Turnieje
KPLD
Turnieje Soft (standardowa godzina rozpoczęcia turniejów: 19.00, w przypadku zmian informacja zostanie dopisana przy wydarzeniu.

------------------
Grand Prix Kobiet (501 Master Out)

?? - 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
?? - 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
?? - 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
?? - 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00

Turnieje Open (501 Double Out)

09.06 - Sogo Stars, ul. Wełniany Rynek 10 - start godz. 19:00
16.06 - Klub Antena, ul. Modrakowa 53 - start godz. 19:00
23.06 - Merlin Pub, ul. Zaułek 4 - start godz. 19:00
30.06 - Browar Pub, ul. Długa 9 - start godz. 19:00
07.07 - 9Darts Club, ul. Rozłogi - start godz. 19:00

-----------------------------------------------------------------------------
14.07 - Turniej 32, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
21.07 - Turniej Piętnastka, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00

Turnieje Amatorskie (301/501 Open Out)

10.06 - Sogo Stars, ul. Wełniany Rynek 10 - start godz. 19:00
17.06 - Klub Antena, ul. Modrakowa 53 - start godz. 19:00
24.06 - Merlin Pub, ul. Zaułek 4 - start godz. 19:00
01.07 - Browar Pub, ul. Długa 9 - start godz. 19:00
08.07 - 9Darts Club, ul. Rozłogi 26 - start godz. 19:00

------------------------------------------------------------------------------------
15.07 - Turniej 32, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00
22.07 - Turniej Piętnastka, 9Darts, ul. Rozłogi 26, start godz. 19:00

Turnieje klubowe

04.07 - Kaper (8 z 8) - 18:00

?? - Omega (6 z 8) - 19:00
?? - Przepompownia (6 z 8) - 19:00
?? - 9Darts (5 z 8) - 19:00

?? - Kropa (8 z 8) - 15:30
?? - 9Darts (6 z 8) - 19:00
?? - Omega (7 z 8) - 19:00

?? - Omega (8 z 8) - 19:00
?? - 9Darts (7 z 8) - 19:00
?? - 9Darts (8 z 8) - 19:00
---
Wznowienie rozgrywek ligowych
KPLDDrodzy darterzy!

Już 18 czerwca powraca rywalizacja ligowa. Zgodnie z naszym oświadczeniem, w jednym lokalu mogą odbywać się maksymalnie dwa mecze. Znieśliśmy również punkt regulaminu mówiący o maksymalnym terminie dwóch tygodni na przełożenie meczu. Większość meczów może być rozgrywana w czwartki, jednak są takie sytuacje, w których musieliśmy wyznaczyć inny dzień na rozegranie poszczególnych pojedynków. Jeśli nie odpowiada on zainteresowanym drużynom, można zmienić go za porozumieniem stron. W przypadku zaległym spotkań I ligi, muszą one odbyć się przed startem play-offs. Pamiętajcie również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i rozgrywaniu spotkań na możliwie oddalonych od siebie maszynach.

Terminarz spotkań Ekstraklasy: Link

Terminarz spotkań I ligi: Link

Terminarz spotkań II ligi: Link

W imieniu ekipy KPLD i Darts Polska
Kamil Białka
Terminarz Turniejów Rozgrzewkowych

Turnieje Rozgrzewkowe
Drodzy darterzy, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w turniejach rozgrzewkowych przed wznowieniem sezonu! Poniżej zamieszczamy listę lokali, gdzie będą odbywać się takie zawody. Liczba zawodników biorących udział w turnieju jest ograniczona, dlatego aby zapewnić sobie możliwość gry prosimy o zapianie się w odpowiednim wątku na forum (linki przy informacji o turnieju). Osoby, które nie zapiszą się wcześniej do zawodów będą mogły wziąć w nich udział jedynie wtedy, gdy limit osób nie zostanie osiągnięty.


Lista turniejów rozgrzewkowych

26.05 - London Pub, ul. Długa 14, Bydgoszcz - start godz. 19:00, ZAPISY
28.05 - Sogo Stars, ul. Wełniany Rynek 10, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
29.05 - 9Darts Club, ul. Rozłogi 26, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY

1.06 - Merlin Pub, ul. Zaułek 4, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
2.06 - Browar Pub, ul. Długa 9, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
4.06 - Klub Antena, ul. Modrakowa 53, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY
5.06 - Kaper, ul. Ujejskiego 9, Bydgoszcz - start godz. 19:00 ZAPISY

Już niedługo zamieścimy również informacje o terminach pozostałych cyklów turniejów (OPEN, Amator, Grand Prix, Klubówki) oraz terminarz Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta.

Ranking turniejów rozgrzewkowych dostępny tutaj

Stopniowe wznowienie rozgrywek
Witajcie darterzy!

W związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego, którego efektem było czasowe zamrożenie większości gałęzi gospodarki, zmuszeni zostaliśmy zawiesić bieg sezonu Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta.

Ze względu na stopniowe znoszenie obostrzeń, których objawem jest ponowne otwarcie lokali gastronomicznych, zdecydowaliśmy się na wznowienie rozgrywek darterskich, mając na uwadzę nowe wytyczne rządowe w kwestiach sanitarnych.

Poniższy komunikat ma na celu omówienie poszczególnych części rozgrywek i opisanie sposobu w jaki będą się odbywać. Nie będziemy tu jednak wstawiać dokładnych terminarzy i innych szczegółowych informacji, które to pojawią się na stronie wkrótce.

Na początku chcemy zaznaczyć, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszych spotkań, dlatego bardzo prosimy o bezwzględne stosowanie się do wytycznych ustalonych przez Ministerstwo Zdrowia. Co ważne - jeżeli macie jakiekolwiek oznaki choroby, to dla dobra całej społeczności darterskiej - zostańcie w domu!


1 Turnieje rozgrzewkowe

Ze względu na to, że każda z osób biorących udział w rozgrywkach ma zupełnie inne nastawienie psychiczne względem pandemii oraz odmienny stan zdrowia i odporność, sugerujemy, aby grę rozpocząć od turniejów rozgrzewkowych, które nie będą zaliczane do żadnego z istniejących rankingów. Celem jest, aby w tych turniejach mogli zagrać ci zawodnicy, którzy są najbardziej głodni gry i w pełni dostosują się do wytycznych.

Turnieje takie odbywać się będą przez najbliższe dwa tygodnie (do dnia 7.06.2020) - postaramy się zagrać w tym okresie jak najwięcej takich turniejów, tak aby liczba zainteresowanych darterów rozłożyła się między rozgrywkami. Grać też będziemy w różnych pubach ligowych, tak aby każdy mógł cieszyć się grą w swoim ulubionym miejscu.

Niestety będziemy zobligowani do zachowania limitów uczestników turniejów dlatego wraz z pojawieniem się harmonogramu rozgrywek zamieścimy posty na forum umożliwiające zarezerwowanie sobie miejsca na liście zawodników turniejowych. Kto nie będzie zapisany na forum, ten będzie mógł wziąć udział w turnieju tylko, jeżeli limit osób nie zostanie osiągnięty.

Postaramy się również, aby w dzień turniejowy lokal był dostępny wyłącznie dla uczestników turnieju. Dopiero gdy część darterów odpadnie i pójdzie do domu, otworzymy lokal dla pozostałych klientów.

2. Turnieje indywidualne OPEN / Amator

Nasz główny indywidualny cykl rankingowy rozpoczęty zostanie w dniach 9.06 (OPEN) i 10.06 (Amator). Pozostało nam do rozegrania po 5 turniejów z każdej z kategorii, więc w najbliższych dniach rozpiszemy te rozgrywki w kalendarzu. Grać będziemy w cyklu cotygodniowym (nie tak jak wcześniej 3 turnieje i przerwa).

Turnieje rozgrywane będą w jak największych lokalach - tak abyśmy mogli pomieścić wszystkich zainteresowanych zawodników, jednak cały czas zobligowani będziemy limitami miejsc, więc podobnie jak w turniejach rozgrzewkowych stosować będziemy przedzapisy na forum na naszej stronie, a w przypadku braku przedzapisu o prawie do gry decydować będzie wyższe miejsce w rankingu.

Chciałbym zaznaczyć, że wprowadzam te zasady z bólem serca, gdyż zawsze zależało mi na jak najwyższych frekwencjach i bardzo proszę, abyście nie mieli do mnie pretensji, jeżeli kogoś nie będę mógł dopuścić do gry w turnieju.

Kwestia nagród w rankingach została omówiona na końcu tego komunikatu.

3. Turnieje klubowe i turnieje Grand Prix w kat. kobiet

Do turniejów klubowych i GP Kobiet stosujemy te same zasady jak opisane powyżej. Turnieje te odbędą się w nowych datach, w liczbie takiej jak była pierwotnie przewidziana. Nowe daty turniejów klubowych i GP Kobiet podane zostaną po konsultacjach z ambasadorami darta prowadzącymi te turnieje. Kwestie nagród w turniejach klubowych i GP Kobiet omówione są w ostatnim punkcie niniejszego ogłoszenia.

4. Liga Drużynowa

Rozgrywki drużynowe wznowione zostaną od 18 czerwca i dokończone zostaną zgodnie z przewidzianym wcześniej terminarzem, do którego przypisane zostaną nowe terminy meczów. Należy zaznaczyć, że spotkania drużynowe rozgrywane będą nie tylko w czwartki - w przypadku lokali gdzie zarejestrowanych jest więcej niż dwie drużyny, terminarz rozpisany będzie tak, by w jednego wieczoru nie odbywały się więcej niż dwa mecze. W związku z tym podjęliśmy decyzję, aby zawiesić punkt regulaminu, który mówi o tym, że nie można przełożyć meczu na termin dłuższy niż 2 tygodnie od jego pierwotnej daty.

Chcemy również zakomunikować, że ze względu na przerwę w rozgrywkach wprowadzone zostaną zmiany w systemie awansów i spadków. Polegać one będą na tym, że drużyny, które znajdą na miejscach spadkowych w I lidze, dostaną możliwość podjęcia decyzji czy przenoszą się do II ligi, czy pozostają w I lidze. Mecze barażowe nie będą rozgrywane, a z II ligi do I ligi awansują bezpośrednio 4 pierwsze zespoły z tabeli. Oprócz tego drużyny z miejsc 3. i 4. w I lidze otrzymają awans do Ekstraklasy. Spadki w Ekstraklasie pozostaną bez zmian, gdyż zakończyła ona rozgrywki ligowe przed wybuchem pandemii.

5. Playoffy I ligi oraz Ekstraklasy

Rozgrywki te zostaną dokończone zgodnie z harmonogramem w nowych teminach. Przewidywany termin ponownego rozpoczęcia playoffów to 18 czerwca (Ekstraklasa) i 25 czerwca (I liga) .

6. Nagrody - refundacje

Z racji, że nie odbędą się Mistrzostwa Polski, a Mistrzostwa Europy EDF stoją pod znakiem zapytania, musimy podjąć decyzję co do zmiany sposobu przyznania nagród dla najlepszych zawodników w poszczególnych rodzajach rozgrywek.
Postanowiliśmy, aby każdy z zawodników, któremu przysługiwać będzie nagroda sam podjął decyzję w jakiej formie będzie ona przekazana.

Mamy do wyboru dwa warianty:

możliwość odebran nagrody w formie gotówkowej (w przypadku refundacji Mistrzostw Polski - 400zł, w przypadku refundacji ME - 1000zł)
możliwość zatrzymania nagrody w formie refundacji do wykorzystania na Mistrzostwa PL 2021, Mistrzostwa Europy 2020 (o ile się odbędą) lub Mistrzostwa Europy 2021

Dziękujemy za uwagę i prosimy o przekazanie powyższych informacji wśród osób zainteresowanych rozgrywkami KPLD. Mamy nadzieję, że podzielacie nasz optymizm co do kontynuacji sezonu! Już niedługo znów spotkamy się w darterskim gronie Smile

Z darterskim pozdrowieniem
w imieniu ekipy KPLD i Darts Polska
Dawid Bożek
Odwołanie Mistrzostw Polski w darcie elektronicznym


Drodzy darterzy,
zwracam się do Was z smutną informacją odnośnie odwołania Mistrzostw Polski w darta elektronicznego, które miały odbyć się w dniach 11-14 czerwca 2020 roku w Hotelu Jutrzenka Medical SPA w miejscowości Wieniec Zdrój.
To miała być kolejna przełomowa impreza dla naszej organizacji, planowałem kilka innowacji, które miały wprowadzić nasze zawody na wyższy poziom i tym samym zapewnić Wam jeszcze więcej przyjemności i radości płynącej z wspólnego spotkania.
Decyzja o odwołaniu imprezy była dla mnie bardzo trudna, gdyż jest to wydarzenie, w które wkładam całe swoje serce i czas.

Wszystkie rezerwacje na miejsca noclegowe w hotelu zostały anulowane, o czym informowałem osobiście wszystkich rezerwujących.
Wszyscy rezerwujący, którzy dokonali wpłat na cele noclegowe otrzymają pełny zwrot wpłaconych środków, czego dokonam jeszcze dziś.
Wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli refundację kosztów pobytu na Mistrzostwach Polski 2020 nie zostaną zostawieni bez rekompensaty - jednak te sprawy rozstrzygnięte zostaną w bezpośrednim kontakcie z zainteresowanymi.

Życzymy Wam dużo zdrowia w tym trudnym czasie kwarantanny. Mamy nadzieję, że szybko wrócimy do normalnych rozgrywek!

Dla tych, którzy czują duży głód rywalizacji przygotowaliśmy koncept steelowych turniejów online. Już prawie 120 graczy spróbowało swoich sił w łącznie 6 rozegranych przez nas turniejach (frekwencja wczorajszego to aż 61 darterów!). Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.dartspolska.pl.
Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości na czas kwarantanny!
Wszystkiego najlepszego!

Dawid Bożek
Darts Polska
Pierwszy turniej online!


Drodzy darterzy i miłośnicy darta

Zapraszamy Was na pierwszy turniej darta online, który odbędzie się w piątek, 10 kwietnia o godzinie 18:00. Do gry może przystąpić każdy, kto spełni trzy proste warunki:

->dysponuję tarczą do steel darta
->posiada kamerkę IP/smartfon oraz komputer/laptop
->utworzy bezpłatne konta na niezbędnych platformach (zoom.us, Lidarts.org. challonge.com)

Jak gramy?

->501DO
->Drabinka single KO
->Best of 5 (ostatnia ósemka best of 7)

Udział w turnieju jest bezpłatny. Wystarczy spełnić wszystkie wymagania do gry oraz zapisać się do zawodów.

Na stronie www.dartspolska.pl dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji m.in:
jak poprawnie skonfigurować kamerkę internetową
jak podłączyć swój smartphone z Androidem jako kamerkę IP
jak poprawnie zapisać się do zawodów
kiedy rozgrywane są turnieje i jakie są ich zasady

Zapisać się do turnieju można na 2 sposoby:

wysyłając wiadomość prywatną na fanpage Darts Polska
telefonicznie bądź SMS - dane znajdziecie na www.dartspolska/k...

W zgłoszeniu należy podać:


imię i nazwisko gracza
login na zoom.us
login na challonge.com
login na lidarts.org

Mamy nadzieję, że zaproponowane rozwiązania umożliwią nam emocjonującą rywalizację i dużo frajdy. Liczymy również, że chociaż w części uda nam się stworzyć namiastkę turniejowej atmosfery i doprowadzić do wirtualnego spotkania darterów z całej Polski bez wychodzenia z domu!

#Wspólnie promujemy grę w darta!

Do zobaczenia przy tarczy!
Ekipa Darts Polska
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 4,748,333 unikalne wizyty