charytatywny

17.07 (piątek) - 9Darts - ul. Rozłogi 26 (więcej informacji tutaj)

Grand Prix Kobiet (501 Master Out)
28.07 - 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
4.08- 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
11.08- 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
18.08 - 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00

Turnieje Open (501 Double Out)

07.07 - 9Darts Club, ul. Rozłogi - start godz. 19:00
-----------------------------------------------------------------------------
14.07 - Turniej 32, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
21.07 - Turniej Piętnastka, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00

Turnieje Amatorskie (301/501 Open Out)

08.07 - 9Darts Club, ul. Rozłogi 26 - start godz. 19:00
------------------------------------------------------------------------------------
15.07 - Turniej 32, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
22.07 - Turniej Piętnastka, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00

Turnieje klubowe

04.07 - Kaper (8 z 8) - 18:00
04.07 - Omega (6 z 8) - 19:00
28.07 - 9Darts (5 z 8) - 19:00

4.08 - 9Darts (6 z 8) - 19:00
11.08 - 9Darts (7 z 8) - 19:00
18.08 - 9Darts (8 z 8) - 19:00
?? - Omega (7 z 8) - 19:00
?? - Omega (8 z 8) - 19:00

---
Odwołanie Mistrzostw Europy w Słowenii


Niestety musimy przekazać Wam kolejne nieciekawe informacje, będące skutkiem globalnej pandemii. Europejska Federacja Darta poinformowała na swojej stronie, że Mistrzostwa Europy w darcie elektronicznym, które miały odbyć się pod koniec sierpnia w słoweńskim kurorcie Terme Olimia zostają odwołane.

Dla nas to sprawa bardzo przykra, gdyż w tym roku bronilibyśmy tytułu Mistrza Europy reprezentacji narodowych w kategorii męskiej i żeńskiej. Patrząc na sprawę z lekką dozą optymizmu: będziemy Mistrzami Europy EDF przez dwa lata z rzędu... Nic tak jednak nie cieszy jak sukcesy wywalczone po dobrej grze.

Wiemy, że wielu z Was planowało wybrać się w tym roku do Słowenii. Wielka szkoda, że impreza nie odbędzie się, jednak musimy wykazać się zrozumieniem wobec organizatorów, dla których przygotowanie tygodniowego ciągu turniejowego dla ponad 1500 zawodników z całej Europy, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego to zbyt duże wyzwanie.

Mimo tych złych wieści pozdrawiamy Was bardzo serdecznie!
Trzymajcie się zdrowo Smile

W imieniu ekipy Darts Polska
Dawid Bożek
Play-off I ligi 2020
KPLDDrodzy darterzy, czas na walkę w fazie play-offs pierwszej ligi. Rywalizować będziemy w systemie Single K.O. (przegrany odpada). Na zwycięzcę czekają refundacje - 4x 50% na Mistrzostwa Europy EDF w Słowenii.

- w Playoffach I ligi mogą wziąć udział drużyny, które w tabeli końcowej zajęły miejsca 1-8
- drużyny rozstawione zostaną zgodnie z miejscem zajętym w tabeli końcowej sezonu według następującego kryterium 1-8, 4-5, 3-6, 2-7
- do następnej rundy awansuje drużyna, która uzyska lepszy bilans legów w dwumeczu
- w przypadku remisu (równej liczbie legów w dwumeczu) o zwycięstwie decyduje tzw. debel nominowany (kapitan nominuje dwóch zawodników do meczu deblowego w formacie 501 M.O., lepszy z trzech legów)
- w pierwszym meczu gospodarzem jest drużyna, która zajęła niższe miejsce w tabeli ligowej sezonu zasadniczego
- w play-offs mogą zagrać zawodnicy, którzy uzyskali minimum 40% frekwencji w sezonie zasadniczym

Ćwierćfinały (25.03, 2.07)

25.03

Kaper - Przepompownia II Toruń 7:25
Dart Song Lipniki - Bad Bulldogs 12:22
Merlin - Bad Boys Merlin 13:19
Omega EPA - Sogo Titans 22:10

2.07

Przepompownia II Toruń - Kaper 19:13
Bad Bulldogs - Dart Song Lipniki 21:11
Bad Boys Merlin - Merlin 24:8
Sogo Titans - Omega EPA 16:16

Półfinały (9.07, 16.07)

Przepompownia II Toruń - Omega EPA
Bad Bulldogs - Bad Boys Merlin

Finał (23.07, 30.07)
Wznowienie rozgrywek ligowych
KPLDDrodzy darterzy!

Już 18 czerwca powraca rywalizacja ligowa. Zgodnie z naszym oświadczeniem, w jednym lokalu mogą odbywać się maksymalnie dwa mecze. Znieśliśmy również punkt regulaminu mówiący o maksymalnym terminie dwóch tygodni na przełożenie meczu. Większość meczów może być rozgrywana w czwartki, jednak są takie sytuacje, w których musieliśmy wyznaczyć inny dzień na rozegranie poszczególnych pojedynków. Jeśli nie odpowiada on zainteresowanym drużynom, można zmienić go za porozumieniem stron. W przypadku zaległym spotkań I ligi, muszą one odbyć się przed startem play-offs. Pamiętajcie również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i rozgrywaniu spotkań na możliwie oddalonych od siebie maszynach.

Terminarz spotkań Ekstraklasy: Link

Terminarz spotkań I ligi: Link

Terminarz spotkań II ligi: Link

W imieniu ekipy KPLD i Darts Polska
Kamil Białka
Terminarz Turniejów Rozgrzewkowych

Turnieje Rozgrzewkowe
Drodzy darterzy, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w turniejach rozgrzewkowych przed wznowieniem sezonu! Poniżej zamieszczamy listę lokali, gdzie będą odbywać się takie zawody. Liczba zawodników biorących udział w turnieju jest ograniczona, dlatego aby zapewnić sobie możliwość gry prosimy o zapianie się w odpowiednim wątku na forum (linki przy informacji o turnieju). Osoby, które nie zapiszą się wcześniej do zawodów będą mogły wziąć w nich udział jedynie wtedy, gdy limit osób nie zostanie osiągnięty.


Lista turniejów rozgrzewkowych

26.05 - London Pub, ul. Długa 14, Bydgoszcz - start godz. 19:00, ZAPISY
28.05 - Sogo Stars, ul. Wełniany Rynek 10, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
29.05 - 9Darts Club, ul. Rozłogi 26, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY

1.06 - Merlin Pub, ul. Zaułek 4, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
2.06 - Browar Pub, ul. Długa 9, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
4.06 - Klub Antena, ul. Modrakowa 53, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
5.06 - Kaper, ul. Ujejskiego 9, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY

Już niedługo zamieścimy również informacje o terminach pozostałych cyklów turniejów (OPEN, Amator, Grand Prix, Klubówki) oraz terminarz Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta.

Ranking turniejów rozgrzewkowych dostępny tutaj

Stopniowe wznowienie rozgrywek
Witajcie darterzy!

W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego, którego efektem było czasowe zamrożenie większości gałęzi gospodarki, zmuszeni zostaliśmy zawiesić bieg sezonu Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta.

Ze względu na stopniowe znoszenie obostrzeń, których objawem jest ponowne otwarcie lokali gastronomicznych, zdecydowaliśmy się na wznowienie rozgrywek darterskich, mając na uwadzę nowe wytyczne rządowe w kwestiach sanitarnych.

Poniższy komunikat ma na celu omówienie poszczególnych części rozgrywek i opisanie sposobu w jaki będą się odbywać. Nie będziemy tu jednak wstawiać dokładnych terminarzy i innych szczegółowych informacji, które to pojawią się na stronie wkrótce.

Na początku chcemy zaznaczyć, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszych spotkań, dlatego bardzo prosimy o bezwzględne stosowanie się do wytycznych ustalonych przez Ministerstwo Zdrowia. Co ważne - jeżeli macie jakiekolwiek oznaki choroby, to dla dobra całej społeczności darterskiej - zostańcie w domu!


1 Turnieje rozgrzewkowe

Ze względu na to, że każda z osób biorących udział w rozgrywkach ma zupełnie inne nastawienie psychiczne względem pandemii oraz odmienny stan zdrowia i odporność, sugerujemy, aby grę rozpocząć od turniejów rozgrzewkowych, które nie będą zaliczane do żadnego z istniejących rankingów. Celem jest, aby w tych turniejach mogli zagrać ci zawodnicy, którzy są najbardziej głodni gry i w pełni dostosują się do wytycznych.

Turnieje takie odbywać się będą przez najbliższe dwa tygodnie (do dnia 7.06.2020) - postaramy się zagrać w tym okresie jak najwięcej takich turniejów, tak aby liczba zainteresowanych darterów rozłożyła się między rozgrywkami. Grać też będziemy w różnych pubach ligowych, tak aby każdy mógł cieszyć się grą w swoim ulubionym miejscu.

Niestety będziemy zobligowani do zachowania limitów uczestników turniejów dlatego wraz z pojawieniem się harmonogramu rozgrywek zamieścimy posty na forum umożliwiające zarezerwowanie sobie miejsca na liście zawodników turniejowych. Kto nie będzie zapisany na forum, ten będzie mógł wziąć udział w turnieju tylko, jeżeli limit osób nie zostanie osiągnięty.

Postaramy się również, aby w dzień turniejowy lokal był dostępny wyłącznie dla uczestników turnieju. Dopiero gdy część darterów odpadnie i pójdzie do domu, otworzymy lokal dla pozostałych klientów.

2. Turnieje indywidualne OPEN / Amator

Nasz główny indywidualny cykl rankingowy rozpoczęty zostanie w dniach 9.06 (OPEN) i 10.06 (Amator). Pozostało nam do rozegrania po 5 turniejów z każdej z kategorii, więc w najbliższych dniach rozpiszemy te rozgrywki w kalendarzu. Grać będziemy w cyklu cotygodniowym (nie tak jak wcześniej 3 turnieje i przerwa).

Turnieje rozgrywane będą w jak największych lokalach - tak abyśmy mogli pomieścić wszystkich zainteresowanych zawodników, jednak cały czas zobligowani będziemy limitami miejsc, więc podobnie jak w turniejach rozgrzewkowych stosować będziemy przedzapisy na forum na naszej stronie, a w przypadku braku przedzapisu o prawie do gry decydować będzie wyższe miejsce w rankingu.

Chciałbym zaznaczyć, że wprowadzam te zasady z bólem serca, gdyż zawsze zależało mi na jak najwyższych frekwencjach i bardzo proszę, abyście nie mieli do mnie pretensji, jeżeli kogoś nie będę mógł dopuścić do gry w turnieju.

Kwestia nagród w rankingach została omówiona na końcu tego komunikatu.

3. Turnieje klubowe i turnieje Grand Prix w kat. kobiet

Do turniejów klubowych i GP Kobiet stosujemy te same zasady jak opisane powyżej. Turnieje te odbędą się w nowych datach, w liczbie takiej jak była pierwotnie przewidziana. Nowe daty turniejów klubowych i GP Kobiet podane zostaną po konsultacjach z ambasadorami darta prowadzącymi te turnieje. Kwestie nagród w turniejach klubowych i GP Kobiet omówione są w ostatnim punkcie niniejszego ogłoszenia.

4. Liga Drużynowa

Rozgrywki drużynowe wznowione zostaną od 18 czerwca i dokończone zostaną zgodnie z przewidzianym wcześniej terminarzem, do którego przypisane zostaną nowe terminy meczów. Należy zaznaczyć, że spotkania drużynowe rozgrywane będą nie tylko w czwartki - w przypadku lokali gdzie zarejestrowanych jest więcej niż dwie drużyny, terminarz rozpisany będzie tak, by w jednego wieczoru nie odbywały się więcej niż dwa mecze. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby zawiesić punkt regulaminu, który mówi o tym, że nie można przełożyć meczu na termin dłuższy niż 2 tygodnie od jego pierwotnej daty.

Chcemy również zakomunikować, że ze względu na przerwę w rozgrywkach wprowadzone zostaną zmiany w systemie awansów i spadków. Polegać one będą na tym, że drużyny, które znajdą na miejscach spadkowych w I lidze, dostaną możliwość podjęcia decyzji czy przenoszą się do II ligi, czy pozostają w I lidze. Mecze barażowe nie będą rozgrywane, a z II ligi do I ligi awansują bezpośrednio 4 pierwsze zespoły z tabeli. Oprócz tego drużyny z miejsc 3. i 4. w I lidze otrzymają awans do Ekstraklasy. Spadki w Ekstraklasie pozostaną bez zmian, gdyż zakończyła ona rozgrywki ligowe przed wybuchem pandemii.

5. Playoffy I ligi oraz Ekstraklasy

Rozgrywki te zostaną dokończone zgodnie z harmonogramem w nowych teminach. Przewidywany termin ponownego rozpoczęcia playoffów to 18 czerwca (Ekstraklasa) i 25 czerwca (I liga) .

6. Nagrody - refundacje

Z racji, że nie odbędą się Mistrzostwa Polski, a Mistrzostwa Europy EDF stoją pod znakiem zapytania, musimy podjąć decyzję co do zmiany sposobu przyznania nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych rodzajach rozgrywek.
Postanowiliśmy, aby każdy z zawodników, któremu przysługiwać będzie nagroda sam podjął decyzję w jakiej formie będzie ona przekazana.

Mamy do wyboru dwa warianty:

możliwość odebran nagrody w formie gotówkowej (w przypadku refundacji Mistrzostw Polski - 400zł, w przypadku refundacji ME - 1000zł)
możliwość zatrzymania nagrody w formie refundacji do wykorzystania na Mistrzostwa PL 2021, Mistrzostwa Europy 2020 (o ile się odbędą) lub Mistrzostwa Europy 2021

Dziękujemy za uwagę i prosimy o przekazanie powyższych informacji wśród osób zainteresowanych rozgrywkami KPLD. Mamy nadzieję, że podzielacie nasz optymizm co do kontynuacji sezonu! Już niedługo znów spotkamy się w darterskim gronie Smile

Z darterskim pozdrowieniem
w imieniu ekipy KPLD i Darts Polska
Dawid Bożek
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 4,792,012 unikalne wizyty