Facebook
Dołącz do nas na >Facebook<

Turnieje
Wrzesień w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Darta:

Turnieje rankingowe (soft):

21.09 (niedziela) - Turniej Okręgowy - TRIP, start. godz. 14.00, Klasa Open - 501 D.O.
21.09 (niedziela) - Turniej Okręgowy - TRIP, start. godz. 14.00, Klasa Amatorska - 301 O.O. (ostatnia ósemka gra 501 O.O.)
opłata startowa - 15 zł
uwaga zmiana daty z 20.09 na 21.09 (czyli turniej nie w sobotę tylko w niedzielę!!!)

30.09 (wtorek) - Turniej Klubowy - Merlin - start godz. 19.00, Klasa Open - 301 D.O.
opłata startowa - 10 zł

04.10 (sobota) - Turniej Klubowy - Omega - start godz. 19.00, Klasa Amatorska - 301 O.O.
opłata startowa - 10 zł


Turnieje steel:

26.09 - Cash Dart - 9 Darts Club - start godz. 19.00, 501 D.O. grupy (best of 5) + single K.O.
opłata startowa: 50 zł (100% puli do podziału na pierwszą trójkę w turnieju)

_______________________________________________________________________
Założenia przedsezonowe
LIGAZałożenia przedsezonowe

Uwaga! Podane nagrody mają charakter minimalny (mogą zostać zwiększone w trakcie trwania sezonu)

Rozgrywki drużynowe

Ekstraklasa
-składa się z 8 drużyn
-w każdym sezonie z Ekstraklasy spadają 4 drużyny
-drużyna, która wygra Ekstraklasę otrzymuje 50% refundacji (4 osoby)
-Ekstraklasa rozgrywa dwa sezony w ciągu roku kalendarzowego: jesienno-zimowy i wiosenny

I Liga
-składa się z dwóch grup po 8 drużyn (lub z jednej grupy, jeżeli nie będzie możliwości utworzenia grup)
-z I Ligi do Ekstraklasy awansują po 2 drużyny z każdej grupy
-drużyny, które awansują do Ekstraklasy dodatkowo rozgrywają jednodniowy playoff (systemem mistrzowskim), zwycięzcy playoffów wygrywają 50% refundacji (4 osoby)
-w sezonie jesienno-zimowym do II Ligi nie spada żadna drużyna
-w sezonie wiosennym do II Ligi spadają po dwie drużyny z każdej grupy
-drużyny, które spadają z Ekstraklasy do I Ligi są rozstawione
-I Liga rozgrywa dwa sezony w ciągu roku kalendarzowego: jesienno-zimowy i wiosenny
- nowe drużyny, które mają w swoim składzie więcej niż jednego zawodnika wpisanego na Klasyfikację Darterów Zaawansowanych zaczynają rozgrywki od I Ligi (jeżeli któryś z zawodników uzyska wpis po zakończeniu zgłoszeń to nie powoduje to przepisania drużyny do I ligi)

Głównymi nagrodami w Ekstraklasie i I Lidze są nominacje na Mistrzostwa Europy Federacji EDF, których koszta pokrywają organizatorzy Ligi. Rozgrywki drużynowe w tej federacji mają odmienny charakter od rozgrywek KPLD. W EDF w skład drużyn wchodzi 8 osób, a mecz składa się z 16 pojedynków singlowych best of 2 (każdy gra dwa mecze, może być 2:0, 1:1, 0:2). Drużyny zapisywane są bez podziału na klasy rozgrywkowe, który dokonywany jest na podstawie miejsca zajętego w fazie grupowej

Drużyna, która otrzymuje nominację ma prawo wystąpić w Drużynowych Mistrzostwach Europy, jednak musi dostosować się do warunków EDF. Przewidujemy trzy drogi dostosowania się do powyższych wymogów:
1) drużyna, która wywalczyła refundację (np.: 50% dla 4 zawodników) dobiera dodatkowych 4 zawodników spośród innych osób, które również wyjeżdżają na mistrzostwa,
2) dwie drużyny łączą się i tworzą jedną drużynę 8 osobową
3) drużyna, która wywalczyła refundację (np.: 100% dla 4 zawodników) podejmuję decyzję o podziale refundacji (50% dla 8 zawodników)
Decyzję o wybranej alternatywie wraz z listą (najmniej) ośmiu zawodników kapitan przekazuje organizatorom ligi przed wyjazdem na mistrzostwa.


II Liga
-II Liga ma charakter czysto amatorski
w II Lidze nie będą przyznawane refundacje, tylko nagrody rzeczowe (bliżej określimy to później)
-II Liga rozgrywa jeden tradycyjny sezon (jeden sezon ligowy w trakcie roku kalendarzowego)
z II Ligi do I Ligi awansują 4 najlepsze drużyny
-Awans do I Ligi powoduje uzyskanie statusu dartera zaawansowanego (wpis do Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych)

Puchar Ligi:
Turniej o Puchar Ligi rozpocznie się w połowie sezonu jesienno-zimowego. Do Pucharu może zgłosić się każda drużyna ligowa. Grać będziemy systemem single K.O., 501 M.O., rozpiska mistrzowska.
Drużyny II Ligi rozpoczynać będą od pierwszej rundy, drużyny I Ligi od drugiej rundy, a drużyny Ekstraklasowe oczekiwać będą w trzeciej rundzie.
Więcej informacji o zapisach i nagrodach podamy później.


Rozgrywki indywidualne

Rozgrywki indywidualne dzielą się na rozgrywki rankingowe i nierankingowe. Rozgrywki rankingowe odbywają się w dwóch klasach rozgrywkowych: klasie OPEN (turnieje zawodników zaawansowanych) i klasie amatorskiej (turnieje zawodników początkujących). Oby dwie klasy mają charakter zawodów otwartych, tzn. każdy może wziąć w nich udział (nie trzeba mieć licencji). Jedynym ograniczeniem jest to, że w turniejach klasy amatorskiej nie mogą zagrać zawodnicy wpisani na Klasyfikację Darterów Zaawansowanych.
Jeżeli chodzi o nagrody:
-Z rankingu klasy OPEN do Kadry KPLD na Mistrzostwa Europy nominowanych będą 2 osoby (100% refundacji).
-Za miejsca w rankingu klasy amatorskiej przyznawane będą nagrody inne niż refundacje (czyt. z klasy amatoskiej nie ma wyjazdów).
-Przypominam, że powyższe nagrody mają charakter nagród minimalnych.


Klasyfikacja Darterów Zaawansowanych:
Wpisani są tam zawodnicy, którzy grają na co dzień w Ekstraklasie i I Lidze, zawodnicy którzy wywalczyli awans z II Ligi do I Ligi a także ci którzy wywalczyli awans rankingu indywidualnego klasy amatorskiej.

Istnieje również możliwość wpisania zawodnika na wniosek. Wniosek może złożyć każdy licencjonowany zawodnik. Po złożeniu wniosku w odpowiednim dziale na forum, rozpatrywany on jest przez Mariusza, który po konsultacjach, wydaje decyzje o przyjeciu bądź odrzuceniu wniosku.
Od razu zapowiadam, że (co do zasady) będziemy odrzucać wnioski dotyczące zawodników którzy grali w zeszłym sezonie w C klasie i nie awansowali.
Istnieje również możliwość wykreślenia zawodnika z Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych. Na wniosek. Będziemy przyjmować tylko wnioski dotyczące osób, które uzyskały awans jako zawodnicy rezerwowi, albo były grubo pod kreską w statystykach indywidualnych.

Wnioski generalnie można składać cały rok. Pojawiają się jednak pewne problemy funkcjonowania takiego systemu. Przyjmujemy więc dwie zasady:
1. Wnioski złożone po zakończeniu zapisów do Ligi, nie mogą przynieść negatywnych konsekwencji dla drużyny, w której gra zawodnik, którego dotyczy wniosek. (czyli jeżeli w trakcie sezonu kilku zawodników II-ligowej drużyny zostanie wpisany na wniosek do KDZ, to nie powoduje to automatycznego przepisania drużyny do I ligi)
2. Wniosek o wpis zawodnika wywiera skutki w danym sezonie jeżeli został zgłoszony najpóźniej dwa tygodnie po rozegraniu przez tego zawodnika turnieju w klasie amatorskiej. W przypadku późniejszego zgłoszenia wniosku, wpis wywiera skutki w następnym sezonie. (Chcemy uniknąć sytuacji, że ktoś zagra pół sezonu w amatorach i nagle będzie musiał przejść do open)

Reprezentacja Polski w Słowenii
Reprezentacja Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy Federacji EDF


Piotr Dreżewski (kapitan)


Sławomir Brzeziński


Andrzej Muszyński


Andrzej Heigelman


Arkadiusz Adamczyk


Paweł Jaworski


Marcin Michałowski


Tomasz Michalski

Oto Kadra Polski nominowana przez Kujawsko-Pomorską Ligę Darta na Mistrzostwa Europy federacji EDF, która z dumą reprezentowała nasz kraj na dzisiejszych zawodach. Dzisiaj rozgrywane były mecze grupowe. Nasza reprezentacja została wylosowana do grupy I razem z drużyną Szwajcarii, Serbii, Niemiec i Katalonii. Polacy zajęli 3 miejsce w grupie i jutro będą walczyć w fazie playoff
Zgłoszenia do ligi.


Już od 25.08.2014r rozpoczynamy zapisy do Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - kliknij

LISTA DARTERÓW ZAAWANSOWANYCH - kliknij

Zapisy przyjmujemy do 20.09.2014r.

Zasady zapisów:
- na zgłoszenie drużyny składa się: przekazanie wypełnionego i podpisanego protokołu rejestracyjnego oraz uiszczenie opłat za licencje na dany sezon
- Protokół można składać w miejscu siedziby KPLD, klubie 9 Darts na ul. Rozłogi 26, możliwa jest również rejestracja elektroniczna - skan zgłoszenia i potwierdzenia przelewu wysłany na adres
- Każda nowa drużyna rozpoczyna rozgrywki od II ligi. W przypadku, gdy w składzie nowej drużyny jest dwóch lub więcej darterów zaawansowanych (wpisanych do Klasyfikacji Darterów Zaawansowanych), drużyna ta rozpoczyna od I ligi.
Regulamin 2014/15
Witamy,
Z przyjemnością prezentujemy nowy regulamin Kujawsko-Pomorskiej Ligi Darta. Zapraszam do lektury, analizy i głośnego wyrażania swoich spostrzeżen i wątpliwości interpretacyjnych. Jest to wersja ostateczna, jednak zważając na fakt, że do rozpoczęcia sezonu drużynowego został jeszcze miesiąc, pewne aspekty mogą zostać jeszcze dopracowane. Celem tego regulaminu jest wyeliminowanie problemów i nieścisłości z poprzednich lat, poprzez przyjęcie wielu innowacyjnych zasad, nierzadko zaczerpniętych z praktyki zagranicznych lig.

WERSJA PDF - kliknij by wyświetlić zawartość

Kliknij "czytaj więcej" << przeczytaj najpierw opis zmian, poniżej jest regulamin
Wyjazd do Słowenii
LIGA UWAGA! - informacja dla osób, które zarezerwowały pokoje na Mistrzostwa w Słowenii

Wpłat dokonujemy do 31.07.2014

W przypadku nieuregulowania opłat do w/w terminu o kolejności przyznawania miejsc decydować będzie kolejność wpłat.
(oznacza to, że zarezerwowane przez Was miejsca trzymam do końca miesiąca, później kto pierwszy wpłaci ten ma miejsce)

Wpłat dokonujemy osobiście w 9Darts.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.10 1,993,976 unikalne wizyty